صفحه اصلی » اجتماعی » هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ستاد کرونا/ ثبت ۲۱۷ فوتی در یک هفته در اصفهان

هشدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ستاد کرونا/ ثبت ۲۱۷ فوتی در یک هفته در اصفهان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در ستاد استانی مقابله با کرونای اصفهان به تشریح آخرین وضعیت کرونا در شهرستان های اصفهان پرداخت.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۶ - سه شنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ طاهره چنگیز صبح امروز در ستاد استانی مقابله با کرونای اصفهان با بین اینکه  در استان تاکنون ۲۷۶ هزار تست انجام شده است، اظهار کرد: از ابتدا تمام تست های بخش خصوصی را هم در آمار آورده ایم که از کل تست های انجام شده ۴۳ درصد مثبت بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه درصد فوت نسبت به بستری در استان 17 درصد است،عنوان کرد: تعداد فوتی های مثبت در ۲۲ شهرستان تاکنون سه هزار و 90 نفر بوده است که در کل سه درصد جمعیت مبتلایان است.

وی با بیان اینکه، ۱۸ هزار نمونه در هفته گذشته انجام شده که اگر تست های سریع اضافه و دقت آن ها تایید شود کار سرعت می گیرد، تاکید کرد: از شهریورماه امسال  بیش از ۵۰ درصد تست های انجام شده در استان مثبت بوده و و از اطرافیان بدون علامت هم تست می گیریم.

چنگیز ادامه داد: متاسفانه به موازات افزایش تعداد بستری و ابتلا، فوتی ها هم افزایش داشته است که بالاترین فوتی ثبت شده ۲۱۷ فوت در هفته بوده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه در شهرستان اصفهان چیزی که همه را خسته کرده شیب ملایم افزایش ابتلا است، گفت: پیک دوم و سوم کرونا در اصفهان نداشتیم اما در این بین استراحتی انجام نشده که باعث خستگی و فرسودگی شده است.

وی با بیان اینکه نجف آباد، لنجان، خمینی شهر و فلاورجان وضعیت خوبی ندارند، افرود: خمینی شهر بعد از یک پیک بلند ابتلا، آرامش داشت ولی دوباره با افزایش مبتلایان مواجه شده است به نحوی که حدود ۱۴۰ بیمار بستری در خمینی شهر داریم.

چنگیز در رابطه با وضعیت دیگر شهرستان ها گفت: در اردستان نگران فوتی ها هستیم، گلپایگان و دهاقان روند افزایشی داشته است، شهرضا پیک خیلی بلند داشته و هنوز درگیر است و در شاهین شهر روند افزایشی داشت.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان  اذعان کرد: وضعیت فریدن تقریبا آرام است ولی این وضعیت ممکن است ماندگار نباشد، در مبارکه  هم با وجود کنترل مناسب ولی دوباره روند افزایشی داشته است، چادگان افزایشی ملایم داشته و  فریدونشهر نسبتا آرام است؛ شهرستان بویین میاندشت کم جمعیت بوده و موارد محدود دارد که البته قابل توجه است.

وی در پایان گفت: دانش اموزان مثبت کرونایی را هفته به هفته رصد می کنیم و وضعیت  خانواده هایی که مثبت بوده و در خانه دانش آموز دارند هم مورد بررسی قرار می گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد