صفحه اصلی » اجتماعی » هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

هوای اصفهان در وضعیت نارنجی

شاخص کیفی هوای کلانشهر اصفهان صبح امروز با میانگین ساعتی ۱۴۹ وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت هفت صبح امروز یکشنبه – هجدهم آبان – با میانگین ۱۴۵ در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس ثبت شد.

کیفیت هوای این کلانشهر بر پایه داده‌های سامانه پایش برخط در نخستین ساعات صبح امروز با شاخص ۱۴۹ همچنان وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس را نشان می‌دهد.

شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم میدان احمدآباد روی عدد ۱۷۳، خیابان‌های پروین و استانداری روی عدد ۱۶۲، خیابان دانشگاه روی عدد ۱۵۶، خیابان رودکی روی عدد ۱۱۲ و بزرگراه خرازی روی عدد ۱۳۰ گزارش می‌شود.

همچنین کیفیت هوا در شاهین شهر با میانگین ۸۳، مبارکه با میانگین ۸۲، سجزی با میانگین ۹۲ و نجف آباد با میانگین ۷۴ در وضعیت سالم و در خمینی شهر با میانگین ۱۰۶ برای گروه‌های حساس ناسالم است؛ وضعیت کیفی هوا در سایر ایستگاه‌های پایش شهرستان‌ها در دسترس نیست.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد