صفحه اصلی » اجتماعی » شهردار اصفهان: بهره برداری از سالن اجتماعات گلستان شهدا به دلیل شرایط حاد کرونایی به تاخیر افتاد/ مدیر اجرایی گلستان: این پروژه تا دهه فجر به اتمام می رسد

کدام عامل مانع افتتاح شده است؟

شهردار اصفهان: بهره برداری از سالن اجتماعات گلستان شهدا به دلیل شرایط حاد کرونایی به تاخیر افتاد/ مدیر اجرایی گلستان: این پروژه تا دهه فجر به اتمام می رسد

در حالی که مسئولان شهری از اتمام پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدای اصفهان خبر می دهند و کرونا را دلیل عدم افتتاح بیان می کنند، این سالن همچنان در مرحله ساخت بوده و قابل افتتاح نیست.

تاریخ انتشار: ۰۹:۰۳ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ یکی از پروژه ها در گلستان شهدا اصفهان سالن اجتماعات در این گلستان است که نام فردوس نام گذاری شده است؛ این سالن برای اجتماعات مذهبی و اجتماعی در نظر گرفته شده است و امید است بعد از افتتاح این سالن بخشی از مشکلات برپایی مراسم در این گلستان مرتفع شود.

ایرج مظفر در گفت و گویی که 18 تیرماه انجام داد، پروژه احداث سالن اجتماعات جدید در گلستان شهدا را با هدف تکریم خانواده شهدا و ساخت سالن اجتماعات مذهبی و اجتماعی در شأن مردم شهیدپرور اصفهان، با سازه‌ای خاص و طراحی متفاوت و ممتاز عنوان کرد واظهار داشت: عملیات نازک کاری این پروژه واقع در منطقه ۶ شهرداری در تاریخ ۲۴ فروردین ۹۸ آغاز و بهره برداری آن به روزشمار افتاده است و تا سه ماه آینده به بهره برداری می‌رسد.

وی تصریح کرد: پیشرفت فیزیکی پروژه تاکنون ۸۰ درصد و عملیات اجرایی پروژه شامل چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع پوشش سقف، چهار هزار و ۲۰۰ مترمربع نماکاری، چهار هزار متر مربع سازه فضا کار، کف سازی، تأسیسات برقی و مکانیک و پارکینگ و محوطه سازی بوده است.

معاون عمرانی شهرداری از ویژگی‌های خاص طراحی و معماری این بنا اجرای پوشش سقف هذلولی و اجرای نمای سنتی و مدرن با رویکردی ایرانی اسلامی اعلام کرد و گفت: هزینه عملیات اجرایی و آزادسازی این پروژه را تاکنون ۷۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان که به تفکیک ۳۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان هزینه عملیات اجرایی و ۴۰ میلیارد تومان هزینه آزاد سازی است.

*عملیات اجرایی سالن اجتماعات گلستان شهدا به پایان رسیده است

علیرضا نصراصفهانی  در مراسم تجلیل از خانواده های شهدا و رونمایی از تمثال هشت شهید بر دیوارنگاره‌های شهر که درروز پنجم مهرماه برگزار می شد، گفت: عملیات اجرایی سالن اجتماعات گلستان شهدای اصفهان به اتمام رسیده است و قرار بود در هفته دفاع مقدس به بهره برداری برسد اما بدلیل هماهنگی‌های مورد نیاز به تاخیر افتاد.

وی افزود: این سالن در شان شهدای اصفهان و مردم این دیار است و امیدواریم در آینده بسیار نزدیک شاهد افتتاح آن باشیم.

*افتتاح سالن اجتماعات گلستان شهدا به دلیل شرایط حاد کرونایی به تاخیر افتاد

مدتی بعد به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، قدرت اله نوروزی در ارتباط زنده رادیویی با برنامه «سلام اصفهان» که در 17 آبان ماه انجام شد با اشاره به اینکه روز جهانی شهرساز و شهرسازی را به همه استادان و دانشجویان این رشته و همکاران در معاونت شهرسازی و مناطق 15 گانه شهرداری اصفهان تبریک می گویم، اظهار کرد: برنامه ریزی شهری صحیح، شهرها را به سمت زیست پذیری و تاب آوری بهتر خواهد برد و تحقق این موضوع نیازمند نگاه بلند و همه جانبه است.

وی ادامه داد: به دنبال اجرای برنامه های «هر یکشنبه یک افتتاح» قرار بود فردا همزمان با روز شهرسازی، دفاتر تسهیل گری شهرسازی و چندین اقدام دیگر این حوزه رونمایی شود که به دلیل حاد شدن شرایط کرونا و جلوگیری از تجمع مردم موقتا برنامه افتتاحیه های شهرداری دو هفته به تاخیر افتاد که بعدا جبران می شود.

شهردار اصفهان تصریح کرد: 25 آبان هفته آینده روز حماسه و ایثار مردم اصفهان است، بر همین مبنا به مردم قول داده بودیم سالن گلستان شهدای اصفهان که یکی از کارهای بزرگ دو سال اخیر است، در این روز افتتاح می شود که در شرایط حاد کرونایی این افتتاحیه به زمان دیگری موکول شد.

*تصاویر حکایت از پایان عملیات اجرایی سالن اجتماعات گلستان شهدای اصفهان را ندارد

مدت زمانی است که افتتاح این سالن از یک زمان به زمان دیگری موکول می شود و در حالی که اعلام می شود که این سالن برای افتتاح آماده است؛ اماشاید این تاخیرها بعد از اعلام پایان کار دلایل دیگری نیزداشته باشد؛ در ادامه تصاویری را پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر می کند که از روز گذشته این سالن اجتماعات است.

این تصاویر نشان می دهد علی رغم اینکه قبلا مسئولان شهری اعلام کردند کار ساخت این سالن به پایان رسیده، همچنان روند ساخت این سالن ادامه دارد، اعلامی که شاید بسیار جای تعجب است.

علاوه بر اینکه هنوز فرایند عمرانی و ساخت و ساز ساختمام به اتمام نرسیده، زیباسازی، روشنایی، سیستم صوت و چیدمان داخلی نیز در این محل به چشم نمی خورد که از این رو می توان گفت این ساختمان تا افتتاح حداقل فاصله زمانی قابل توجه به شرط استمرار کار را دارد.

اسدالله مکی نژاد در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: هنوز سالن اجتماعات گلستان شهدا کار دارد؛ کارهای عمرانی خود سالن تمام است اما محوطه بیرونی در حال آجرنماست و هنوز کف سازی طرف گلستان شهدا انجام نشده است.

مدیر اجرایی گلستان شهدای اصفهان تصریح کرد: به نظر می رسد اگر با این روند خوبی که کار در حال انجام است پیش برود تا دهه فجر کار این سالن به اتمام خواهد رسید

پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا با کاربری سالن اجتماعات مذهبی و اجتماعی است و  ساخت این مجموعه از فروردین ۹۸ آغاز شده و در اعلام اولیه تا پایان شهریور امسال قرار به تکمیل بوده است؛ هزینه آزادسازی فضای پروژه سالن اجتماعات گلستان شهدا ۴۰۰ میلیارد ریال و هزینه اجرای آن ۳۴۰ میلیارد ریال است که در مجموع کل هزینه‌ها بالغ بر ۷۴۰ میلیارد ریال است.

امید است به زودی با پایان ساخت مراحل این سالن و با به بهره برداری رسیدن آن یکی از مشکلات گلستان شهدای اصفهان برطرف و فضایی در خوردر این محل ایجاد شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد