صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » وحدت جامعه اسلامی، سرآغازی برای مبارزه با فساد در دنیا

وحدت جامعه اسلامی، سرآغازی برای مبارزه با فساد در دنیا

نمونه بارز وحدت عملی در جامعه اسلامی واکنش مسلمانان دنیا به اهانت رئیس‌جمهوری فرانسه به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) است که مسلمانان با اقتدار یکپارچه اتحاد و همدلی خود را در کشورهای مختلف در حال به منصه ظهور گذاشتن هستند، این واکنش وحدت آفرین از سوی جامعه اسلامی سرآغاز راه مبارزه با فساد در دنیاست که موجبات آگاهی و بیداری در دیگر جوامع انسانی خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۵ - پنجشنبه ۱۴۰۰/۰۴/۱۰

صاحب نیوز – برون رفت از معضلات مختلف این روزهای کشور و نظام های اسلامی در حوزه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی که مستلزم تسریع در روند توسعه است با وحدت میسر می شود. مسئولان کشور باید برای ایجاد تداوم وحدت و وفاق ملی با مردم‌باوری مطالبات به حق آنها را اجابت کنند و با حل سریع مشکلات اساسی مردم نسبت به ترمیم اعتماد عمومی اقدام کنند، آنچه بیشتر از شیطنت‌های خارجی می‌تواند استقلال کشور را تهدید کند غفلت از مشکلات مردم و معیشت آنهاست.

امروزه وحدت در حوزه های مختلف نظام اسلامی تأثیرات مثبت بسزایی گذاشته که آحاد مردم طعم شیرین آن را در جامعه کم و بیش چشیده اند. وحدت صرفاً به مسائل دینی و اسلامی منوط نمی شود و لازمه و عامل اصلی در فضای این روزهای کشور وحدت و تعامل بین مسئولان و مردم برای رفع موانع توسعه و رفع معضلات است.

در فضای دینی و مذهبی کشور تعامل دو سویه و اتحاد و همدلی بین شیعه و اهل سنت از پیشینه غنی فرهنگی و تاریخی مردم ولایت مدار نقاط مختلف ایران نشئت گرفته است که باید قدر دانسته شود. بسیاری از آسیب های اجتماعی ناشی از بیکاری و معضلات اقتصادی است که همه مسئولان و متولیان اجرایی و فرهنگی نظام اسلامی باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند. وظیفه عالمان دین پیشگیری از بروز تفرقه و تشتت و آگاهی بخشی در بستر فرهنگ سازی در کنار مسئولان است.

وحدت اهل تشییع و تسنن دشمنان اسلام را ناامید و فتنه های سیاسی، اقتصادی و اجتماعی استکبار جهانی را بی اثر می سازد، مسئولان اجرایی می توانند با تلاش و اخلاص مجدانه در رونق اشتغال و اقتصاد فرصت تفرقه افکنی بدخواهان را سلب کنند. بنابراین هوشیاری در این شرایط در اصل، یک وظیفه است که تمامی مسلمانان با درک این توطئه‌ها که از طرف استکبار روانه می‌شود، دست به دست هم داده و در مقابل آن‌ها مقاومت کنند.

اسلام یک دین جهانی است و پیامبر اکرم(ص) رسول امید و رحمت برای تمامی بشر بوده‌اند؛ همچنین خداوند در قرآن می‌فرماید: «و ما ارسلناک الا رحمة للعالمین» یعنی پیامبر(ص) رحمت برای تمامی جهانیان است. بنابراین همان گونه که پیامبر اکرم(ص) پیامبر جهانی است طبیعتاً پیروان و تابعین آن حضرت باید جهانی فکر کنند و خود را در حصارهای تنگ قومیتی و نژادی محصور نکنند. دين به خاطر ايجاد وحدت عقيده، انسان ها را از پراكندگى فكرى نجات داده، هدف هاى مادّى را تعديل مى كند و سرانجام، افراد يك جامعه را مانند اعضاى يك بدن، تحت فرمان يك روح، يك اراده و يك فكر قرار مى دهد. این گونه است که يكى از كارهاى مهم پیامبر رحمت رسول خدا(ص) و امامان معصومین(ع) ايجاد وحدت صفوف و تشكيل جامعه واحد اسلامى و زدودن كينه ها از سينه ها بود.

در همین زمینه شاهد رفتار سنجیده و با برنامه شخصیت های بزرگ تاریخی مسلمان اعم از شیعه و سنی هستیم که همواره این موضوع را مورد توجه قرار دادند و خواستار وحدت عملی و یکپارچگی مسلمانان در مقابل دشمنان بوده و در این زمینه از هر فرصتی استفاده و بهره گرفته‌اند تا جامعه را از معضلات رهایی دهند. نمونه بارز وحدت عملی در جامعه اسلامی واکنش مسلمانان دنیا به اهانت رئیس‌جمهوری فرانسه به ساحت مقدس نبی اکرم(ص) آن هم در ماه میلاد پیامبر رحمت و مهربانی که قلب مسلمانان را جریحه دار کرد، مسلمانان با اقتدار یکپارچه نفرت و ننگ خود را به این گستاخی و هتاکی مکرون و همفکرانش اعلام و اتحاد و همدلی خود را در کشورهای مختلف در حال به منصه ظهور گذاشتن هستند، این واکنش وحدت آفرین از سوی جامعه اسلامی سرآغاز راه مبارزه با فساد در دنیاست که موجبات آگاهی و بیداری در دیگر جوامع انسانی خواهد شد.

انتهای پیام/ جمال احمدی

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

11 + 18 =