صفحه اصلی » اجتماعی » هوای ناسالم همچنان در ریه اصفهانی‌ها/ دمای هوا کاهش می‌یابد

هوای ناسالم همچنان در ریه اصفهانی‌ها/ دمای هوا کاهش می‌یابد

برای امروز جمعه، میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح با میانگین ۱۷۴ (AQI) در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۲ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ در نیمه پائیز ۹۹ و در روزهای اعمال محدودیت تردد به دلیل اوج‌گیری کرونا در کلان‌شهر اصفهان، هوای نصف‌جهان باز هم مطابق روال سال‌های گذشته روزهای نارنجی و قرمز را تجربه می‌کند.

برای امروز جمعه، میانگین شاخص کیفی هوای شهر اصفهان در ایستگاه‌های مراقبت دائم و طبق اعلام مرکز پایش اداره کل حفاظت محیط زیست استان اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به هفت صبح با میانگین ۱۷۴ (AQI) در وضعیت ناسالم برای عموم ثبت شده است.

شاخص کیفی هوا امروز در ایستگاه‌های پایش دائم در خیابان رودکی روی عدد ۱۴۲، خیابان دانشگاه ۱۵۳، میدان احمدآباد روی عدد ۱۶۲ (AQI) در وضعیت ناسالم برای عموم است.

همچنین شاخص کیفیت هوا در مبارکه ۱۲۴، نجف آباد ۱۲۸، سجزی ۱۱۱ و شاهین شهر ۱۰۲ (AQI) اعلام شده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

بر اساس اعلام هواشناسی اصفهان نیز جوی نسبتاً پایدار بر روی استان طی سه روز آینده حاکم است. بر این اساس در اکثر مناطق استان وضعیت جوی صاف تا قسمتی ابری گاهی وزش باد و در مناطق مرکزی و نواحی صنعتی به ویژه در ساعات اولیه روز غبار صبحگاهی، افزایش غلظت آلاینده‌های جوی و کاهش کیفیت هوا پیش‌بینی شده است.

از امروز (جمعه) تا یکشنبه در اکثر مناطق گاهی افزایش ابر پیش‌بینی می‌شود و بیشینه دمای هوا از روز شنبه تا یکشنبه بین ۳ تا ۵ درجه کاهش خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد