صفحه اصلی » تولیدی » پیوست نگاری فرهنگی، دغدغه اساتید بسیجی اصفهان/ پیوست فرهنگی چند دانشگاه در استان تدوین شده است

مسئول سازمان بسیج اساتید اصفهان مطرح کرد؛

پیوست نگاری فرهنگی، دغدغه اساتید بسیجی اصفهان/ پیوست فرهنگی چند دانشگاه در استان تدوین شده است

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: پیوست نگاری فرهنگی یکی از دغدغه های اساتید بسیجی در سطح استان است؛ نیاز است در همه فعالیت هایی که انجام می دهیم پیوست فرهنگی داشته باشیم؛ پیوست فرهنگی چند دانشگاه در استان تدوین شد و پیوست فرهنگی اردوهای راهیان نور در حال ویرایش است و امیدوار هستیم بتوانیم کار ماندگاری را در حوزه پیوست فرهنگی انجام دهیم.

تاریخ انتشار: ۱۶:۰۶ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد باقری امروز در نشست خبری با توضیح اینکه با توجه به تعطیلی دانشگاه ها و کم رنگ تر حضور اساتید در دانشگاه ها، فعالیت خود را مجازی انجام دادیم، اظهار کرد: از ابتدای کرونا تاکنون هر هفته یک نشست تخصصی مجازی داریم و تاکنون بیش از 300 نشست تخصصی فضای مجازی برگزار شده است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان گفت: رسالت ما با توجه به اینکه فعالیت ها مجازی شده، سند حضور مجازی در فضای مجازی است؛ همانگونه که برای کلاس های حضور قانون وجود دارد باید برای کلاس های مجازی هم قانونی تعیین شود و این قانون در حال تدوین است.

برگزاری چهارمرحله کمک مومنانه در سطح دانشگاه های استان

وی افزود: تاکنون چهار مرحله کمک مومنانه در سطح دانشگاه های استان برگزار شد که در یک مرحله 250 میلیون ریال کمک های نقدی و کمک های غیر نقدی زیادی داشتیم و با توجه به فرا رسیدن هفته بسیج، رزمایش همدلی اساتید بسیجی در هفت مرحله دیگر برنامه ریزی می کنیم.

هفت مرحله رزمایش همدلی اساتید بسیجی

باقری با توضیح اینکه نذر تلبت و تلفن همراه برای دانشجویان مناطق محروم اولین مرحله این رزمایش است، بیان کرد: نذر خون و پلاسما، لوازم التحریر و کتاب، جهیزیه و مایحتاج زندگی به ترتیب دومین، سومین، چهارمین و پنجمین مرحله کمک مومنانه سازمان بسیج اساتید اصفهان است.

وی ادامه داد: مرحله ششم طرح ویژه ای و مطابق با شعار سال، جهش تولید است، حضور داوطلبانه اساتید بسیجی در صنایع سطح استان است؛ با توجه به دستوری که رهبر معظم انقلاب اسلامی در خصوص جهش تولید دادند، اساتید بسیجی در این زمینه ورود پیدا می کنند.

مسئول سازمان بسیج اساتید اصفهان اضافه کرد: امیداوریم که در این طرح کمک های مشاوره ای تخصصی و علمی به صنعت داشته باشیم و هفتمین مرحله هم کسر یک روز از حقوق اساتید بسیجی است.

وی با بیان اینکه در معاونت فرهنگی سازمان بسیج اساتید اصفهان هفت رویکرد سازماندهی می کنند، خاطر نشان کرد: اولین رویکرد استفاده از ظرفیت خانواده های بسیجی است، رویکرد دوم مسجد محوری است که در این رویکرد حضور اساتید بسیجی به عنوان مشاوره علمی و تخصصی در مساجد مطرح است و این طرح به صورت پایلوت در شهرستان کاشان در حال انجام است.

باقری ادامه داد: شبکه فرماندهان جنگ نرم رویکرد سوم است، تعدادی از اساتید به عنوان مدرس جنگ نرم و مدرس جنگ اقتصادی تربیت کردیم و این اساتید آماده تدریس هستند و این آمادگی را داریم که این خدمات را ارائه کرده و از سال گذشته تاکنون پنج کارگروه تشکیل شده که خروجی های خوبی داشته است.

وی با توضیح اینکه کارگروه نشست های 40 سالگی دفاع مقدس را در دستور کار داشته که دردانشگاه ها از این کارگروه و نشست ها استقبال خوبی شده است، تصریح کرد: چهارمین رویکرد برنامه های ورزشی است که با توجه به شرایط کرونا متوقف شده است؛ پنجمین رویکرد اردوهای فرهنگی و استفاده از ظرفیت های علمی و خاص است که برنامه ریزی شده است.

مسئول سازمان بسیج اساتید اصفهان بیان کرد: هیات مذهبی بسیج اساتید است که با همکاری حلقه های صالحین گفت و گو محور در حال انجام است و به طور میانگین در هر دانشگاه یک هئیت به صورت مجازی در حال فعالیت است.

وی افزود: اردوهای راهیان علم و فناوری به عناون  ظرفیتی در کنار اردوهای راهیان نور برگزار می شود؛ ظرفیت های علمی و دانش بنیانی استان اصفهان بسیار زیاد است و باید به منحصه ظهور و نمایش گذاشته شود که سال گذشته توانستیم در بسیاری از شرکت های دانش بنیان استان حضور پیدا کنیم.

پیوست نگاری فرهنگی یکی از دغدغه های اساتید بسیجی در سطح استان

باقری با بیان اینکه رویکرد هشتم پیوست نگاری فرهنگی است که یکی از دغدغه های اساتید بسیجی در سطح استان این موضوع بود، گفت: سند پیوست فرهنگی کرونا را در کارگروه تخصصی مبارزه با کرونا آماده کردیم ؛ نیاز است در همه فعالیت هایی که انجام می دهیم پیوست فرهنگی داشته باشیم؛ پیوست فرهنگی چند دانشگاه در استان تدوین شده و پیوست فرهنگی اردوهای راهیان نور در حال ویرایش است و امیدواریم کار ماندگاری در حوزه پیوست فرهنگی انجام دهیم.

اندیشکده های پنج گانه بسیج اساتید اصفهان

وی با اشاره به فعالیت اندیشکده های پنج گانه بسیج اساتید اصفهان خاطر نشان کرد: اندیشکده های علمی راهبری مدیریت افکار عمومی، شهر اسلامی، گیاهان دارویی، آب و محیط زیست و گردشگری، مشکلات و معضلات سطح استان را شناسایی و برای رفع آن ها فعالیت می کند؛ اندیشگاه مطالعات راهبری و حکمرانی استان اصفهان با همکاری دانشگاه های استان در حال برنامه ریزی است.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان اصفهان با بیان اینکه هفته آینده یک نشست حکمرانی اسلامی در مدیریت شهری در دانشگاه هنر اصفهان برگزار می شود، اضافه کرد: وظیفه نخبگانی ما در بسیج اساتید مطالبه گری است اساتید بسیجی در بحث مطالبات نقش جدی داشته و اقدامات ویژه ای در سطح استان و کشور انجام شده است؛ رهبر معظم انقلاب اسلامی از مطالبه گری بسیج اساتید تشکر کردند که این نشان می دهد که باید اساتید با راهکارهای علمی در میدان باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد