صفحه اصلی » اقتصادی » سهام فولاد و ذوب آهن اصفهان جامانده های هفته مثبت بازار/ ضرر خرید صندوق پالایش یکم کمتر از سه درصد شد

سهام فولاد و ذوب آهن اصفهان جامانده های هفته مثبت بازار/ ضرر خرید صندوق پالایش یکم کمتر از سه درصد شد

اصفهان به عنوان یکی از قطب های تولید و صنعت کشور مطرح است از این رو شرکت های زیادی را در بورس و فرابورس دارد؛ وضعیت کلی شرکت های اصفهانی در این بازار نیز به صورت کلی مانند کلیت بازار است.

تاریخ انتشار: ۰۷:۲۵ - شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص بورس در هفته ای که گذشت در محدوده یک هزار و 367 قرار گرفت، در این هفته نمادهای شاخص و فلزات کمتر از نمادهای دیگر رشد داشتند و خودرو، فولاد و شستا و … مانند ماهیت بازار حرکت نکردند؛ پالایشی ها و دارویی ها و غذایی ها اغلب نمادهای برتر بازار بودند؛ با توجه به روزنه های امید در بازار پیش بینی ها از روند مثبت بازار در هفته آتی نیز حکایت دارد و احتمال اینکه هفته آینده بور س شرایط بهتری از این هفته نیز داشته باش، وجود دارد.

صندوق پالایش یکم که همچنان در انتظار بازگشایی است ، در این هفته روند مثبتی را در پیش گرفت اما همچنان نزدیک به سه درصد از قیمت خرید منفی است اما با این روند احتمالاً در پایان هفته آتی این صندوق برای خریداران با سود همراه خواهد بود اما این ملزم این است که همچنان پالایشی مثبت معامله شوند، اما به نظر می رسد این صندوق همچنان برای دو هفته آتی نیز حداقل بسته بماند و سرمایه گذاران باید در انتظار بازگشایی صبر پیشه کنند، البته بازگشایی این صندوق یک بازار گردان قوی لازم دارد در غیر این صورت با قفل صف فروش رو به رو خواهد بود و حتی ممکن است این اتفاق به کل بازار بسط پیدا کند.

بازار سرمایه با حمایت های دولت و تبلیغاتی که از این بازار شکل گرفت بیش تر از همیشه مورد توجه بوده است؛ در میان این توجه عمومی وضعیت این بازار از نیمه مردادماه در روند نزولی قرار گرفت و همچنان نیز وضعیت خوبی ندارد و سرمایه گذاران را با علامت های سوال زیاد رو به رو کرده است.

اصفهان به عنوان یکی از قطب های تولید و صنعت کشور مطرح است از این رو شرکت های زیادی را در بورس و فرابورس دارد؛ وضعیت کلی شرکت های اصفهانی در این بازار نیز به صورت کلی مانند کلیت بازار است.

شرکت قند اصفهان یکی از شرکت های اصفهانی بازار سرمایه است که در محدوده 230000 ریال در هر سهم مورد معامله قرار می گیرد، سهم این شرکت در یک ماه پیش در نزدیکی 16800 ریال در بازار مورد معمله قرار گرفته است، بازده این سهم در یک ماه گذشته مثبت43/39 درصد بوده است و در سه ماهه نیز بازده 1/89درصد را به جا گذاشته است اما در سال همچنان با بازده571 درصدی برای سرمایه گذاران همراه است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند رو به روشدی را پشت سر گذاشته است.

سیمان اصفهان نیز در حال حاضر هر سهم آن حدود196600 ریال مورد معمله قرار می گیرد که در ماه گذشته در محدوده125200 ریال مورد خرید و فروش قرار می گرفته است؛ بایده این سهم در یک ماه اخیر حدود 63/61 و در سه ماهه32/16 بوده است و همچنین در سال 353 درصد بازده را به همراه داشته است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند رو به روشدی را پشت سر گذاشته است.

ذوب روی اصفهان یکی دیگر از شرکت های حاضر در بازار است که در حال حاضر در محدوده 56900 مورد معامله قرار می گیرد و در ماه گذشته این سهم تقریبا در نزدیکی 48800 قیمتی قرار داشته است؛ بازده ماه گذشته این سهم منفی 11/88 درصد و بازده سه ماهه این سهم منفی 20/79 درصد است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند رو به روشدی را پشت سر گذاشته است.

پالایش نفت اصفهان نیز شرکتی است که در حال حاضر سهام آن با قیمت 18100 مورد معامله قرار می گیرد که در ماه گذشته نیز نزدیک به 15600 ریال  قرار داشته است از این رو بازده یک ماه سهام این شرکت در 10/2 و بازده سه ماهه این سهم منفی 23/4 درصد بوده است اما بازده سالیانه این سهم 416 درصد مثبت بوده است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند رو به روشدی را پشت سر گذاشته است.

سامان گستر اصفهان نیز یکی دیگر از شرکت های حاضر در بازار سرمایه است که سهام این شرکت با نرخ حدود 20700 ریال مورد معامله قرار می گیرد که در ماه گذشته ارزش سهم این شرکت 22500 ریال بوده است؛ بازده خرید سهام این شرکت در یک ماه منفی 3/04 درصد و بازده سه ماهه آن منفی 16/76 درصد بوده است اما در بلند مدت این شرکت 159 درصد بازده مثبت داشته است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند نزولی را پشت سر گذاشته است.

شرکت فولاد مبارکه اصفهان نیز در بازار سرمایه حاضر است و ارزش سهم این شرکت در هر واحد 13270 ریال است که در ماه گذشته نیز در نزدیکی این محدوده قرار داشته است از این رو بازده سهم این شرکت برای خیرداران در یک ماه گذشته منفی 2/57درصد است و در سه ماه منفی 22/22 درصد را به همراه داشته است اما در سال بازده مثبت 393 درصدی را به همراه داشته است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند نزولی را پشت سر گذاشته است.

سهامی ذوب آهن اصفهان نیز در این بازار فعال است که در حال حاضر قیمت هر سهم آن نزدیکی  4700 ریال خرید و فروش می شود که در ماه گذشته نیز در نزدیکی همین محدوده قرار داشته است و بازده منفی 2/34درصد را برای خریدارن در ماه به همراه داشته و در سه ماه گذشته با بازده منفی 35/15 درصد همراه بوده است اما در مدت یک ساله156 درصد مثبت را به همراه داشته است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند نزولی را پشت سر گذاشته است.

شرکت ساختمان اصفهان نیز یکی از شرکت های اصفهانی در این بازار است که در نزدیکی 31340 ریال هر سهم آن مورد معامله قرار می گیرد،  سهم این شرکت برای سرمایه گذاران در یک ماه بارده 16/48 را به همراه داشته است و در مدت سه ماه 27/37 مثبت را به همراه داشته و در سال نیز با بازده 405 درصد همراه بوده است؛ در هفته اخیر ارزش این سهم روند رو به روشدی را پشت سر گذاشته است.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد