صفحه اصلی » بین الملل » امروز پس از حدود 40 سال اندیشکده های غربی به این نتیجه رسیده‌اند که امریکا رو به افول است

امروز پس از حدود 40 سال اندیشکده های غربی به این نتیجه رسیده‌اند که امریکا رو به افول است

امروز پس از حدود 40 سال اندیشکده های غربی به خصوص امریکایی هابه این نتیجه رسیده‌اند که امریکا رو به افول است؛ فراماسیون های صهیونیستی آمریکا  را اداره می کنند و این جریان با توجه به اذعان خود آمریکایی ها رو به سقوط و افول است

تاریخ انتشار: ۲۰:۴۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سیزدهم آبان سالگرد سه رویداد مهم در تاریخ ایران است.

تبعید امام خمینی به ترکیه در 13 آبان 1343، کشتار دانش‌آموزان در 13 آبان 1357 در دانشگاه تهران و تسخیر سفارت امریکا در 13 آبان 1358، سه رویداد متفاوت بودند، ولی هر یک در شکل دادن به حرکت انقلاب اسلامی نقش خاصی ایفا کردند.

هویت هر سه رخداد، مبارزه با استکبار و عوامل آن است و به همین دلیل این روز «روز ملی مبارزه با استکبار» نامیده می‌شود.

در 13 آبان 1343 امام خمینی توسط مأموران حکومت شاه بازداشت و پس از انتقال از قم به تهران، به ترکیه تبعید شدند. این تبعید در پی اعتراض امام به سیاست های حکومت پهلوی و از جمله تصویب لایحه کاپیتولاسیون به وقوع پیوست. امام 9 روز پیش از تبعید، در مراسمی که به مناسبت میلاد حضرت زهرا (س) در منزلشان برگزار شد، با ایراد نطقی جنایات و مفاسد کاپیتولاسیون را تشریح کردند.

سرهنگ علی مقواساز در این زمینه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: 13 آبان اتفاق بزرگی در تاریخ در ایران است که برخی اوقات به فراموشی سپرده می‌شود؛ در مورد 13 آبان از جوانان نوجوانان بپرسیم فقط تسخیر لانه جاسوسی را می‌داند اما اتفاقات مهمی مانند تبعید امام خمینی (ره) برای اعتراض به قانون کاپیتولاسیون امریکایی یکی از این رخ دادها است.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) اظهار کرد: اگر به این یوم الله بپردازیم برای نسل نوجوان و جوان تبعیین کنیم متوجه می‌شوند که 13 آبان نقطه نجات کشور ما و یا همه ملل است که اکنون در چنگال استعمار صهیونیست آمریکایی هستند.

وی افزود: زمانی قانون کاپیتولاسیون با فشار و شرایط پیچیده در ایران تصویب می شود؛ محمدرضا شاه برای اجرای این قانون چند نخست وزیر تغییر می دهد و شرایطی که اگر به شما در کتاب ها و مقالات مراجعه کنیم می بینیم که هرچقدر شرف از ایران بوده در قانون کاپیتولاسیون فروخته می‌شود.

مقواساز با توضیح اینکه ایرانی ها حق اینکه در برابر هرغطلی که آمریکایی ها می خواستند انجام دهند، واکنشی ندارند، بیان کرد: امام خمینی (ره) این عالم فرزانه در مقابل این قانون ننگین می ایستد؛ اگر به تاریخ مراجعه کنیم متوجه وابسته بودن حکومت ها به انگلیس و دشمنان قسم خورده ایران می شویم.

سیزدهم آبان 1358 ساختمان سفارت امریکا در تهران توسط جمعی از دانشجویان معترض تصرف گردید از زمان پیروزی انقلاب اسلامی ایران تا زمان تسخیر سفارت امریکا در تهران دیپلمات های امریکایی مستقر در سفارتخانه‌ از هیچ تلاشی در جهت مقابله با نظام نوبنیاد جمهوری اسلامی ایران فروگذار نمی ‌کردند.

تماس با سرکردگان گروه های ضد انقلاب ، ارتباط حمایتی با شبکه ‌های کودتا و براندازی در داخل کشور و تأمین مالی گروهک های تروریستی که در غرب و جنوب ایران به انفجار در لوله‌ های نفتی و یا ایجاد نا امنی و بی ‌ثباتی در مناطق کردنشین مشغول بودند، از عملکردهای مأموران سیاسی فعال در ساختمان سفارت امریکا بود.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) در این زمینه اظهار کرد: اگر خوب مطالعه کنیم متوجه اینکه تمام کشور را و هرچه را که داشتیم از عزت تا استقلال و نحو زندگی ما به کشورهایی مانند انگلیس و آمریکا فروخته شده بود؛ در حوزه اقتصادی مردم را در اصلاحات ارضی وابسته کردند که ما در کشاورزی وابسته غرب بودیم.

رهبر معظم انقلاب اسلامی 12 آبان 97 به مناسبت 13 آبان در دیدار با دانش آموزان و دانشجویان می فرمایند که بسیاری از سیاسیّون معتبر دنیا و جامعه‌شناس‌های معتبر دنیا معتقدند که «قدرت نرم» آمریکا فرسوده‌شده است، در حال از بین رفتن است. قدرت نرم چیست؟ قدرت نرم این است که یک دولتی بتواند خواسته‌ی خود و نظر خود و عقیده‌ی خود را به اطراف بقبولاند و آنها را اقناع کند به نظر خود؛ این قدرت در آمریکا امروز رو به ضعف کامل و رو به فرسودگی کامل است؛ در زمینه‌های مختلف. حالا زمان دولت اوباما هم همین‌جور بود امّا زمان این آقا که دیگر به طور واضح با او مخالفت میشود؛ در غالب زمینه‌هایی که او تصمیم میگیرد، در دنیا با او مخالفت میشود. نه‌فقط مخالفت مردمی -که اگر قرار باشد رأی‌گیری کنند و از مردم هر کشوری سؤال کنند، نظرات منفی خواهند داد- حتّی دولتها هم که رودربایستی دارند با آمریکا، با او مخالفت میکنند؛ چین مخالفت میکند، اروپا مخالفت میکند، روسیه مخالفت میکند، هند مخالفت میکند، آفریقا مخالفت میکند، آمریکای لاتین مخالفت میکند. قدرت نرم آمریکا رو به افول است، رو به سقوط است. این را من نمیگویم؛ این جزو حرفهایی است که جامعه‌شناس‌های مطرح دنیا امروز دارند این حرف را میزنند. نه‌فقط اقتدار معنوی و قدرت نرم خود آمریکا رو به افول است بلکه حتّی لیبرال‌دموکراسی را هم که پایه‌ی اساسی تمدّن غرب است، اینها بی‌آبرو کردند، دارند بی‌آبرو میکنند. چندین سال قبل از این یک جامعه‌شناس مطرح دنیا گفت وضعیّت کنونی آمریکا منتهاالیه تکامل تاریخی بشر است و بشر دیگر از این بالاتر نمیتواند برود. همان آدم امروز حرفش را پس گرفته، میگوید «نه» و آرزو میکند چیزهای دیگری را. حالا صریحاً ممکن است نگوید من اشتباه کردم امّا حرفهای دیگری را دارد میزند، درست نقطه‌ی مقابل آن حرفی که آن روز زده بود. خب این وضع آمریکا است.

مقواساز در این رابطه و با اشاره به حوادث اخیر در آمریکا گفت: امام راحل و انقلاب اسلامی این عزت رفته را برگرداند و در این زمینه فرمودند که آمریکا دشمن شماره اول بشر و ما است، آمریکاى جهانخوار، بزرگترین دشمن اسلام و مسلمانان جهان مى‏باشد، آمریکاى حیله‏گر، دشمن شماره یک است و به خون اسلام و استقلالشان تشنه (است)؛ جهان باید بداند که ایران راه خود را پیدا کرده است و تا قطع منافع آمریکاى جهان‏خوار، این دشمن کینه‏توز مستضعفین جهان، با آن مبارزه‏اى آشتى‏ناپذیر دارد و حوادث ایران نه تنها ما را براى لحظه‏اى عقب نخواهد نشاند، که ملت ما را در نابودى منافع آن مصمم‏تر خواهد کرد.

وی اضافه کرد: اما امروز پس از حدود 40 سال اندیشکده های غربی به خصوص امریکایی هابه این نتیجه رسیده‌اند که امریکا رو به افول است؛ فراماسیون های صهیونیستی آمریکا  را اداره می کنند و این جریان با توجه به اذعان خود آمریکایی ها رو به سقوط و افول است؛ پس از این افول جهان از دست این لابی ها نفس می‌کشد.

جانشین فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) خاطر نشان کرد: ترامپ در سخنرانی ها انتخاباتی خود می گوید در نظم نوین جهانی هیچ جایی برای دین وجود ندارد و در این نظم باید چند ده میلیون کشته شود که به نظم نوین جهانی برسیم ما باید کدخدای این جهان نشان می‌دهد که ما باید بگویم که باشی تو زندگی کنم.

وی بیان کرد: اما برخی از خودفروخته گان مشخص نیست که چه چیزی در برابر امریکا داده‌اند و از چه چیزی نگهداری می‌کنند این جریان از دوران مشروطیت تا امروز در کشور هستند و همیشه نان خود را در گرو آمریکایی‌ها می‌دانند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد