صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » کاهش 8 نفری مسمومیت با قرص برنج در سال جاری/ آمار فوت ناشی از حوادث کار در هفت ماهه امسال افزایش یافته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان خبرداد؛

کاهش 8 نفری مسمومیت با قرص برنج در سال جاری/ آمار فوت ناشی از حوادث کار در هفت ماهه امسال افزایش یافته است

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان از مسمومیت ۵ مرد و یک زن اصفهانی با قرص برنج در ۷ ماهه سال جاری خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۸ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ علی سلیمانپور با اشاره به مسمومیت پنج مرد و یک زن اصفهانی با قرص برنج در ۷ ماهه سال جاری، اظهار کرد: در ۷ ماهه سال جاری آمار اجساد معاینه شده در مراکز پزشکی قانونی استان با تشخیص علت مرگ مسمومیت با قرص برنج، ۶ نفر بوده که نسبت به مسمومیت ۱۴ نفر در مدت مشابه سال قبل کاهش داشته است.

وی گفت: متوفیان مسمومیت با قرص برنج در سال جاری ۵ مرد و ۱ زن هستند، در حالی که در مدت مشابه سال گذشته ۲ زن و ۱۲ مرد بودند.

کاهش آمار مراجعین  به دلیل نزاع در هفت ماهه امسال

به گزارش ایسنا و به نقل از روابط عمومی پزشکی قانونی استان اصفهان، مدیرکل پزشکی قانونی استان با بیان اینکه در ۷ ماهه سال جاری تعداد ۲۵ هزار و ۴۴۹ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، افزود: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل معادل ۱۰.۲ درصد کاهش یافته و این در حالی است که مراجعان به دلیل نزاع ۳۵ درصد از حجم مراجعان معاینات بالینی مراکز پزشکی قانونی استان را تشکیل می دهند.

وی خاطرنشان کرد: از کل مراجعان نزاع تعداد ۸ هزار و ۷۹۱ نفر زن و ۱۶ هزار و ۶۵۸ نفر مرد بوده اند.

سلیمانپور یادآور شد: در  مدت مشابه سال قبل ۲۸ هزار و ۳۳۹ نفر به دلیل نزاع  به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که ۹ هزار  و ۸۲۰ نفر زن و ۱۸ هزار و ۵۱۹ نفر مرد بودند.

افزایش آمار فوت ناشی از حوادث  کار در هفت ماهه امسال

مدیرکل پزشکی قانونی استان اصفهان همچنین با اعلام اینکه در ۷ ماهه امسال تعداد ۶۲ نفر (همگی مرد) به دلیل فوت ناشی از حوادث کار در مراکز پزشکی قانونی استان مورد معاینه قرار گرفتند، گفت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵۰نفر (همگی مرد) افزایش داشته است.

به گفته وی، بیشترین علل فوت در حوادث کار مربوط به سقوط از بلندی و برخورد جسم سخت بوده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد