صفحه اصلی » اجتماعی » تمام کادر پزشکی بسیجی هستند/ پشت سر گذاشتن بیماری کرونا فقط با روحیه و تفکر بسیجی امکان پذیر است

معاون پشتيبانی و توسعه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان:

تمام کادر پزشکی بسیجی هستند/ پشت سر گذاشتن بیماری کرونا فقط با روحیه و تفکر بسیجی امکان پذیر است

معاون پشتيبانی و توسعه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان گفت: تمام کادر پزشکی مانند مردم جمهوری اسلامی بسیجی هستند، امروز شرایطی که برای همکاران ما رخ داده و از جان خود می گذرند، برکسی پوشیده نیست.

تاریخ انتشار: ۰۹:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ کریم سهرابی عصر امروز در مراسم تقدیر از کادر درمان بیمارستان الزهرا (س) با تبریک هفته بسیج اظهار کرد: تمام کادر پزشکی مانند مردم جمهوری اسلامی بسیجی هستند، امروز شرایطی که برای همکاران ما رخ داده و از جان خود می گذرند، بر کسی پوشیده نیست.

معاون پشتيبانی و توسعه بیمارستان الزهرا(س) اصفهان گفت: اگر بگوییم که فلان چهار راه بمب گذاشتند، خود و خانوادمان به چند کیلومتری این چهار راه نزدیک نمی شویم اما امروز تمام همکاران ما در عرصه خطرناک کرونا فعالیت و زندگی می کنند و اگر نبود این تفکر بسیجی و ایثارگری هیچ کس دقیقه ای نمی توانست در کنار این ویروس زندگی کند.

وی افزود: بقای کشور ما از دوران دفاع مقدس تا امروز و آینده همین تفکر بسیجی است؛ امروز اگر بیمارستان الزهرا (س) در بین تمام بیمارستان های کشور کمترین میزان مرگ و میر را دارد، فقط به خاطر کادر درمان و زنان مشاغل در این بیمارستان است.

امروز زنان افسران جنگ هستند

سهرابی با اشاره به نقش مهم زنان در دوران دفاع مقدس بیان کرد: زمانی در دوران دفاع مقدس مردان به جبهه های حق علیه باطل اعزام می شدند و این خانواده ها و زنان بودند که آن ها را تشویق به رفتن به جبهه ها می کردند اما امروز زنان افسران جنگ هستند و وظایفشان به مراتب در زندگی عادی سنگین تر از یک مرد است و همزمان در این جبهه هم خدمت می کنند.

وی اضافه کرد: امروز با تمام وجود اعلام می کنم که کادر درمان بسیجی به تمام معنا هستند و خدمت می کند و نمی شود این خدمت را با چیزی مقایسه کرد.

سیستم درمان به معنای واقعی خسته است

معاون پشتيبانی و توسعه بیمارستان الزهرا(س) با بیان اینکه وارد ماه 10 درگیری با این بیماری شدیم، خاطر نشان کرد: نمی دانیم این بیماری تا چه زمانی ادامه پیدا می کند و سیستم درمان به معنای واقعی خسته است؛ اگر بسیج در کنار ما قرار نگیرد و به ما کمک نکند، این توان تحلیل می رود.

وی اظهار کرد: دوران دفاع مقدس زمانی که علمیاتی انجام می شد یک گروه آفندی منطقه ای را آزاد می کردند و یک گروه پدافندی به این منطقه اعزام می شدند؛ غیر ممکن است که در یک علمیات بیولوژی بتوان بدون پشتیبانی و عقبه دوام آورد.

سهرابی با توضیح اینکه امروز جایگاه بسیج به قدری پر رنگ است که اگر ورود و کمک نکند در حوزه های مختلف، کادر درمان به اخرین توان خود رسیده است، گفت: ماهانه 100 نفر از همکاران من در بخش های مختلف درگیر کرونا می شوند و از گردونه درمانی خارج می شوند؛ آسیب های روحی و روانی که همکاران من می بینند در کمترین اقشار دیگر جامعه دیده شده است.

برای حمایت های بسیج باید جلسه تخصصی داشته باشیم

وی تأکید کرد: برای حمایت های بسیج باید جلسه تخصصی داشته باشیم؛ زمانی زنان و خانواده های نیروهای بسیجی و مسلح را برای حضور در جبهه های جنگ حق علیه باطل پشتیبانی می کردند اما امروز بسیج نقش پشتیبانی دارد.

معاون پشتيبانی و توسعه بیمارستان الزهرا(س) بیان کرد: با توجه به شرایطی که داریم باید به سمت علمیاتی شدن بریم که اگر نرویم همکاران من یکی یکی از دست می روند؛ باید با همکاری یک دیگر و ظرفیت، تفکر و روحیه بسیجی بتوانیم این بحران را پشت سر بگذاریم و از این موضوع سر بلند بیرون بیاییم.

وی در پایان گفت: پشت سر گذاشتن این بیماری فقط با روحیه و تفکر بسیجی امکان پذیر است که این کار با آوردن همه امکانات کشور برای رفع مشکلات است.

کادر درمان زمانی که بدانند جامعه به فکر آن ها هستند، دلگرم می شوند

سعید عباسی هم در این دیدار با بیان اینکه کرونا فشار زیادی بر کادر درمان وارد کرده است و در ابتدای پیش بینی یکی و دو ماه این بیماری ریشه کن می شود، اظهار کرد: همه جامعه درگیر این بیماری در ابعاد مختلف درمانی، اقتصادی، امنیت هستند؛ اما فشار و بار فعالیت کرونا بر دوش کادر درمان است و به خصوص زنان پرستار است.

مدیر درمان بیمارستان الزهرا (س) اصفهان گفت: کادر درمان زمانی که بدانند اقشار مختلف جامعه به فکر آن ها هستند و پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند، دلگرمی زیادی برای آن ها است.

وی افزود: امیدوار هستیم که خداوند به شما و مردم جامعه سلامتی دهد که هیچ وقت در خدمت شما در بیمارستان ها نباشیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد