صفحه اصلی » اقتصادی » مردم نصف جهان از رئیس جمهور گلایه دارند، روحانی به وظیفه و قول خود عمل کند/ مصرانه می گوییم بر زاینده رود و کشاورزان اصفهان ظلم شده است

نماینده مردم اصفهان:

مردم نصف جهان از رئیس جمهور گلایه دارند، روحانی به وظیفه و قول خود عمل کند/ مصرانه می گوییم بر زاینده رود و کشاورزان اصفهان ظلم شده است

نماینده مردم اصفهان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی آن بر عدالت و حق طلبی است، خدواند در قرآن هم از کسانی که مورد ظلم قرار گرفتند اشکال می گیرد که چرا صدای خود را بلند نمی کنند؛ ما مصرانه بر این امر که بر رودخانه زاینده رود، بر مردم اصفهان و کشاورزان و زحمت کشان این دیار ظلم شده است پافشاری می کنیم و به دنبال احقاق حق هستیم.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۰ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس مقتدایی پیش از ظهر امروز در جمع کشاورزان معترض نسبت به حقآبه تالاب گاوخونی اظهار کرد: مردم اصفهان به کمتر از جریان دائمی آب در زاینده رود به هیچ وجه راضی نمی شوند؛ این جمعیت چند هزار نفری امروز مشت محکمی نشانه خروار، جمعیت عظیم امروز جمعیتی است که می خواهند احقاق حق کند و در مسیر به دست آوردن حق از هیچ کوششی دریغ نخواهد کرد.

نماینده مردم اصفهان گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران مبنی آن بر عدالت و حق طلبی است، خدواند در قرآن هم از کسانی که مورد ظلم قرار گرفتند اشکال می گیرد که چرا صدای خود را بلند نمی کنند؛ ما مصرانه بر این امر که بر رودخانه زاینده رود، بر مردم اصفهان و کشاورزان و زحمت کشان این دیار ظلم شده است پافشاری می کنیم و به دنبال احقاق حق هستیم.

وی افزود: جلسه امروز جلسه ای با حضور خانواده شهدا بوده که با اتکا به این عزیزان و اتکا به شما که بسیجیان حاضر در صحنه و اصلی ترین مدافعان انقلاب اسلامی هستید برگزار شده است؛ نمانیدگان در مجلس شورای اسلامی همراه و همگام با شما از اینکه رودخانه زاینده رود به مسیر اصلی خود برگردد، دفاع می کنند و کوتاه نمی آیند و در کنار مردم وظیفه نمایندگی خود را انجام می دهند.

نماینده مردم اصفهان اضافه کرد: ما مردم، حامیان اصلی انقلاب اسلامی و پیامبر اسلام (ص) هستیم و همواره شعار مرگ بر آمریکا شعار اصلی ماست.

صحبت از تونل بهشت آباد و کوهرنگ سه براساس مستندات قانونی است

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تأکید کرد: امروز زمانی که حرف از آب، تونل بهشت آباد و کوهرنگ سه و انتقال آب می زنیم، داریم از مستندات قانونی این کشور را بیان می کنیم، چه معنا دارد یک نفر که در حوزه مسئولیت قرار گرفته اینگونه اغتشاش ایجاد کند و مردم را تحریک کند و در نتیجه مردم را از کار می اندازد، ما از این روند گله داریم.

وی ادامه داد: البته این گلایه ها در جلسات سطح ملی است؛ امروز صبح در تهران جلسه ای بود که گزارشاتی تهیه شده است و در جلسه ای عصر داریم و حامل پیام مردان کشاورز و همه مردم استان هستم که در آن مسئولان ملی حضور دارند که مردم اصفهان جریان دائمی زاینده رود را مطالبه می کنند.

ترازویی که نصف آن را بریده شود هیچ وقت درست و صحیح کار نمی کند

مقتدایی با بیان اینکه زمانی که در ادوار گذشته پذیرفته ایم که آب از اصفهان خارج شود به این اعتبار بود که منبع آبی به اصفهان اضافه شود، تأکید کرد: اگر امروز دادگاهی و مرجعی قانونی در کشور بگوید که آب به یزد برود اما منبع آبی که سال ها باید قبل تأمین می شد که تأمین نشده است، پیدا است که نصف آن اجرا شده و نصف دیگر اجرا نشده است و ترازویی که نصف آن را بریده شود هیچ وقت درست و صحیح کار نمی کند.

وی اضافه کرد: مجلس نهم جلساتی در خصوص آب برگزار شد که به مصوبات 9 ماده ای رسیدم و این مصوبات حاصل تلاش های قبل است؛ امروز می گوییم که ما مصوبه داریم و مردم اصفهان حرفشان این است که قانون اجرا شود.

نماینده مردم اصفهان در مجلس تصریح کرد: قانون گفته که آب از اصفهان خارج شود و همان قانون هم گفت که باید انتقال آب انجام شود؛ در مجلس نهم آقای معاون اول رئیس جمهوری مردم اصفهان نسبت به انتقال آب به رفسجان حساسیت دارند.

قانون گفته که آب از اصفهان خارج شود و همان قانون هم گفت که باید انتقال آب انجام شود؛

وی بیان کرد: مسئولانی که در سطح ملی مسئولیت دارند که باید در قد قواره ملی تصمیم بگیرند و نباید برای منطقه و استان خود، آب برنند؛ مردم استان اصفهان حساس هستند و امور را با حساسیت پیگیری می کنند و همچنین نمایندگان اصفهان در مجلس در تقسیم کار جدی مسائل آب را پیگیری و دنبال می کنند.

مقتدایی با بیان اینکه ما هفتگی جلساتی در مجلس برگزار می کنیم، گفت: جلساتی با حضور نمایندگان چهار محال و بختیاری برگزار و تأکید شد که نباید مسائل آب در بین مردم کشیده شود و این مشکلات در کف خیابان حل نمی شود و مسائل و مشکلات آب در جلسات و اتاق های کارشناسی رفع می شود.

محیط زیست استان اصفهان بازیچه و شوخی نیست و شورای عالی آب باید مقتدرانه و مدبرانه رفتار کند

وی افزود: زمانی مردم با تراکتورهای خود به خیابان ها می آیند که مسئولان کاری برای مشکلات نکنند؛ شورای عالی آب باید مقتدرانه و مدبرانه رفتار کند، محیط زیست استان اصفهان بازیچه و شوخی نیست و درختانی که 10 سال آب خورده را نمی توان خشکاند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه کشاورزی که هزاران سال در اینجا حق آب دارد را نمی شود و نمی توان حذف کرد، اظهار کرد: قانون توزیع عادلانه آب مصوب سال 1361، تومار شیخ بهایی و مصوبات 9 ماده ای تکلیف را مشخص کرده است؛ تقاضای ما از رئیس جمهور که در اصفهان حضور پیدا کرد این بود که با برنامه ریزی می شود آب را در مسیر زاینده رود تا تالاب بین المللی گاوخونی جریان داد و رئیس جمهور هم بر اساس حرف کارشناسی قول به جاری شدن آب در زایند رود داد.

امروز مردم اصفهان از رئیس جمهور گلایه دارند

وی تأکید کرد: امروز مردم اصفهان از رئیس جمهور گلایه دارند که به وظیفه قانونی و قول خود در مسجد امام اصفهان عمل نکرد و اعتقاد ما این است آقای روحانی باید در این مدت باقی مانده دولت به قول خود عمل کند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد