صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » تاکنون به اندازه نیاز به 25 آبان نپرداختیم/ باید این روز الگویی برای آیندگان شود

تاکنون به اندازه نیاز به 25 آبان نپرداختیم/ باید این روز الگویی برای آیندگان شود

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر اینکه باید 25 آبان، الگویی برای آینده شود، گفت: بزرگداشت 25 آبان نشان از این است که اصفهانی ها همچنان در خط انقلاب و در مسیر ولایت بوده و جوانان اصفهانی مانند دهه 60 پای کار انقلاب هستند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۴۲ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدعلی احمدی در نشست خبری به مناسبت 25 آبان، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان اظهار کرد: 25 آبان سال 61 حادثه عظیمی در اصفهان رخ داد و 370 شهید در یک روز تشییع شد؛ این واقعه اینقدر مهم است که این هنوز به برخی از زوایای آن اشاره نشده است.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: فردای تشییع کمک و نیروهای اصفهانی به جبهه اعزام شدند که امام راحل(ره) در این زمینه فرمودند هیچ جای نمی تواند مانند اصفهان پیدا کرد که یک روز تشییع و روز دیگر اعزام به جبهه ها  داشته باشند؛ در بین شهدای این روز از چندین خانواده خانواده دو برادر، پدر و فرزند در این عملیات شهید شدند و تاکنون هیچ گلایه ای کسی از خانواده شهدا نشنیدم.

وی افزود: تاکنون کاری که شایسته این روز است انجام نشده است و گلایه داریم چرا وزارت ارشاد نامگذاری این روز که هم امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب در این زمینه فرمایشات متعددی داشتند 10 سال در صف قراربگیرد؛ علی رغم فرمایشت رهبر کبیر انقلاب و امام خامنه ای، هنوز به این مسئله رسیدگی نشده است که در تقویم کشور بیاید.

احمدی بیان کرد: در دوره های مختلف شهرداری اصفهان در این زمینه تلاش شده اما تاکنون در سر فصل بودجه و اعتبارات سالانه چیزی تعیین نشده است؛ بزرگداشت این روز یکی از موضوعاتی است که باید از مسئولان مطالبه شود و به بهانه این روز باید نقش اصفهان در دفاع مقدس مشخص شود.

وی با توضیح اینکه نقش یگان های نظامی و کمک های مردم شهید پرور اصفهان باید مشخص شود، ادامه داد: شهدای روحانی در اصفهان، شهدای دانش آموز، آزادگان و ایثارگران اصفهان نسبت به جمعیت رتبه اول کشور را دارند و تاکنون به اندازه نیاز به این موضوعات نپرداختیم.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر اینکه باید 25 آبان الگویی برای آینده  شود، تصریح کرد: بزرگداشت 25 آبان نشان از این است که اصفهانی ها همچنان در خط انقلاب و در مسیر ولایت بوده و جوانان اصفهانی مانند دهه 60 پای کار انقلاب هستند.

وی اضافه کرد: امسال با توجه به شرایط حاضر، فعالیت میدانی برای 25 آبان نداریم و فعالیت ها به سمت رسانه ها و فضای مجازی و تبلیغات محیطی رفته است و نباید از این روز بزرگ غافل شویم؛ تقارن 25 آبان و هفته بسیج تقارن مبارکی است که باید بیشترین بهره برداری کرد.

احمدی گفت: شعار امسال بزرگداشت 25 آبان، «اصفهان شهر شهیدان نام آوار» است و درخواستی از مجمع نمایندگان استان داشتیم که در روز 25 آبان در مجلس شورای اسلامی به این موضوع بپردازند و سوال از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در خصوص عدم ثبت این روز در تقویم ملی را در درستور کار خود قرار دهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد