صفحه اصلی » سیاسی » دبیر جدید جامعه حضرت زینب(س) اصفهان معرفی شد

دبیر جدید جامعه حضرت زینب(س) اصفهان معرفی شد

ملیحه ضیایی در آیینی به صورت مجازی و با حضور اعضا و برخی از همسران شهدا به عنوان دبیر جامعه حضرت زینب(س) اصفهان به مدت یک سال منصوب شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۳۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ ملیحه ضیایی عصر یکشنبه در جلسه تودیع و معارفه دبیر جامعه حضرت زینب(س) اصفهان که به صورت مجازی و با حضور اعضا و برخی از همسران شهدا برگزار شد، اظهار کرد: قصد داریم با دعوت از نخبگان و بانوان ولایی که دغدغه خدمت به نظام و انقلاب را دارند این جمع را گسترش دهیم که برای نخبه‌پروری، آینده جامعه و استحکام پایه‌های خانواده بیش از قبل با برنامه‌ریزی صحیح پیش برویم.

دبیر جدید جامعه حضرت زینب (س) اصفهان گفت: زنان شامل نیمی از جمعیت جامعه و نقش مهمی در جایگاه های اجتماعی و فرهنگی دارند؛ زنان در مبارزات علیه رژیم ستم شاهی و ۸ سال دفاع مقدس با پیروی از مکتب عاشورا نقشی پررنگ و سرشار از ایثار، اثرگذار و آگاهانه داشته و حماسه‌های فراموش نشدنی آفریده‌اند، زنان برای حفظ نظام مقدس جمهوری اسلامی به یاری رزمندگان شتافته و با ایثار و فداکاری وصف‌ناپذیر روحیه رزمندگان را تقویت کردند و شاهد رشادتهای رزمندگان بودیم.

وی افزود: امام خمینی(ره) نقش زنان را پررنگ تر، باارزش تر و پیشقدم نسبت به مردان می‌دانستند، نقش زنان در جامعه در چند برهه تاریخی از جمله نهضت تنباکو، نهضت مشروطه، کشتار فیضیه و قیام ۱۵ خرداد نقش زن‌ها اگر بالاتر از مردان نبود کمتر هم نبود، آنان در میادین مختلف حاضر شدند و به واسطه حضورشان قوت مردان بیشتر و دوچندان می‌شد.

ضیایی با توضیح اینکه مشارکت امروز زنان نسبت به ابتدای انقلاب در عرصه‌های مختلف بیشتر شده است و نقش خود را به خوبی ایفا می‌کنند، بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در راستای اینکه انقلاب وارد دومین مرحله خودسازی و تمدن سازی شده است فرمودند که باید برای همه اقشار و آحاد  جامعه رسالت خاص خود تعریف شود تا همگان به صورت ید واحده و در مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی گام بردارند.

وی ادامه داد: با وجود اینکه همه امت مخاطب بیانیه گام دوم انقلاب هستند اما توجه ویژه به حوزه زنان و خانواده به عنوان ارکان پایه باید تعیین شود، نقش پررنگ زنان قابل چشم‌پوشی نیست، به طوری که امام خمینی(ره) فرمودند که اگر زنان انسان‌ساز از ملت‌ها گرفته شود آن‌ها دچار شکست خواهند شد.

دبیر جامعه حضرت زینب (س) اصفهان تصریح کرد: برگزاری دورهای آموزشی از سبک زندگی، پرورش دختران جوان به عنوان مدیران موفق آینده جمهوری اسلامی، گسترش و فعال کردن شاخه‌های شهرستانی و تحقق حقوق مغفول مانده زنان را از جمله دیگر اهداف جامعه حضرت زینب است و همواره با چراغ راه قرار دادن فرامین گوهر بار پیرفرزانه انقلاب، با شروع جدی و محکم کار تشکیلاتی این مجموعه را با خلوص نیت و تقوا و پرهیز از بازی‌های سیاسی، به دور از سیاست‌زدگی و خودمحوری انجام دهیم.

وی اضافه کرد: باید این حرکت در مسیر استوار ولایت و تعامل سازنده با همه گروه‌ها و نیروهای جبهه انقلاب اسلامی باشد؛ جوان‌گرایی و سرمایه‌گذاری برای جوانان در جهت پیشبرد اهداف جامعه زینب(س)، آموزش تشکیلات، جریان‌شناسی، سواد رسانه، تحلیل سیاسی و برگزاری کلاس‌های بصیرت را در برنامه قرار داده‌ایم.

ضیایی اظهار کرد: سیاست‌گذاری برای جوانان و پرورش نخبه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی برای آینده جمهوری اسلامی ایران و همچنین توجه به شایسته سالاری، تقویت خودباوری و عزت نفس در بین بانوان و نخبگان جامعه را باید توجه ویژه داشت.

وی ادامه داد: نهضت تاثیرگذاری مانند نهضت عاشورا گواهی شایسته بر این موضوع است و در عصر ما حضور زنان در عرصه‌های مختلف مبارزات انقلاب و مبارزه با استعمار روح استقامت را به کالبد اجتماع میدمد، امروز زن مسلمان پرچمدار حق و عدالت در جامعه است و در گام دوم انقلاب باید تمدن نوین اسلامی را تا رسیدن به مرزهای مطمئن ظهور باید دنبال کند.

دبیر جامعه زینب(س) اصفهان افزود: برای توسعه فرهنگ اصیل اسلامی و تربیت زنان زینبی با تفکر ولایی و انقلابی تلاش می‌کنیم از تمامی ظرفیت‌های بانوان ولایی، انقلابی، مومنه، پژوهشگران، دانشجویان، طلاب حوزوی، محققان و تمام دغدغه‌مندان انقلاب و نظام برای احیای جامعه حضرت زینب(س) در تمامی شهرستان‌های استان اصفهان و فعال‌سازی دفاتر در تمامی شهرستان‌ها استفاده خواهیم کرد.

وی در پایان گفت: در راستای سیاست‌گذاری در جهت پرورش نخبه‌های فرهنگی سیاسی اجتماعی جوانان برای آینده ایران اسلامی نسبت به آموزش کار تشکیلاتی و تلاش برای پرورش مدیران توانمند و انقلابی و موفق با در نظر گرفتن شایسته سالاری و تقویت خودباوری و عزت نفس در بین بانوان و نخبگان جامعه گام برخواهیم داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد