صفحه اصلی » سیاسی » پایان آمریکا؛ دنیا در پیچ تاریخی ورود به دنیای جدید

رئیس اندیشکده یقین خبر داد:

پایان آمریکا؛ دنیا در پیچ تاریخی ورود به دنیای جدید

حسن عباسی با بیان نشانه‌های افول و از بین رفتن آمریکا از دنیایی سخن گفت که تمدن بشری با عبور از پیچ تاریخی که در آن قرار دارد به زودی وارد آن خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۲۳:۴۷ - جمعه ۱۳۹۹/۰۸/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ حسن عباسی، رئیس مرکز اندیشکده یقین، در وبینار «سیاست آمریکا بدون سانسور» که به همت مجمع دانشجویان انقلابی دانشگاه آزاد اسلامی واحد میمه برگزار شد، به تحلیل تحولات پیش روی آمریکا و جهان پرداخت.

 

*فروپاشی آمریکا و پیچ تاریخی ورود به دنیای جدید

این استراتژیست مشهور کشور در این وبینار اذعان کرد تمدن امروز بشر در یک پیچ مهم تاریخی قرار دارد و در حال گذار به یک دنیای جدید با اوضاع اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و نظامی جدید است. وی به تشریح اوضاع این پنج حوزه در جهان پرداخت.

صاحب کرسی نظیه پردازی دانش دکترینولوژی کلبه کرامت در حوزه اقتصاد جهانی با اشاره به مشکلات عدیده اقتصادی در کشور، از نامساعد بود وضعیت اقتصاد در سایر کشورهای دنیا سخن گفت و اظهار کرد میانگین رشد اقتصادی جهانی امروز تنها کمی بالاتر از صفر است و دلیل آن در آستانه فروپاشی بودن اقتصاد لیبرالی و آمریکایی و به بن بست خوردن آن است.

این سخنران انقلابی همچنین در این رابطه تصریح کرد 1000 مجلد کتاب با موضوع فروپاشی اقتصاد آمریکایی در مرکز اندیشکده یقین جمع آوری شده و بر روی سایت این مرکز قرار داده شده است.

عباسی در حوزه سیاست از بحران در کشورهای داعیه دموکراسی مانند آمریکا و رژیم صهیونیستی سخن گفت و به شکست آمریکا در عراق و افغانستان برای پیاده کردن اهداف خود با مدل دموکراسی اشاره کرد.

رئیس مرکز اندیشکده یقین گفت: آمریکا بعد از 19 سال جنگ در افغاستان با طالبان، دو ماه قبل در مقابل دید همگان در قطر نشستی با طالبان برگزار کرده و روابط آشتی و دوستی با این گروه تروریستی را آغاز کرد که در حقیقت این حرکت سقوط مدل سیاسی آمریکایی بود.

این خطیب انقلابی ادامه داد: در ماجرای عادی سازی روابط با صهیونیست‌ها، انتخاب کشور امارات متحده عربی که برخلاف مدل سیاسی حکومت داری و نظریه‌های سیاسی آمریکایی و غربی فاقد حکومت جمهوری است و توسط پادشاه اداره می‌شود نشان دهنده تغییر نگرش آمریکا نسبت به نظریه‌های سیاسی پیشین خود و فاصله گرفتن از ارزش‌های سیاسی قبلی است.

وی عنوان کرد: در کمتر از دو سال گذشته در کویت و عمان با فوت پادشاهان‌شان، جابه‌جایی قدرت بدون این که شلوغی پیش بیاید انجام شد لذا آمریکایی‌ها وقتی دیدند چگونه در کشورهای پادشاهی می‌توان بدون دردسر و انقلاب و غیره قدرت را منتقل کرد به فکر پرداختن به این نوع حکومت افتادند.

 

*بحران دموکراسی در آمریکا

این تحلیلگر انقلابی گفت: امروز در حالی انتخابات آمریکا در حال برگزاری است که دموکراسی به بحران خورده است و می‌بینیم در ایالات متحده هیچ قوه بالاتری وجود ندارد که دو طرف دعوی حرف وی را قبول کنند لذا اهمیت ولایت فقیه در جامعه در چنین مواقعی بیشتر به چشم می‌خورد.

عباسی بیان کرد: رابرت دال، از برترین اندیشمندان نظریه پردازی در جهان و از شاخص ترین جامعه شناسان سیاسی، اظهار کرده است جمهوری اسلامی ایران بعد از انقلاب در 12 برهه زمانی باید دچار فروپاشی از درون می‌شد که ولایت فقیه مانع از آن شده است.

رئیس مرکز اندیشکده یقین گفت: بررسی الگوی سیاسی و حکومت‌داری ولایت فقیه موجب شد چین، روسیه و ترکیه به منظور ثبات دهی به نظام سیاسی کشور خود، به فکر تغییر در قانون اساسی برای طولانی‌تر کردن حکومت رؤسای جمهور خود بیافتند و در آمریکا نیز سیاستمداران این مدل را تأیید و خواستار تغییر در قانون اساسی برای کسب ثبات سیاسی شده‌اند.

وی تصریح کرد: آمریکا دست از دموکراسی شسته، هفت کشور اصلی دوست آمریکا در منطقه هیچ کدام سیستم دموکراسی غربی که در آن انتخابات برگزار شود را ندارند، اجرای دموکراسی در عراق و افغانستان را بدون کسب موفقیت رها کرده و اماراتی را به عنوان الگوی منطقه معرفی می‌کند که نظام سیاسی پادشاهی دارد.

 

*رؤیای زندگی آمریکایی در حال از بین رفتن است

این کارشناس مسائل استراتژیک در ادامه مبحث پرداختن به پیچ تاریخی جهانی از جهان پیش رو سخن گفت و اظهار کرد در حوزه مسائل فرهنگی نیز رؤیای زندگی آمریکایی در حال از بین رفتن است و تنها با لاکچری بازی چند سلبریتی تاکنون سرپا مانده است که همان‌ها نیز از لحاظ فرهنگی و اخلاق دچار بحران هستند.

عباسی افزود: این که جوانان ما آرزوی زندگی در آمریکا را داشته باشند بعد از این پیچ تاریخی محو خواهد شد اما آن چه جایگزین آن خواهد شد محلّ بحث است. چین، روسیه، هند، برزیل، آفریقای جنوبی و کشورهای دیگه به دنبال جایگزین کردن رؤیای خود به جای رؤیای زندگی آمریکایی هستند که در حال محو شدن است اما هیچ یک بُرد کافی را ندارد چرا که ساخت این رؤیای جهانی نیازمند چندین پارامتر مانند داشتن قهرمانان عینی برای الگوسازی است.

رئیس مرکز اندیشکده یقین تصریح کرد: رؤیای ما یعنی تمدن نوین اسلامی یا همان الگوی ایرانی-اسلامی پیشرفت که توسط رهبر معظم انقلاب بیان شده است این ظرفیت را دارد که تبدیل به رؤیای جهانی بشود، زندگی که نماد آن قهرمانانی همچون حاج قاسم سلیمانی و شهید محسن حججی است.

وی به حوزه اجتماعی در جهان پیش رو نیز پرداخت و مسائل اجتماعی آمریکا مانند بیکاری، افزایش آمار فقر، گسترش فحشا از جنس گوناگون، صنعت پورن و غیره را یادآور شد که تمدن آمریکایی را به آستانه فروپاشی کشانده است.

این استراتژیست و نظریه پرداز انقلابی کشور گفت: اکنون در پایان سال 2020 جهان در یک پیچ تاریخی قرار دارد که تمدنی که شاخصش آمریکاست با بحران روبرو شده و آن چه قطعی است فردای سال 2020 دیگر آمریکا آن ابرقدرت قبل نخواهد بود و جای خالی قدرت آمریکا در جهان توسط کشورهای دیگری نظیر ایران، چین و روسیه پر خواهد شد.

عباسی افزود: روز گذشته آمریکا 27 وبسایت ایرانی را با این بهانه که بر روند انتخابات آمریکا اثرگذار هستند مسدود کرد. مقایسه این مسأله با موج سنگین رسانه‌ای که آمریکا و غرب در برهه‌های زمانی مختلف ایران مانند انتخابات به وسیله چندین تلویزیون ماهواره‌ای 24 ساعته و هزاران وبسایت و کانال بر ذهن مردم ما پمپاژ می‌کنند و نتیجه مطلوبی نیز به دست نمی‌آورند، نشان دهنده قدرت ایران و انقلاب اسلامی و متقابلاً ضعف و افول آمریکا است.

 

*خط پایان رژیم صهیونیستی

رئیس اندیشکده یقین به شرایط سیاسی رژیم صهیونیستی نیز اشاره کرد و در مورد اقدام ایران در برابر عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی و عدم واکنش به شهادت چند مستشار نظامی کشورمان در پایگاه نظامی سوریه گفت: دکترین جمهوری اسلامی اقدام نامتقارن است و اگر آن‌ها به شکلی به ما ضربه وارد کنند ما به شکل دیگری پاسخ خواهیم داد.

وی با اشاره به این که رژیم صهیونیستی امروز در محاصره گروه‌های مقاومت است، افزود نتانیاهو در حالی آخرین ماه‌های حکومت خود را پشت سر می‌گذارد که می‌داند به لحاظ فسادی که در پرونده قضایی خود دارد بعد از پایان مسئولیتش دستگیر خواهد شد برای همین تلاش دارد در زمان باقی مانده، شرایط خود در رژیم صهیونیستی را بهبود بخشد.

این تحلیلگر بین المللی برای بیان مثالی در مورد اقدام نامتقارن ایران اظهار کرد: نتانیاهو در ماه‌های گذشته تلاش کرد با زدن پایگاه‌های سوریه که تعدادی از مستشاران ایرانی در آن‌جا حضور داشتند، واکنش نظامی ایران را برانگیزد تا آن را دستمایه اعتراض به لغو تحریم‌های تسلیحاتی ایران کند و بدین ترتیب بتواند جایگاه خود در رژیم صهیونیستی را بهتر کند.

عباسی این مشی را نشانه بارز ضعف رژیم صهیونیستی دانست و اظهار کرد جریان اپوزیسیون داخل ایران، اصلاح طلبان و سلطنت طلبان تلاش کردند با فشار به کشور، ایران را مجاب کنند به حمله اسرائیل به پایگاه‌ها نظامی سوریه پاسخ نظامی دهد تا پازل نتانیاهو تکمیل شود.

رئیس اندیشکده یقین متذکر شد ایران تنها کشوری در جهان است که سه بار در سال‌های 82، 86 و 94 سوپرکماندوهای آمریکایی را دستگیر کرده و به زانو زدن وادار کرده است و مانند حماس و حزب الله لبنانی را صادر کرده که در جنگ‌ها 33 روزه، 11 روزه و غیره بر اسرائیل غلبه کرده است.

 

*شهادت حاج قاسم بزرگترین اشتباه استراتژیست غرب/ شهید سلیمانی قوی‌تر از سردار سلیمانی

وی شهادت حاج قاسم سلیمانی را اشتباه استراتژیک آمریکا، صهیونیست‌ها و لیبرال‌ها دانست و عنوان کرد در شرایطی که کشور به تازگی التهابات گرانی بنزین را پشت سر گذاشته بود و بعد از چند فتنه پی در پی این طور به مردم گفته می‌شد که جمهوری اسلامی در بین مردم طرفدار ندارد، فضای غم و اندوهی که در کشور با شهادت حاج قاسم به وجود آمد و رقم زدن بزرگترین تشییع جنازه جهان و برگزاری تشییع جنازه چند میلیونی در شهرهای مختلف کشور نشان داد که اولاً این حجم از هجمه و نقشه‌های دشمن برای مخدوش کردن چهره انقلاب اسلامی و جبهه مقاومت اثرگذار نبوده است و ثانیاً جمهوری اسلامی از چه محبوبیتی بین مردم خود برخوردار است.

این خطیب انقلابی عبارت «مکتب سلیمانی» که رهبر معظم انقلاب آن را مطرح کردند را ناظر بر همان رؤیای ایرانی-اسلامی می‌داند که می‌تواند جایگزین رؤیای زندگی آمریکایی در قرن جدید شود.

نظریه پرداز مرکز دکترینال کلبه کرامت اظهار کرد: بعد از شهادت سپهبد قاسم سلیمانی نه تنها جمهوری اسلامی و سپاه قدس ضعیف‌تر نشده است بلکه قوی‌تر از قبل شده است و اگر امروز تحولاتی در عراق و سوریه رقم خورده که با سیاست‌های جبهه مقاومت همراه نیست نشان دهنده شکست جمهوری اسلامی نیست بلکه همانند بازی فوتبال که گاهی بازی در زمین خودی و گاهی در زمین دشمن است، این مسأله نیز عقب نشینی به همان طریق است اما این قاعده بازی است، موفقیت‌های حاصل شده از بین نرفته است و بازی به نفع ما ادامه دارد.

عباسی پاسخ ایران به ترور حاج قاسم سلیمانی را این گونه تشریح کرد: نقطه ایده آل مبارزه با آمریکا و استکبار مطابق آیه شریفه وَنُرِيدُ أَن نَّمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِي الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ تا تبدیل کردن کاخ سفید به حسینیه، تبدیل کردن کاخ باکینگهام لندن به مهدیه، تبدیل کردن کاخ الیزه به بیت العباس و تبدیل کاخ کرملین به مسجد است و این آموزه دینی ما است که با ظهور امام مهدی -عجّل الله تعالی فرجه- ایشان بر کل جهان حکومت خواهند کرد نه تنها بر ایران.

 

*ایران تنها کشوری که به سمت آمریکا شلیک کرده است

رئیس اندیشکده یقین با بیان این که آمریکا گمان کرده بود در مقابل شهادت حاج قاسم، ایران یکی از چند نفر نظامی برتر این کشور را ترور خواهد کرد، گفت: ایران اهل ترور نیست و با زدن عین الأسد هم نشان داد از مقابله مستقیم نظامی با آمریکا هیچ هراسی ندارد. ایران تنها کشوری است که به آمریکا حمله کرده و ضربه نظامی زده است، برخی کشورها جرأت کردند و آمریکا را تهدید کردند اما هیچ کشوری تاکنون جرأت نکرده بود به مواضع نظامی آمریکا حمله کند.

این تحلیلگر مسائل استراتژیک تصریح کرد: ما اگر از خونخواهی اباعبدالله الحسین -علیه السّلام- گذشتیم و پرچم سرخ امام حسین -علیه السّلام- را از فراز گنبد ایشان پایین آوردیم از خونخواهی حاج قاسم نیز خواهیم گذشت.

وی مجدداً خاطرنشان کرد: تمدن غرب در آستانه فروپاشی است و تحریم‌ها و دیگر اقدامات آمریکا، جیغ پایانی فرو رفتن در گرداب تاریخ است و این که دو هفته پیش رسماً مشاور امنیت ملی آمریکا اعلام کرد دیگر هیچ چیزی برای تحریم ایران وجود ندارد و در عین حال لیست اقلام وارداتی ایران نشان دهنده بی اثر بودن حجم وسیعی از تحریم‌ها است و یا این که نفتکش ما چند هزار کیلومتر را طی کرده و کنار گوش آمریکا به ونزوئلا نفت صادر می‌کند نشان دهنده شکسته شدن شاخ آمریکا و ضعیف شدن این کشور است.

عباسی گفت: شرایط کشور ما شرایط آستانه پیروزی است و این که رهبر معظم انقلاب فرمودند شرایط امروز ما شرایط جنگ احزاب است، اشاره به این امر داشتند که جنگ احزاب سخت‌ترین جنگ پیامبر بود که بعد از جنگ احد و خندق رخ داد و بعد از آن گشایش بزرگ فتح مکه به دست آمد.

رئیس اندیشکده یقین با بیان این که تحریم‌ها به زودی خود به خود از بین خواهند رفت، گفت: امروز دیگر برای برداشن تحریم‌ها هیچ نیازی به مذاکره نداریم.

این استراتژیست کشورمان عنوان کرد: تخصص رهبر معظم انقلاب اقدام نامتقارن مثبت بوده و حاج قاسم نیز همین شیوه مبارزه را می‌دانست و در صفحه دشمن با قواعد خودی بازی می‌کرد.

 

*انتخابات آمریکا

عباسی در مورد وضعیت انتخابات در آمریکا بیان کرد: هر 20 سال یکبار تعارض بین دو کاندیدا در ایالات متحده به اوج می‌رسد و اصطلاحاً با بن بست سیاسی مواجه شده و کار به دادگاه عالی کشیده می‌شود و به عنوان مثال این اتفاق در سال 1379 نیز بین الگور، معاون اول بیل کلینتون، و جرج بوش رخ داد که با عقب نشینی الگور خاتمه پیدا کرد اما امسال فضا بیش از دفعات قبلی دوقطبی شده است.

رئیس اندیشکده یقین با بیان این که زمانی یک حکومت به ثبات می‌رسد که اکثریت مردم آن در طبقه متوسط قرار داشته باشند، اظهار کرد در آمریکا تاکنون اکثریت مردم در گروه متوسط بودند اما این اکثریت در حال رفتن به سمت طبقه ضعیف هستند چرا که سبک زندگی آمریکایی هزینه‌ها را افزایش داده است.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با پیشنهاد مطالعه کتاب «ابرطبقه» برای درک هر چه بیشتر فضای آمریکا، افزود: اَبَرطبقه‌ای که نه تنها برای آمریکا بلکه برای همه جهان تصمیم گیری می‌کند امروز به این نتیجه رسیده است که دیگر آمریکا برای آن به صرفه نیست و اشباع شده است و به فکر انتخاب نقطه‌ای دیگر از جهان برای پیگیری اهداف خود است.

وی همچنین با پیشنهاد مشاهده فیلم «عملیات ترور» که در جلسه 505 کلبه کرامت اندیشکده یقین به نمایش درآمده و با دریافت فیلم این جلسه قابل مشاهده است، افزود: آمریکا دیگر نقطه ثقل جهان نیست و طی چند سال اخیر نیز نشانه‌هایی از تجزیه آن مشاهده شده است و ایالت‌های مختلف خواستار استقلال و جدایی از آمریکا شده‌اند که به همین سبب وزارت امنیت داخلی در این کشور به تازگی ایجاد شده است.

این تحلیلگر گفت: افقی که برای تجزیه آمریکا قابل مشاهده است حدود 13 الی 14 سال دیگر و تقریبا همزمان با افقی است که رهبر معظم انقلاب برای نابودی اسرائیل بیان فرموده‌اند ولی سؤالی که مطرح می‌شود این است که بعد از فروپاشی اتحادیه جماهیر شوروی، آمریکا خلأ قدرتی حاصل را پر کرد، اینک با از بین رفتن آمریکا چه کشوری خلأ قدرت در جهان را پر خواهد کرد؟

 

قرن جدید، قرن ایران و اسلام

استراتژیست مطرح جبهه انقلاب اسلامی با بیان این که رهبر معظم انقلاب قرن جدید را قرن ایران و اسلام نامگذاری فرموده‌اند، اظهار کرد: هیئت‌های مختلفی از کشورهای گوناگون مرتب به ایران در رفت و آمد هستند و مسأله ایشان این است که بعد از آمریکا قرار است چه اتفاقی رخ بدهد و چه رؤیایی جایگزین رؤیای زندگی آمریکایی برای مردم و به ویژه جوانان دنیا شود، آرمانی که قدرت خواهد گرفت و به سرعت تفکراتش را در جامعه جهانی منتشر خواهد کرد.

عباسی تصریح کرد ایران اسلامی تنها کشوری است که دکترین آن عینیت بیشتری دارد و با دو بال مهدویت و شهادت طلبی و قهرمانانی که در این دو عرصه دارد، جایگزین رؤیای زندگی آمریکایی و غربی خواهد شد اما این زمانی محقق خواهد شد که ایران برای هر پنج حوزه تمدنی برنامه و توانایی داشته باشد.

رئیس اندیشکده یقین عنوان کرد: آمریکا ژنرال چهار ستاره خود، ژنرال ماتیس، را به منطقه آسیای غربی فرستاده بود تا در مقابل سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بایستد و به اذعان ترامپ هفت هزار میلیارد تومان نیز پول به وی داده بود اما در برابر سردار ایرانی شکست خورد.

این استراتژیست خاطرنشان کرد: آن چه در علوم نظامی بیش از علوم مهندسی نظامی اهمیت دارد، ادبیات نرم افزاری آن است و در حال حاضر برترین‌های علوم نظامی در سطح دنیا سرداران و امرای ایرانی هستند که ژنرال‌های چهار ستاره دنیا در رزمایش‌های نظامی مشترک افتخار می‌کنند که زیر دست این سرداران و امرا بوده و از ایشان دستور بگیرند.

وی با اشاره به این که در حوزه علم آن چه حائز اهمیت است پاسخ به مسائل علمی دنیاست که در این بین پدیده «تکینگی» مهمترین مسئله‌ای است که بشر با آن روبرو است، گفت: پیش بینی شده است روند پیشرفت به سمت هوش مصنوعی در سال 2040 به نقطه‌ای می‌رسد که هوش مصنوعی خودش را تولید کرده و به مبارزه با انسان برخواهد خواست و با توجه به خطای پایین و قدرت و غیره رفته رفته انسان را به تسخیر خود درخواهد آورد.

صاحب کرسی نظریه پردازی دانش دکترینولوژی کلبه کرامت در این رابطه مشاهده فیلم «آپگریت» را برای فهم بهتر موضوع توصیه کرد و اضافه کرد تمدن جایگزین تمدن آمریکایی باید بتواند پاسخی برای این مسئله علمی داشته باشد که تنها تمدنی که با در نظر گرفتن متغیر تسخیر می‌تواند پاسخ مناسبی به پدیده تکینگی بدهد آموزه‌های قرآن و اسلام است.

 

*مذاکره بعد از انتخابات آمریکا

عباسی در مورد اهمیت انتخابات آمریکا برای ایران با بیان این که جریان انقلابی کشور اعتقادی به هیچ یک از احزاب آمریکا نداشته و می‌داند دشمنی هر دو حزب با ایران یکسان خواهد بود، بیان کرد: لیبرال‌ها علاقمند هستند بایدن رأی بیاورد چون می‌خواهند ناکامی خود در سال‌های گذشته در مذاکره با آمریکا را گردن حزب رقیب انداخته و بگویند با آمدن حزب جدید دوباره می‌شود با آمریکا مذاکره کرد اما براندازها و سلطنت‌طلب ها چون توسط جمهوری خواهان تغذیه می‌شوند علاقمندند ترامپ مجدداً برای ریاست جمهوری آمریکا انتخاب شود.

رئیس اندیشکده یقین گفت: در صورتی که التهابات آمریکا کنترل شود و انتخابات آمریکا بدون اختلاف نامردهای انتخاباتی به روال عادی انجام شده و تکلیف رئیس جمهور این کشور مشخص شود، رئیس جمهور جدید حدود 50 روز دیگر وارد کاخ سفید می‌شود یعنی حدود پنج ماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری در ایران.

وی ادامه داد: در آن زمان هم اگر رئیس جمهور تصمیم بگیرد وارد برجام شود، یا در مورد تحریم‌ها تصمیم جدید بگیرد باید طرح خود را در کنگره اروپا مطرح کند و موافقت مورد نیاز در آن جا را کسب کند که خود دو ماهی زمان می‌برد و عملاً ایران وارد فضای انتخاباتی می‌شود. ضمن این که با توجه به پایان عمر دولت در ایران، آمریکا چند ماهی تا انتخاب رئیس جمهور جدید ایران صبر خواهد کرد و عملاً نباید انتظار داشت بعد از انتخابات آمریکا اتفاق خاصی در ایران رخ بدهد مگر این که جریانی که دلار و طلا را گران کرد، قیمت آن را کاهش دهد تا به مردم القا کند مشکلات اقتصادی ایران مربوط به آمریکا نبوده بلکه مربوط به یک حزب آمریکا بوده است.

این استراتژیست کشور بیان کرد: این امری مسلّم است که اقتصاد کشور گروگان گرفته شده است و دولت پیر خسته که از صدر تا ذیل آن اعلام کرده‌اند هیچ برنامه‌ای برای اداره کشور ‌ندارند، ناکارآمد است و اتفاقاً نداشتن برنامه تبدیل شده به کلیدواژه‌ای برای اصلاح طلبان و جریان لیبرال کشور تا بگویند ما از پس اداره کشور برنمی‌آییم و باید از کشوری مثل آمریکا کمک بخواهیم.

 

*ویژگی کاندیدای ریاست جمهوری مورد نیاز جمهوری اسلامی

عباسی در پاسخ به سؤالی در رابطه با کاندیداهای انتخابات 1400 ریاست جمهوری اسلامی ایران از لزوم تغییرات در ساختارهای سازمانی کشور سخن به میان آورد و گفت کاندیدایی که برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می‌کند باید برای همه مشکلات کشور طرح شفاف و دقیق داشته باشد و دست کم نام 1000 نفری که قرار است به عنوان مسئول در سمت‌های کلیدی کشور منصوب کند را در دست داشته باشد.

رئیس اندیشکده یقین با اظهار این که در گام دوم اقلاب دیگر فرصت آزمون و خطا نداریم، تصریح کرد: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی خود به مناسبت سالروز رحلت امام خمینی -رحمة الله علیه- مجدداً کلیدواژه تحول را به کار بردند و سال آینده باید وارد فرایند تحول شویم لذا کاندیدایی باید برای انتخابات پیش قدم شود که طرح و برنامه برای تحول در نیروها، ساختارها و فرایندهای به ویژه اقتصادی داشته باشد.

وی در پایان به جوانان توصیه کرد اهل مطالعه باشند و کمتر از این که اداره جهان را به دست بگیرند راضی نباشند و مراقب فتنه لیبرال‌هایی باشند که دیگری چیزی در چنته نداشته و برای برهم زدن فضا دست به هر کاری خواهند زد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد