صفحه اصلی » اقتصادی » وجود ۹۱۶ هزار کلنی زنبور عسل در اصفهان

وجود ۹۱۶ هزار کلنی زنبور عسل در اصفهان

به گفته کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در مدت هفت سال اخیر تعداد کندوها در استان اصفهان افزایش پیدا کرد و اکنون بالغ بر ۹۱۶ هزار کلنی زنبور عسل در این خطه وجود دارد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۹ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ سید محمد مهدی طبائیان اظهار کرد: تولید عسل وابستگی زیادی به وضعیت طبیعت و میزان رویش‌ها در رویشگاه های طبیعی دارد و برای مثال در سال‌های خشکسالی میزان تولید کاهش پیدا می‌کند و در سال‌هایی که بارندگی خوب بوده و وضعیت رشد گیاهان نسبت به گذشته بهتر شده توانستیم استحصال بیشتری داشته باشیم.

کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی اصفهان ادامه داد: یکی از مشکلاتی که در سال جاری با آن مواجه بودیم شروع ویروس کرونا بود و نقل مکان و جابجایی کندوها که بسته به شرایط آب و هوایی صورت می‌پذیرد با مشکلات زیادی روبرو شد.

وی اضافه کرد: همزمان با عید نوروز که موضوع زاد و ولد زنبورها مطرح است و در پاییز و زمستان که به دلیل سردی هوا تامین غذا برای زنبور ها مشکل می شود توزیع شکر برای کمک به تغذیه آنها امری ضروری است و امسال فروش شکر در کشور با مشکل روبه رو بود و شرایط خوبی نداشت و سبب شد که توزیع آنها بین زنبورداران که باید یکی دو نوبت شکر را برای تغذیه در اختیار زنبورها قرار دهند با اختلال روبرو شود.

طبائیان خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه زیست زنبور عسل وابستگی شدیدی به گُل دارد بنابراین هر کجا که گل بیشتری باشد تعداد زنبورها بیشتر می شود و هر چه از میزان گل‌ها کاسته شود از تعداد زنبورها هم نیز کم می‌شود.

وی با اشاره به اهمیت توجه به بسته بندی و فروش عسل مطابق با ذائقه مشتری تصریح کرد: کارگاه های بسته بندی متعددی در شهرستان خوانسار وجود دارد که حتی برخی از آنها عسل را از دیگر استان‌ها را وارد کرده و پس از بسته بندی عرضه می کنند.
به گفته این مسئول، حجم زیادی از عسل تولیدی در استان اصفهان به دور از ناخالصی‌ها، اصل طبیعی محسوب و بخشی از آن به خارج از کشور صادر می‌شود.

اهمیت توجه بیشتر به کیفیت عسل

طبائیان با اشاره به اهمیت توجه بیشتر به کیفیت این محصول محبوب اظهارداشت: قرار است با همکاری اتحادیه برچسب‌های (لِیبل) مشخصی برای انواع عسل ‌ای تولید در استان تهیه شود به این ترتیب که برای مثال اثر کاملاً طبیعی برچسب سبز ، عسل با خلوص طبیعی کمتر یا همان عسل تغذیه‌ای برچسب قهوه‌ای و عسل مصنوعی با برچسب قرمز در اختیار مصرف کنندگان قرار گیرد.کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی اصفهان با تاکید بر انیکه این خطه ظرفیت و قابلیت توسعه بیشتر صنعت زنبورداری و تولید عسل را دارد خاطرنشان کرد: ارائه تسهیلات به زنبورداران و حمایت از آنها نقش موثری در تولید این فرآورده غذایی ایفا می‌کند و از سوی دیگر برگزاری کلاس های آموزشی درباره نحوه تولید و فرآوری زمینه رشد این صنعت و درآمدزایی بیشتر را مهیا می‌کند.

به گفته کارشناس مسئول زنبور عسل سازمان جهاد کشاورزی اصفهان در مدت هفت سال اخیر تعداد کندوها در استان اصفهان افزایش پیدا کرد و اکنون بالغ بر ۹۱۶ هزار کلنی زنبور عسل در این خطه وجود دارد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد