صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » تداوم فعالیت های طلاب جهادی در ایام کرونا؛ از حضور در بیمارستان ها تا کفن و دفن شرعی بیماران

تداوم فعالیت های طلاب جهادی در ایام کرونا؛ از حضور در بیمارستان ها تا کفن و دفن شرعی بیماران

دبیر قرارگاه جهادی طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان گفت: 100 نفر از طلاب جهادی به صورت داوطبانه در بیمارستان های در بیمارستان الزهرا (س) و عیسی بن مریم شهر اصفهان حضور پیدا کردند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۲ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۹

حجت الاسلام سید حسین مومنی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص حضور طلاب اصفهانی در بیمارستان ها اظهار کرد: طلاب جهادی، روحیه ایمان و معنویت که کار مخلصانه و جهادی را به دنبال دارد را سرلوحه کار خود قرار دادند و برای تحقق فرمایشات رهبر انقلاب و رفع نیاز بیمارستان ها به نیروی داوطلب در این سنگر حضور پیدا کردند.

دبیر قرارگاه جهادی طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان گفت: 100 طلبه اصفهانی با اینکه این عرصه خدمت رسانی عرصه سخت و مشکلی است، حاضر شدند در بیمارستان ها حضور پیدا می کنند و به عنوان همراه بیمار برای ارتقا سطح روحی و معنوی خود و بیماران، فعالیت کنند.

وی افزود: تاکنون 140 نفر از طلاب سطح استان برای حضور در بیمارستان ها اعلام آمادگی کردند، حضور طلاب در بیمارستان ها نشان دهنده این است آنچه می تواند جامعه را به پیش ببرد، روح و باطن دین است.

حجت الاسلام مومنی با اشاره به برخی از شعارهای برخی سلبریتی ها، بیان کرد:  زمانی که در این عرصه ها نیاز به این افراد است و امتحان شروع می شود سلبریتی ها و افراد خاصی که شعار می دهند، در بحران ها در هیچ صحنه ای حضور ندارند؛ آنچه که می تواند همبستگی ایجاد کند و مردم را به هم گره بزند و فداکاری و ایثار را در جامعه ترویج دهد، روحیه ایمان و دین داری است.

وی تصریح کرد: قرارگاه جهادی طلاب و روحانیون حوزه علمیه اصفهان از ابتدای کرونا شروع به فعالیت کرد، از ابتدای اسفندماه برای حضور در بیمارستان ها اعلام آمادگی کردیم اما اجازه حضور در بیمارستان ها را نداشتیم و به همین دلیل فعالیت های دیگر مانند تولید و توزیع ماسک و بسته های ضدعفونی و معیشتی، حضور در غسالخانه ها و کفن و دفن شرعی بیماران کرونایی را پیگیری کردیم.

معاون تهذیب و تبلیغ حوزه علمیه اصفهان اضافه کرد: با توجه به شرایط و افزایش شیوع کرونا با حضور طلاب در بیمارستان ها موافق شد که تاکنون 100 نفر از طلاب جهادی به صورت داوطبانه در بیمارستان های در بیمارستان الزهرا(س) و عیسی بن مریم(ع) شهر اصفهان حضور پیدا کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد