صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » 8 درصد شهدای استان اصفهان در آبان 61 شهید شدند

8 درصد شهدای استان اصفهان در آبان 61 شهید شدند

استان اصفهان 23 هزار و 500 شهید را در 96 ماه به انقلاب تقدیم کرد که هشت درصد شهدای استان اصفهان در آبان 61 شهید شدند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۷ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود احمدی ‌نیا ظهر امروز در نشست خبری به مناسبت 25 آبان، روز حماسه و ایثار مردم اصفهان اظهار کرد: باید تلاش کنیم از که از ظرفیت فوق العاده و بی نهایت شهدا استفاده کنیم؛ رسانه ها زبان گویای همه بی زبانان جامعه شهری و شهروندان هستند و خبرنگاری هم مانند شهادت یک هنر است.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: بنابر توصیف رهبر انقلاب در خصوص جوانان امروز جامعه ما قوی و توانمندتر و صاحب فکر و اندیشه بهتر از جوانان گذشته هستند و امیدوار هستیم که بتوانیم از این ظرفیت فوق العاده سرمایه آینده کشور در صیانت از آرمان وهویت در خصوص جهاد استفاده کنیم.

وی افزود: جهاد از 1400 سال قبل تاکنون در برابر استکبار و نظام سلطه حامکیت خود را داشته است؛ جهاد پیامبراز بدو بعث ایشان شروع شده و تاکنون ادامه داد و چیزی که جهاد را در نظام اسلامی و جهانی معنا داد بعد از 1400 سال تفکر و اندیشه حضرت امام خمینی (ره) بود.

احمدی ‌نیا با بیان اینکه حضرت امام راحل بر قلب های جوانان حکمرانی کردند، تصریح کرد: این حکمرانی بر اساس مفهوم جهاد در راه خدا بود و هرچیزی که جز این است پیروز نیست و بحثی که امروز استکبار جهانی شکست داده است؛ فرمایشات رهبر انقلاب در خصوص افول و شکسته شدن استخوان های استکبار جهانی تأکید کردند، از جهاد و نگاه جهادی است که حاکمیت جهانی پیدا کرده است.

باید از تهدیدات فرصت بسازیم

وی ادامه داد: انتظاری که ما از جوانان و خبرنگاران و رسانه های داریم این است که بتوانیم با این این ظرفیت فوق العاده فرهنگ جهاد که حاکم است بر نظام اسلامی است ارزش های ایرانی و اسلامی را به جوانان انتقال دهیم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران اصفهان با توضیح اینکه امام خمینی (ره) فرمودند که خداوند از ما چیزی جز عمل به وظیفه نمی خواهد، اظهار کرد: یک سری ایراداتی به ما به عنوان متولی و مسئول وارد است که سواد رسانه ای نداریم؛ طبق سخنان حاج قاسم که باید از تهدیدات فرصت بسازیم و رسانه ها این ظرفیت را دارند، امروز بهترین فرصت ها در دست شما خبرنگاران و رسانه است که می توان جنگ هشت ساله یک گام به جلو ببرد.

اصفهان همیشه وفادار به جهاد و شهادت بوده است

احمدی ‌نیا افزود: ما به عنوان کسانی که مجموعه تفکر و اندیشه های اسلامی را یدک می کشیم باید بتوانیم از ظرفیت های متعدد و مختلف در این زمینه استفاده کنیم.

مدیر کل بنیاد شهید اصفهان در پایان گفت: اصفهان برای همیشه وفادار به جهاد و شهادت بوده و باید این بحث به معنای واقعی حفظ شود.

8 درصد شهدای استان اصفهان در آبان 61 شهید شدند

مهدی شاه نوروزی هم در این نشست با توضیح اینکه از ابتدا و تا پایان آبان ماه 61، یک هزار و 327 شهید در عملیات مختلف آن ایام به شهادت رسیدند، گفت: استان اصفهان 23 هزار و 500 شهید را در 96 ماه به انقلاب تقدیم کرد و که هشت درصد شهدای استان اصفهان در آبان 61 شهید شدند.

معاون فرهنگی و آموزشی سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران استان اصفهان گفت: 400 شهید عملیات محرم حد فاصله 10 تا 26 آبان 61 شهید شدند و 370 نفر از آن ها در 25 آبان در گلستان شهدا تشییع و خاکسپاری شدند.

وی افزود: هفت خانوده دو شهید در عملیات محرم داریم که شش خانواده دو برادر و یک خانواده پدر و پسر در این عملیات شهید شدند.

شاه نوروزی بیان کرد: بیشتر برنامه های بنیاد شهید روز در 25 آبان در مجاورت مزار شهدا و به صورت مجازی برگزار و چهار هزار سند از شهدا رونمایی می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد