صفحه اصلی » اجتماعی » نباید ظرفیت افراد خبره در حوزه طب سنتی نادیده گرفته شود/ طب سنتی ایران راه درمان بسیاری از بیماری‌ها را پیدا کرده است

نباید ظرفیت افراد خبره در حوزه طب سنتی نادیده گرفته شود/ طب سنتی ایران راه درمان بسیاری از بیماری‌ها را پیدا کرده است

امام جمعه اصفهان گفت: نباید ظرفیت افراد خبره در حوزه طب سنتی نادیده گرفته شود بلکه می‌توان با برگزاری کارگاه‌ها و جلسات علمی، آگاهی آنان را افزایش داد تا آنان بتوانند بیش از پیش و با کیفیت بهتر و در بستر قانونی به فعالیت‌های خود بپردازند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۵ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۵

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار هیئت‌علمی انجمن علمی طب سنتی ایرانی اسلامی استان اصفهان اظهارکرد: در گذشته که مراکز دانشگاهی وجود نداشت، مدارس علمیه و علمای اسلامی تنها به تحصیل و تدریس علوم دینی مشغول نبودند بلکه مسائل علمی و پزشکی را دنبال می‌کردند که اسناد تاریخی آن موجود است.

وی افزود: بیش از هزار سال از وجود حوزه علمیه اصفهان می‌گذرد و اصفهان در گذشته مرکز حکومت بود و افرادی که طالب علم بودند برای یادگیری طب به اصفهان سفر می‌کردند.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان عنوان کرد: در اسلام چیزی به نام طب اسلامی نداریم بلکه اسلام توصیه‌های پیشگیرانه زیادی دارد و کمتر نسبت به دارو توصیه شده است، از سوی دیگر طب سنتی ایران، داروهای مختلفی را برای درمان بیماری‌ها پیدا کرده و با استفاده از تجربه به اثبات رسانده است که بسیاری از درمان‌های طب سنتی کارایی لازم را دارد.

وی گفت: در اقتصاد نیز همین‌گونه است، چیزی به نام اقتصاد اسلامی نداریم بلکه اسلام می‌گوید از چه راه‌هایی درآمد حرام نداشته باشید؛ انسان می‌تواند با استفاده از قوه عقل و سایر توانایی‌های خدادادی، راه‌های صحیحی برای کسب درآمد حلال پیدا کند؛ خداوند به انسان عقل داده و او می‌تواند رشد کرده، اندیشه کند و راه‌حل مناسب برای برطرف کردن مشکل خود را پیدا نماید.

نباید ظرفیت افراد خبره در حوزه طب سنتی نادیده گرفته شود

امام جمعه اصفهان گفت: جا انداختن طب سنتی با وجود مخالفت‌ برخی از پزشکان، کار ساده‌ای نیست و نیازمند گذر زمان و انجام کارهای علمی است، همچنین مراکزی که در حوزه طب سنتی در اصفهان کار می‌کنند می‌توانند در حوزه گیاهان دارویی فعالیت بهتری داشته باشند.

وی ابراز کرد: نباید ظرفیت افراد خبره در حوزه طب سنتی نادیده گرفته شود بلکه می‌توان با برگزاری کارگاه‌ها و جلسات علمی، آگاهی آنان را افزایش داد تا آنان بتوانند بیش از پیش و با کیفیت بهتر و در بستر قانونی به فعالیت‌های خود بپردازند.

در ابتدای این دیدار جمعی از اعضاء هیئت‌علمی انجمن علمی طب سنتی ایرانی اسلامی استان اصفهان به بیان نظرات خود پرداختند، دکتر قیومی متخصص طب سنتی و سرپرست انجمن علمی طب سنتی ایرانی اسلامی استان اصفهان اظهار کرد: این انجمن در سراسر کشور فعال است و هم اکنون 40 عضو متخصص طب سنتی و داروسازی سنتی در آن فعالیت دارند، رشته طب سنتی از 12 سال گذشته در دانشگاه‌ها فعال شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد