صفحه اصلی » اجتماعی » بیشترین اتوبوس بازسازی شده کشور در اصفهان/ وعده شهردار برای کلنگ زنی تراموا در 9 ماه باقیمانده از مدیریت فعلی شهری

بیشترین اتوبوس بازسازی شده کشور در اصفهان/ وعده شهردار برای کلنگ زنی تراموا در 9 ماه باقیمانده از مدیریت فعلی شهری

شهردار اصفهان در دومین نشست فصلی مدیران شهرداری گفت: به زودی کلنگ پروژه تراموا به زمین زده خواهد شد؛ انجام این اقدامات با همراهی شورای اسلامی شهر بوده است که باعث شده در اجرای فعالیت‌ ها تاخیری ایجاد نشود.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۵ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۲

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت اله نوروزی در دومین نشست فصلی مدیران شهرداری در سال 99 با اشاره به اقدامات انجام شده شهرداری در ماه های گذشته و برنامه های آینده شهرداری، تصریح کرد: امروز با افتخار می توانیم بگوییم در بسیاری از حوزه ها از سایر کلانشهرهای کشور جلو هستیم، امسال در حوزه شهرسازی با افزایش 20 درصدی صدور پروانه ها و افزایش 20 تا 22 درصدی مساحت پروانه ها مواجه بودیم که به معنای افزایش درآمد و ارائه خدمت بیشتر به مردم است.

شهردار اصفهان ادامه داد: در حوزه حمل و نقل با وجود مشکلات موجود در کشور شرایط بسیار خوبی داشتیم، در جلسه ای که چند روز گذشته با حضور معاون اول رییس جمهور، معاون امور استخدامی، وزیر صمت، معاونان بانک مرکزی و با حضور شهرداران کلانشهرها برگزار شد مشخص شد تنها اصفهان بوده که در این شرایط سخت توانسته در سال گذشته 100 اتوبوس خریداری کند.

وی با بیان اینکه علاوه بر این شهرداری اصفهان موفق شد 730 میلیارد اوراق مشارکت دریافت کند، افزود: در جلسه ذکر شده تصمیمات خوبی در حوزه حمل و نقل گرفته و بر اساس آن مقرر شد دو هزار دستگاه اتوبوس توسط وزارت صمت برای شهرداری کلانشهرها خریداری و تحویل داده شود.

نوروزی تاکید کرد: همچنین در گام نخست، مجوز برای ورود یک‌ هزار دستگاه اتوبوس صادر شده است، البته بانک مرکزی به این موضوع ایرادهایی وارد کرده است، از جمله اینکه نباید ارز از کشور خارج شود، بنابراین این ایرادات باید رفع شود که با تدابیر پیشنهادی شهرداران مقرر شد راهکارهای لازم مورد بررسی قرار گیرد.

بیشترین اتوبوس بازسازی شده کشور در اصفهان

وی با اشاره به بازسازی اتوبوس ها، گفت: اصفهان در این مورد نیز از سایر کلانشهرهای کشور جلوتر بود زیرا به عنوان پایلوت، قرارداد بازسازی ۷۰۰ دستگاه اتوبوس را با سازمان مدیریت و برنامه ‌ریزی امضا کرده و مقرر شده برای هر دستگاه اتوبوس ۲۸۰ میلیون تومان توسط دولت پرداخت شود که البته مبلغ 280 میلیون مبلغ کمی است و بازسازی یک اتوبوس در شرایط فعلی تا 500 میلیون هزینه دارد، بنابراین در جلسه مذکور مصوب شد اتوبوس ها به مناقصه گذاشته شده و هر میزان پیمانکاران برنده شدند نیمی از آن را دولت بپردازد.

شهردار اصفهان در ادامه با اشاره پروژه های عمرانی شهرداری اصفهان، اضافه کرد: ادامه بلوار فرزانگان در حال بهره برداری است اما هنوز افتتاح رسمی نشده است، پل آفتاب به اتمام رسید و نمایشگاه بین المللی اصفهان نیز به عنوان کاری بزرگ به سرانجام رسید که جا دارد از همه کسانی که برای اتمام این پروژه زحمت کشیدند، تشکر کنم.

وی با بیان اینکه هر هفته پنج تا شش میلیارد برای سالن اجلاس هزینه می کنیم، تاکید کرد: دولت قول داده در قالب اوراق مشارکت ۲۵۰ میلیارد تومان اضافه پرداخت کند تا نیمی از تعهدات آنها نسبت به این پروژه پرداخت شود.

نوروزی ادامه داد: سالن گلستان شهدا مدت هاست به پایان رسیده و در انتظار فرصتی مناسب برای افتتاح این سالن هستیم، بسیار امیدواریم مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سلیمانی نیز که بزرگ ترین یا دومین پل بزرگ شهر اصفهان است تا پایان سال افتتاح شود.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اینکه پرونده پروژه‌ های بزرگ عمرانی شهر یکی پس از دیگری در حال اتمام است، گفت: به زودی کلنگ پروژه تراموا به زمین زده خواهد شد؛ انجام این اقدامات با همراهی شورای اسلامی شهر بوده است که باعث شده در اجرای فعالیت‌ ها تاخیری ایجاد نشود.

وی سیاست شهرداری را از مهرماه امسال تحول در داخل شهر و مناطق ذکر کرد و افزود: البته این اقدامات در تعدادی از مناطق شهرداری آغاز شده است و هر منطقه ای چندین پروژه در دست اجرا دارد. پاتوق ‌های شهری در مناطق مختلف شهر ایجاد می‌شود که نمونه این اقدام در مناطق یک، سه و ۹ شهرداری عملیاتی شده است. همچنین مسیرهای ایجاد دوچرخه در مناطق که در مجموع 777 کیلومتر است، تحول آفرین خواهد بود.

شهردار اصفهان با اشاره به تصویب طرح پل فردوسی، تصریح کرد: بر اساس طرح تصویب شده، برای این پل مسیر پیاده‌ روهای خوبی احداث می ‌شود و بر روی آن دو ایستگاه مکث در نظر گرفته شده است؛ همچنین پل غدیر نیز از حالت فعلی خارج و با انجام نورپردازی و دیگر اقدامات متحول خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد