صفحه اصلی » ورزشی » سه امتیاز با پنالتی مشکوک دقیقه 90+5 پرید

سه امتیاز با پنالتی مشکوک دقیقه 90+5 پرید

دیدار تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان در هفته نخست لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد که این دیدار با تقسیم امتیازها به پایان رسید و بازی با تساوی 2 بر2 پایان یافت.

تاریخ انتشار: ۱۹:۲۵ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ دیدار تیم‌های ذوب‌آهن اصفهان و فولاد خوزستان در هفته نخست لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه فولادشهر برگزار شد که این دیدار با تقسیم امتیازها به پایان رسید و بازی با تساوی 2 بر2 پایان یافت.

سبزپوشان اصفهان که نتوانسته بودند در نقل و انتقالات عملکرد خوبی داشته باشند با تغییرات زیادی پا به این بازی نهادند و در صورتی که می توانستند سه امتیاز خانگی این بازی را دشت کنند، با یک پنالتی مشکوک بازی به تساوی کشید.

هفته های اول هنوز تیم ها هماهنگی لازم را ندارند و نمی توان در مورد آینده تیم ها به خوبی قضاوت کرد اما فولاد نشان داد که در انتقال توپ با توجه به اینکه شاکله تیم خود را نیز حفظ کرده است بسیار موفق است.

تیم ذوب آهن نیز علی رغم مشکلات و نقاط ضعفی که در خط هافبک خود به نمایش گذاشت، نشان داد که می تواند خیلی بهتر از فصل گذشته ظاهر شود.

ذوب‌آهن  با ترکیب شهاب گردان، حمید ملکی، وحید محمدزاده، سیدمحمد قریشی، فرشاد محمدی‌مهر، قاسم حدادی‌فر، عرفان پورافراز، میلاد جهانی، دارکو بیدوف، ایوان مارکوویچ و ابوالفضل عکاشه به زمین آمده است.

محسن فروزان، موسی کولیبالی، عارف آغاسی، مهران درخشان‌مهر، مجتبی نجاریان، محمد آبشک، زبیر نیک‌نفس، آیاندا پاتوسی، فرشاد احمدزاده، محمد قاسمی‌نژاد و لوسیانو پریرا نیز ترکیب شاگردان جواد نکونام در تیم فولاد خوزستان هستند.

دقایق ابتدایی این مسابقه بیشتر به ارزیابی دو تیم از یکدیگر گذشت و موقعیت خطرناکی روی دروازه‌ها به وجود نیامد.

سرانجام در دقیقه 10 موسی کولیبالی روی ارسال بلند و دقیق آیاندا پاتوسی صاحب توپ شد و با ضربه‌ای دقیق دروازه ذوب‌آهن را فرو ریخت تا سبزپوشان از همین ابتدا در خانه عقب بیفتند.

در دقیقه 13 ذوبی‌ها حمله‌ای به سمت دروازه فولاد تدارک دیدند اما ارسال مهاجم این تیم در آغوش محسن فروزان دروازه‌بان فولاد قرار گرفت.

در دقیقه 16 شوت آیاندا پاتوسی از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

در دقیقه 18 ضربه سر خطرناک موسی کولیبالی روی یک ضربه آزاد توسط شهاب گردان دفع شد تا گردان دروازه ذوب‌آهن را از خطر حتمی نجات دهد.

در دقیقه 20 شوت از راه دور لوسیانو پریرا با اختلاف زیادی از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

داور لوسیانو پریرا را در دقیقه 26 با کارت زرد خود جریمه کرد.

در دقیقه 37 مهاجمان فولاد خوزستان درصدد انجام حمله دیگری بودند و به دروازه ذوب‌آهن نزدیک شدند اما سیدمحمد قریشی مدافع ذوب‌آهن مانع آنها شد.

در ادامه ذوب‌آهن چند حمله به سمت دروازه فولاد تدارک دید اما این حملات از زهر لازم برخوردار نبود و هوشیاری مدافعان فولاد نیز مانع گلزنی سبزپوشان شد.

در دقیقه 44 فولاد صاحب یک ضربه آزاد شد. آیاندا پاتوسی با یک ارسال کوتاه توپ را به محمد آبشک رساند اما شوت این بازیکن با اختلاف از بالای دروازه ذوب‌آهن به بیرون رفت.

در دقیقه 45 مهاجم فولاد با شهاب گردان تک به تک شد اما گردان با خروج به موقع این توپ را دفع کرد.

مهاجمان ذوب‌آهن در دقایق پایانی نیمه نخست روی دروازه فولاد فشار آوردند اما در گلزنی ناموفق بودند.

نیمه نخست این مسابقه با همان تک گل موسی کولیبالی به سود فولاد خوزستان به پایان رسید.

دو تیم نیمه دوم این دیدار را بدون تغییر در ترکیب خود آغاز کردند.

در دقیقه 54 ساسان انصاری به جای آیاندا پاتوسی در ترکیب فولاد خوزستان قرار گرفت.

در دقیقه 55 ذوب‌آهن در یک موقعیت مناسب صاحب یک ضربه آزاد شد، اما شوت میلاد جهانی به دیواره دفاعی فولاد برخورد کرد و دور شد.

در دقیقه 58 رحمان رضایی سرمربی ذوب‌آهن حسین شنانی را به جای ابوالفضل عکاشه به زمین فرستاد.

در دقیقه 63 ذوبی‌ها با رهبری قاسم حدادی‌فر به سمت دروازه فولاد خوزستان یورش بردند که مدافعان فولاد این توپ را دور کردند. در ادامه نیز بازیکن ذوب‌آهن به دلیل تمارض در محوطه جریمه فولاد از سوی داور با کارت زرد جریمه شد.

در دقیقه 64 نیز فرشاد محمدی‌مهر از ذوب‌آهن از داور این دیدار کارت زرد دریافت کرد.

در دقایق بعدی، بازی کمی گره خورد و دو تیم بیشتر در میانه زمین حضور داشتند.

در دقیقه 73 قاسم حدادی‌فر به دلیل خطا بر روی فرشاد احمدزاده با کارت زرد داور جریمه شد.

در دقیقه 76 عرفان پورافراز پس از جا گذاشتن مهران درخشان‌مهر ارسال دقیقی برای دارکو بیدوف فرستاد و این بازیکن صربستانی نیز دروازه فولاد را باز کرد تا حساب کار یک بر یک مساوی شود.

در دقیقه 79 حسین شنانی که تعویض طلایی رحمان رضایی بود با پاسی دقیق دارکو بیدوف را صاحب توپ کرد و این بازیکن برای بار دوم دروازه فولاد را باز کرد تا شاگردان رضایی پیش بیفتند.

در ادامه جواد نکونام دست به سه تعویض در ترکیب تیمش زد و شروین بزرگ، صالح حردانی و عباس بوعذار را به زمین فرستاد.

در دقیقه 89 داور این دیدار رحمان رضایی سرمربی ذوب‌آهن را به دلیل اعتراض به تصمیمات او با کارت زرد جریمه کرد.

در دقیقه 90 دارکو بیدوف زننده دو گل ذوب‌آهن به دلیل مصدومیت از زمین بازی بیرون برده شد.

در دقیقه 90+1 محمد آبشک در ترکیب فولاد جای خود را به عارف غلام‌پور داد.

در دقیقه 90+4 علیرضا منظمی به جای دارکو بیدوف مصدوم وارد زمین شد.

در دقیقه 90+5 داور در تصمیمی عجیب یک ضربه پنالتی به سود فولاد خوزستان اعلام کرد. ساسان انصاری پشت این ضربه پنالتی قرار گرفت و آن را تبدیل به گل کرد تا این بازی با تساوی 2 بر 2 به پایان برسد.

حواشی بازی:

 *تمهیدات بهداشتی برای برگزاری این دیدار در ورزشگاه فولادشهر با حضور نماینده ویژه ایفمارک در نظر گرفته شده بود.

* سعید آذری مدیرعامل باشگاه فولاد از روی سکوها دیدار تیمش را تماشا کرد، آذری روز ۶ آبان با اعلام کمیته اخلاق و با دستور موقت از فعالیت فوتبال محروم شد؛ البته ظاهرا وی دفاعیات خود را به کمیته اخلاق ارسال کرده اما هنوز حکم نهایی وی صادر نشده است.

* در نیمه اول این دیدار نکونام و رحمان رضایی در چند صحنه به داور بازی اعتراض کردند، اعتراض‌ها تا پایان نیمه اول ادامه‌دار بود.

* شهاب گردان که در یکی دو فصل اخیر در فولاد حضور داشت در جریان این دیدار با فولادی‌ها خوش و بش کرد.

* باشگاه ذوب‌آهن هزار بسته ورزشی، بهداشتی، لوازم‌التحریر و مواد غذایی برای اهدا به مناطق محروم سیستان و بلوچستان آماده کرده بود که روی سکوهای فولادشهر قرار گرفته بود.

* همچنین باشگاه ذوب‌آهن قصد دارد در ده روستا در منطقه زندگی گاندوها در سیستان و بلوچستان ۱۰ تیم ورزشی برای کودکان و نوجوانان تشکیل و تجهیز کند.

* بازیکنان و نیمکت‌نشنیان ذوب‌آهن پس از به ثمر رسیدن گل دوم تیم خود به شدت خوشحالی کردند.

* شهاب گردان روی صحنه پنالتی فولاد در لحظات پایانی بازی به شدت به داور معترض بود و حتی با کمک‌داور هم صحبت کرد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد