صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » هفته آینده کنارگذر شرق اصفهان افتتاح می‌شود/ 436 هزار نفر در طرح مسکن ملی واجد شرایط بودند

وزیر راه و شهرسازی:

هفته آینده کنارگذر شرق اصفهان افتتاح می‌شود/ 436 هزار نفر در طرح مسکن ملی واجد شرایط بودند

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه با تأکیدات مقام معظم رهبری و الزاماتی که بوده راه‌آهن توسعه قدرتمندی پیدا کرده و حدود 50 در صد طول ریلی در دولت یازدهم و دوازدهم افزایش پیداکرده است، گفت: قطعه بسیار مهم و استراتژیک کریدور شمال جنوب آزادراه‌های کشور کنارگذر شرق اصفهان است که هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور به‌صورت ویدیو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۴ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ محمد اسلامی پیش از ظهر امروز در حاشیه آیین بهره‌برداری از جاده بادرود کاشان اظهار کرد: بعد از سال‌ها انتظار یکی از جاده‌هایی که مطالبه سنگین مردمی بود به بهره‌برداری رسید، ۱۲ کیلومتر این مسیر را افتتاح و هشت کیلومتر باقی‌مانده تا پایان دولت به بهره‌برداری خواهد رسید.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه تا پایان دولت حداقل یک هرار کیلومتر به بزرگراه‌های کشور اضافه می‌شود، تصریح کرد: در وزارت‌خانه با اراده‌ای که در دولت وجود دارد و تأکیداتی موجود در جهت رفع نقاط حادثه‌خیز و افزایش ظرفیت جاده‌ها برنامه خوبی اجرا می‌کنیم.

وی با بیان اینکه تا پایان دولت دوازدهم بزرگراه‌های کشور را ۵۰ درصد افزایش می‌دهیم، افزود: بزرگراه ها   از ۱۶ هزار کیلومتر به بالای ۲۳ هزار کیلومتر خواهیم رساند؛ آزادراه‌های کشور در اول دولت یازدهم ۲۱۰۰ کیلومتر بود که تا پایان دولت به ۳۱۰۰ کیلومتر خواهد رسید.

در ادامه محمد اسلامی با بیان اینکه با تأکیدات مقام معظم رهبری و الزاماتی که بوده راه‌آهن توسعه قدرتمندی پیدا کرده و حدود 50 در صد طول ریلی در دولت یازدهم و دوازدهم افزایش پیداکرده است،عنوان کرد: قطعه بسیار مهم و استراتژیک کریدور شمال جنوب آزادراه‌های کشور کنارگذر شرق اصفهان است که هفته آینده با حضور رئیس‌جمهور به‌صورت ویدیو کنفرانس افتتاح خواهد شد.

اسلامی ادامه داد: آین آژادراه گشایش بزرگی خواهد بود که کمک می‌کند حداقل یک و نیم ساعت مسیر اصفهان به شیراز را برای ترافیک عبوری کاهش دهد و از این طریق صرفه‌جویی فراوانی در سوخت و زمان به وجود خواهد آورد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه  با توجه به تحریمی که در کشور بوده و شرایط بودجه‌ای این عظمت کار که در توسعه راه‌ها و جاده‌ها صورت گرفته با دوره‌های قبل قابل‌مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: چهار استان چهارمحال بختیاری، اردبیل، خراسان شمالی و کردستان در سال جاری و سال آینده به خطوط ریلی کشور متصل خواهند شد.

وی با بیان اینکه کریدور مهم ریلی استراتژیک چابهار به زاهدان از پروژه‌های بزرگ و با کیفیت کشور است که آن را در دست اجرا داریم، ادامه داد: در  طرح اقدام ملی مسکن ۴۳۶ هزار نفر واجد شرایط بوده که تماماً تعیین تکلیف شدند؛ حدود ۱۳۵ هزار نفر مردم زمین‌هایشان را تحویل گرفته و یا در حال تحویل گرفتن هستند.

اسلامی گفت: حدود ۲۶۵ هزار نفر از طریق مجتمع‌سازی به پروژه‌ها متصل می‌شوند که تا به امروز ۱۰۰ هزار نفر پول به حسابی که از قبل افتتاح‌شده واریز کرده‌اند و بیش از چهار هزار میلیارد تومان مردم واریز وجه اولیه داشته‌اند تا بتوانند به پروژه اولیه معرفی و عقد قرارداد کنند که از مردم تقاضا دارم سریع‌تر حساب خودشان را در بانک‌ها افتتاح کنند و واریز وجه داشته باشند تا پروژه‌ها طبق زمان‌بندی پیش برود.

وزیر راه و شهرسازی گفت:  ثبت‌نام مجدد طرح ملی مسکن برای شهرهایی که تاکنون زمین آماده نشده بود را خواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد