صفحه اصلی » سیاسی » بسیج برای ورود به مبارزه با گرانی های افسارگسیخته نیازمند اختیارات ویژه است/ آمادگی مجلس برای اعطای این اختیارات

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

بسیج برای ورود به مبارزه با گرانی های افسارگسیخته نیازمند اختیارات ویژه است/ آمادگی مجلس برای اعطای این اختیارات

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: بسیج برای ورود به مبارزه با گرانی های افسارگسیخته نیازمند اختیارات ویژه است و مجلس برای اعطای این اختیارات برای قانونگذاری آمادگی دارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۷

حجت الاسلام محمدتقی نقدعلی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص راه اندازی قرارگاه 17 ربیع اظهار کرد: این قرارگاه با حضور سپاه پاسداران، وزارت های کشاوری و صمت و دستگاه های امنیت و نظارتی تشکیل شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی گفت: به نظر می رسد برای نتیجه دهی این کار بسیج مردمی باید نقش کلیدی در این قرارگاه داشته باشد و خوشبختانه  یکی از محور های این قرارگاه سردار سلامی هستند؛ رهبر معظم انقلاب در خصوص با تورم و گرانی های افسار گسیخته، فرمودند که باید این گرانی کنترل شود.

وی افزود: ظرفیت بسیج در همه عرصه ها کمک کرده است، در قصه دفاع مقدس، سازندگی، در بیماری کرونا و کمک های مومنانه، ورود بسیج حماسه آفرین بود؛ امروز نیروی مردمی می توانند انبارهای احتکار، مفسدانی که هسته های اخلال اقتصادی را ایجاد می کنند، گلوگاه هایی که مقر سواستفاده و ایجاد اضطراب روانی در بازار است را شناسایی کرده و به مراجع مربوطه اطلاع دهند.

حجت الاسلام نقدعلی با بیان اینکه هر جا که بسیج را در طول 41 سال گذشته وارد کار کردیم، حماسه آفریده شد، خاطر نشان کرد: بسیج باید در این جریان بازارگسیختگی اخیر ورود پیدا کند و دست بسیج را در این زمینه باز کنیم؛ متأسفانه در سال های اخیر به بهانه های مختلف هر روز به شکلی بسیج را محدود کردند و از ورود به عرصه هایی که باید نقش آفرینی کند، باز داشتند.

وی اضافه کرد: اگر بخواهیم مجدد به عرصه های مبارزه با فساد در همه جلوه ها مانند اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی ورود کنیم، باید دست بسیج را در این زمینه ها باز بگذاریم؛ بسیج مخلص است و برای خدا کار می کند و کمتر دچار فریب می شود.

نماینده مردم خمینی شهر در مجلس بیان کرد: اگر در این زمینه نیاز به قانونی وجود داشته باشد، مجلس شورای اسلامی آمادگی دارد تا در اولین اولویت کاری خود قانون مورد نیاز برای باز کردن دست بسیج و تسهیل فعالیت در این زمینه را تصویب کند.

وی با توضیح اینکه بسیجیان از محدودیت های اختیارات و جایگاه قانونی در ورود به برخی از عرصه ها گله مند هستند، اظهار کرد: به نظر می رسد قانونی در این زمینه نیاز است که به نظر من این لایحه توسط دولت و یا با پیشنهاد سپاه پاسداران و سازمان بسیج به مجلس ارائه شود.

حجت الاسلام نقدعلی تأکید کرد: اگر اختیارات بسیج در این زمینه را افزایش دهیم، قطعا محل های احتکار کالاهای اساسی و نقاطی که با رانت و لابی گری کار می شود، افشا شده و فشار کنونی بر بازار کاهش پیدا می کند.

وی با اشاره به بحث واگذاری کشت و صنعت مغان، گفت: اگر بسیج اختیارات لازم را در این زمینه داشت، جلوی این رانت عظیم می ایستاد؛ بسیج برای ورود به مبارزه با گرانی ها افسار گسیخته نیازمندان اختیارات ویژه است و مجلس برای اعطای این اختیارات برای قانونگذاری آمادگی دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد