صفحه اصلی » سیاسی » دشمن چه کیدها و حیله هایی در برابر ایران به کار می برد؟/ راه حل مقابله با فریب های دشمن چیست؟

دشمن چه کیدها و حیله هایی در برابر ایران به کار می برد؟/ راه حل مقابله با فریب های دشمن چیست؟

کارشناس مسائل سیاسی گفت: دشمن از انتخابات آمریکا سوء استفاده می کند و اینطور القا می کند که با آمدن باید که اهل گفت و گو و مذاکره است راه برای مذاکره مجدد باز می شود، اما همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند که ما یکبار برای حل مشکلات اقتصادی و گذر از تحریم ها راه گفت و گو و مذاکره را یکبار امتحان کردیم و نتیجه ای نگرفتیم؛ لذا مجدد نباید در این دام قرار گیریم.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۱ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۵

حجت السلام احمد طالب پور در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: امروز مقام معظم رهبری با توجه به محدودیت های کرونایی به جای ملاقات حضوری با بسیجیان پیامی را صادر کردند و ضمن گرامی داشت هفته بسیج نکته بسیار مهمی را اشاره کردند که امروز باید بسیجیان ما توجه لازم را داشته باشند تا کید و مکر دشمن را خنثی کنند؛ اولین سوالی که پیش می آید این است که امروز مگر چه کید و مکری از سوی دشمن را در پیش رو داریم؟

کارشناس مسائل سیاسی تصریح کرد: در پاسخ به این سوال باید توجه داشت که دشمن از ابتدای انقلاب تا کنون از هر روشی برای مقابله با ما استفاده کرده و هر روز یک نقشه را به این منظور طراحی کرده اند؛ مهمترین نقشه دشمن در سال های اخیر در حوزه جنگ نرم و تهاجم فرهنگی بوده است و دشمن تلاش می کند از این طریق فکر و باور مردم را تغییر دهد و همچنین مسائل اعتقادی، مبنایی و سیاسی ما را نیز تغییر دهد.

وی افزود: در جنگ نرم دشمن  تلاش می کند با ایجاد یاس و ناامیدی و بزرگنمایی مشکلات، سیاه نمایی اوضاع کشور و با پخش دروغ و شایعه در خصوص مسئولان خدوم کشور و حتی در حوزه عملیات روانی ترس و اضطراب برای مردم ایجاد کند و از جنگ بترساند؛ این مهمترین مکر دشمن در جنگ نرم است.

طالب پور ادامه داد: یکی دیگر از مسائلی که دشمن در آن تلاش و خدعه می کند بحث اقتصادی است؛ و در سال های اخیر جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ما راه انئداخته است و تلاش می کند از طرفی فشارها و تحریم ها را بیشتر کند و جمهوری اسلامی ایران را به تسلیم مجبور کند و از طرفی به گونه ای  القا می کند که راه حل مشکلات اقتصادی مذاکره و دست برداشتن از آرمان های نظام و انقلاب و دست برداشتن از توان نظامی و حمایت از مقاومت است.

این کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: در این دسیسه می بینیم که دشمن از انتخابات آمریکا سوء استفاده می کند و اینطور القا می کند که با آمدن باید که اهل گفت و گو و مذاکره است راه برای مذاکره مجدد باز می شود، اما همان طور که مقام معظم رهبری فرمودند که ما یکبار برای حل مشکلات اقتصادی و گذر از تحریم ها راه گفت و گو و مذاکره را یکبار امتحان کردیم و نتیجه ای نگرفتیم؛ لذا مجدد نباید در این دام قرار گیریم.

احمد طالب پور بیان کرد: باید بر توان و ظرفیت داخلی تکیه کنیم و مسئولان برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلاش و همت و اراده قوی داشته باشند.

وی اذعان کرد: برای مقابله با کیدها و دسیسه های دشمن باید با توجه به توان و ظرفیت  داخلی و اعتماد به مردم و از همچنین استفاده از طرح ها و راهکارهایی که کارشناسان اقتصادی بیان می کند اما اراده ای برای به کار بستن آن وجود ندارد، مورد استفاده قرار گیرد.

طالب پور خاطرنشان کرد: برخی راه حل مشکلات کشور را در خارج از کشور جست و جو می کنند اما به گفته بیشتر کارشناسان اقتصادی علت وضعیت بد اقتصادی کشور فقط 20 تا 25 درصد از دلایل آن به تحریم ها بستگی دارد؛ البته طبیعتا 20 درصد هم بیماری کرونا تاثیر گذار بوده است و صادرات و واردات بر اثر این بیماری کم شده است؛ و در کنار آن هزینه های دولت افزایش پیدا کرده است.

این کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: اما بازهم می بینیم که 50 تا 60 درصد دلایل مشکلات به خاطر ضعف مدیریت و بی تدبیری، رها کردن بازار از سوی مسئولان مربوطه، سوء استفاده کنندگان رها شده به حال خود و عدم نظارت بر بازار است.

احمد طالب پور بیان کرد: باید همه دستگاه های نظارتی ما ورود پیدا کنند و در حالی که سپاه به فرمان مقام معظم رهبری به این قضیه ورود پیدا کرده است و سعی دارد گلوگاه ها را کنترل کند و جلو سواستفاده کنندگان را بگیرد، همه دستگاه ها کمک کننند.

وی ادامه داد: البته نیاز است کالاها به اندازه کافی در داخل تولید شود و به خوبی و با قیمت مناسب توزیع شود و هر جا لازم است از خارج کالایی وارد شود با سرعت عمل این کالا وارد شود و در گمرک ها و بنادر نماند و در انبارها ذخیره نشود.

طالب پور عنوان کرد: البته مردم نیز باید کمک کنند و سرمایه داری که برای سود بیشتر منافع مردم و نظام را در خطر قرار می دهد و کالایی را احتکار و یا ذخیره می کند، باید از خدا بترسد و به فکر بیفتد و از آه مردم بترسند و از دست کارهای خود بکشند.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد