صفحه اصلی » اجتماعی » حرکت جهادی دانشجویان بسیجی برای مقابله با کرونا مقطعی نیست/ برنامه ریزی کردیم که این فعالیت ها تا پایان این بیماری ادامه داشته باشد

مسئول بسیج ناحیه دانشجویی استان:

حرکت جهادی دانشجویان بسیجی برای مقابله با کرونا مقطعی نیست/ برنامه ریزی کردیم که این فعالیت ها تا پایان این بیماری ادامه داشته باشد

مسئول بسیج ناحیه دانشجویی استان اصفهان گفت: حرکت ما مقطعی نیست و برنامه ریزی کردیم که این فعالیت های جهادی تا پایان کرونا ادامه داشته باشد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۴

سید هادی انوری در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوزاظهار کرد: دانشجویان ناحیه بسیج دانشجویی اصفهان از ابتدای شیوع کرونا قرارگاه مقابله با این ویروس منحوس را را راه اندازی کرده و اقدامات بسیار خوبی در این زمینه داشتند.

مسئول بسیج ناحیه دانشجویی استان اصفهان گفت: فعالیت های این قرارگاه که تهیه و توزیع بسته های بهداشتی و کمک مومنانه قسمتی از آن بود از اسفندماه شروع و تا همین امروز هم در حال انجام است؛ سپاه صاحب الزمان (عج) پس از فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در خصوص حضور دوباره و با توجه به وضعیت حاد کرونا در اصفهان قرارگاه حافظان سلامت در استان راه اندازی کرد.

وی افزود: بسیج دانشجویی اصفهان هم یکی از کمیته های این قرارگاه است و در گام اول از تمامی ظرفیت های بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان در دعوت کردیم که این قرارگاه ماننده گذشته فعالیت جهادی داشته باشند؛ اهداف خوبی را برنامه‌ریزی کردیم و اردوهای جهادی در این زمینه داریم و توزیع بسته های کمک مومنانه و پک های بهداشتی تهیه در مناطق کم برخوردار و مناطق احصا شده در حال انجام است.

انوری با توضیح اینکه رهبر معظم انقلاب می‌فرمایند که بزرگترین راه مقابله با آمریکا خدمت به مردم است، تصریح کرد: ما در این زمینه ورود کردیم و همچنین خدمات دندانپزشکی، پزشکی و پیراپزشکی در سطح مناطق کم‌برخوردار اصفهان در حال انجام است.

وی تأکید کرد: حرکت ما مقطعی نیست و برنامه ریزی کردیم که این فعالیت های جهادی تا پایان کرونا ادامه داشته باشد؛ یکی از کمیته هایی که راه اندازی کردیم آموزش و فرهنگ‌سازی است که در حال تدوین برنامه‌های آموزشی و فرهنگ‌سازی در سطح جامعه از طریق های مختلف مانند فضای مجازی است.

مسئول بسیج دانشجویی استان با بیان اینکه این کمیته با کمیته رسانه به صورت مشترک فعالیت می‌کند، خاطر نشان کرد: این فعالیت ها شامل تولید محتواهای آموزشی موشن گرافی ها و پادکست های تخصصی در حوزه پیشگیری و حتی راه های مقابله و نگهداری حضور افراد در قرنطینه است.

وی اضافه کرد: کمیته بهداشت و درمان بسیج دانشجویی در قرارگاه حافظان سلامت از فعالیت های خوب و جهادی کادر درمانی با انجام برنامه‌های مختلف تقدیر می کنند؛ یکی از مباحث دیگر استفاده از ظرفیت داوطلبان در این حوزه است که مجموعه بسیج دانشجویی فراخوان‌های مختلفی را انجام داده تا دانشجویان داوطلب همکاری در قسمت‌های مختلف از ظرفیت‌ها و تجربه خود استفاده و به کادر درمانی کمک کنند.

انوری با بیان اینکه با راه اندازی این قرارگاه و فعالیت‌های مدافع سلامت امیدواریم که شاهد کاهش بستری ها و مبتلا شدن به کرونا اکنون در سطح استان باشیم، اظهار کرد: همچنین فعالیت هایی در حوزه تولید و توزیع ماسک داریم که به برای کمک به خانواده‌های بی‌بضاعت انجام می شود و همچنین یک سری فعالیت های دیگر هم همچنین در حال برنامه‌ریزی هستیم که با عملیاتی شدن آن ها این موارد را رسانه‌ای می‌کنیم.

وی بیان کرد: علی رغم تعطیلی دانشگاه ها، بسیج دانشجویی پرچمدار تشکل های دانشجویی در سطح استان است با برنامه‌های محتوایی  می‌تواند نقش اصلی خود کمک پایگاه های حاقظان سلامت را انجام دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد