صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » صدور یکصد مجوز صنایع‌دستی در حوزه مشاغل خانگی سمیرم از ابتدای سال تا کنون

رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمیرم خبرداد؛

صدور یکصد مجوز صنایع‌دستی در حوزه مشاغل خانگی سمیرم از ابتدای سال تا کنون

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم از صدور مجوز تولید انفرادی در حوزه مشاغل خانگی برای فعالیت یکصد نفر هنرمند صنایع‌دستی در این شهرستان از ابتدای سال 1399 تا پایان مهرماه خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۱۷ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۸/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ سعید سلیمانیان با اشاره به  صدور مجوز تولید انفرادی در حوزه مشاغل خانگی برای فعالیت یکصد نفر هنرمند صنایع‌دستی در این شهرستان از ابتدای سال 1399 تا پایان مهرماه گفت: شهرستان سمیرم با برنامه ریزی‌های به‌عمل آمده در سال‌های گذشته از رشد قابل ملاحظه‌ای در حوزه صنایع‌دستی و گردشگری برخوردار بوده است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی سمیرم افزود: فعالان صنایع‌دستی سمیرم در سه حوزه صنایع‌دستی شهری، روستایی و عشایری فعالیت دارند، لذا این شهرستان از تنوع فراوان محصولات صنایع‌دستی برخوردار است، به‌نحوی که همه ساله محصولات متنوع هنرمندان صنایع‌دستی این شهرستان در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی به نمایش درآمده و از بازار مناسبی نیز در داخل و خارج از کشور برخوردار است.

وی با اشاره به لزوم تداوم فعالیت‌های صنایع‌دستی در نسل‌های مختلف هنرمندان شهرستان، تاکید کرد: با توجه به تنوع محصولات صنایع‌دستی شهرستان، یکی از مهم‌ترین سیاست‌های ما در این حوزه حفظ اصالت، ایجاد تنوع و تداوم در تولید و عرضه محصولات صنایع‌دستی در حوزه‌های شهری، روستایی و عشایری به ویژه برای نسل‌های جوان و علاقه‌مند به صنایع‌دستی در شهرستان است.

رئیس اداره میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی شهرستان سمیرم تصریح کرد: با شیوع بیماری کرونا و احتمال کاهش فعالیت‌های هنرمندان صنایع‌دستی شهرستان، تلاش کردیم تا این فعالیت‌ها در حوزه مشاغل خانگی، به ویژه فعالیت‌های انفرادی ادامه یابد، لذا با تلاش‌های به‌عمل آمده و حمایت‌های مسئولان و همکاران اداره شهرستان از ابتدای سال جاری و در ایام شیوع بیماری کرونا در این شهرستان، یکصد مجوز فعالیت انفرادی ویژه هنرمندان صنایع‌دستی در حوزه مشاغل خانگی در تمامی مناطق شهری، روستایی و عشایری شهرستان صادر شده است.

وی گفت: حمایت از این هنرمندان در زمینه تهیه مواد اولیه و همچنین همکاری در زمینه‌های بیمه، پرداخت تسهیلات، شرکت هنرمندان در نمایشگاه‌ها و جشنواره‌ها و همچنین همکاری در عرضه محصولات آنان به بازار از جمله سیاست‌های این اداره در ایام شیوع بیماری کرونا است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد