صفحه اصلی » اجتماعی » برای تشخیص آنفلوآنزا به پزشک مراجعه کنید

برای تشخیص آنفلوآنزا به پزشک مراجعه کنید

مسئول بیماری‌های واگیر مراکز بهداشت استان اصفهان گفت: افراد غیر پزشک نمی توانند بین آنفلوآنزا، سرماخوردگی و کرونا تفیک قائل شوند و حتماً باید در صورت بروز علائم به پزشک مراجعه کنند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۴

رضا فدوی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: افراد غیر پزشک نمی توانند بین آنفلوآنزا، سرماخوردگی و کرونا تفیک قائل شوند و حتماً باید در صورت بروز علائم  به پزشک مراجعه کنند.

مسئول بیماری‌های واگیر مراکز بهداشت استان اصفهان تصریح کرد: به دلیل شباهت های بسیار زیاد در این بیماری ها هیچ کس بدون انجام آزمایش های ویروس شناسی نمی تواند، دقیق بین کرونا، آنفلوآنزا تفکیکی قائل شود.

وی افزود: حتی در حال حاضر سرماخوردگی که با آب ریزش و عطسه خود را نشان می دهد در مواردی مشخص می شود که بیماری سرما خوردگی نبوده و شخص به کرونا مبتلا بوده است.

فدوی عنوان کرد: در صورت بروز علائم تنفسی، سرفه تب و بدن درد و … حتما به اولین مرکز درمان و یا پزشک مراجعه کنند تا اقدامات لازم را برای تشخیص و دردرمان انجام دهند.

رضا فدوی گفت: کسانی که علائم گذرا و کوتاه مدت داشتند و بعد از آن خوب شدند نیاز به مراجعه به پزشک ندارند و بیشتر روی صحبت با کسانی است که برخی از علائم دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد