صفحه اصلی » سیاسی » قطع زنجیره پیشرفت در انرژی هسته ای، رویای تعبیرنشدنی دشمن

قطع زنجیره پیشرفت در انرژی هسته ای، رویای تعبیرنشدنی دشمن

یکی از اهدافی که دشمن از ترورها دنبال می کند قطع زنجیره پیشرفت در انرژی هسته ای است؛ بعد از اینکه مقاله های علمی و تحقیقات پیرامون آن نشان می دهد انرژی های فسیلی رفته رفته محدود خواهد شد و از میزان آن کاسته می شود، بنابراین انرژی های نو در راس تامین نیازهای انرژی در جهان قرار خواهد گرفت و به دارندگان آن یک قدرت اقتصادی، سیاسی و .. خواهد داد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۱ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی ترورها به شکل های مختلف از سوی دشمن انجام شد و بسیاری از چهره های برتر انقلاب اسلامی در عرصه های مختلف شهید شدند که بدون شک حضور آن ها می توانست سرعت پیشرفت انقلاب را بیشتر کند اما رفته رفته دشمن فهمید که یک تفکر در جامعه ایجاد شده است که با کشتن یک چهره از بین نخواهد رفت و این شهادت ها وحدت و بصیرت مردم را بالا برده و نقاب از چهره های دوستانه برخی روباه صفتان نیز بر می دارد.

این ترورها در عرصه های مختلفی اتفاق افتاده است که یکی از این عرصه ها، عرصه علمی و نخبگان آن و نخبگان هسته ای کشور است؛ اما چه را دانشمندان هسته ای هدف ترورها قرار گرفته اند؟

ترور دانشمندان هسته ای از جهات گوناگون قابل بررسی است و البته دشمن نیز از ترور این نخبگان علمی اهداف زیادی را دنبال می کند؛ یکی از اهدافی که دشمن از این ترورها دنبال می کند قطع زنجیره پیشرفت در انرژی هسته ای است؛ بعد از اینکه مقاله های علمی و تحقیقات پیرامون آن نشان می دهد انرژی های فسیلی رفته رفته محدود خواهد شد و از میزان آن کاسته می شود، بنابراین انرژی های نو در راس تامین نیازهای انرژی در جهان قرار خواهد گرفت و به دارندگان آن یک قدرت اقتصادی، سیاسی و .. خواهد داد.

این دلیل موجب شده سیر وسیع تحقیقات در کشور های پیشرفته در انرژی هسته ای آغاز شود و دستاوردهای زیادی نیز تا کنون برای آن ها داشته است اما آن ها در عین حال که تحقیقات و پیشرفت خود را در این زمینه به صورت شبانه روزی پیش می برند می کوشند تا دیگر کشورها و خصوصاً کشورهای در حال توسعه از این علم و تکنولوژی باز بمانند تا وابستگی آن ها حفظ شود.

کشور ما در حالی که یک اقتصاد نفت محور دارد می تواند در تنش های بازار نفتی و فراورده های آن ها به شدت دچار آسیب شود و اصولا سیستم تحریم ها نیز از این آسیب استفاده می کند، بنابراین بهره بردن از انرژی هسته ای می تواند امری ضروری برای کشورمان باشد از این روست که دشمن نیز سعی دارد این دانش را از کشور ما بگیرد.

البته داشتن مهارت استفاده از این انرژی برای تفکرهای قلدرمابانه نیز یک قدرت بازردارندگی به حساب می آید که هر چند از اهاف کشورمان به سمت تولیدات نظامی در این زمینه نیست اما یقیناً بازدارندگی آن قابل توجه است؛ البته این علم دارای ابعاد مختلفی است که بسیار از موارد استفاده از آن غیر نظامی و حتی پزشکی نیز می تواند باشد.

از طرفی ظرفیتی که کشور در حال آموختن این دانش و کار در این زمینه هستند به سرعت در حال افزایش است و در حالی که در سال های قبل کمتر افراد تحصیل کرده در این رشته را در کشور مشاهده می کردیم امروز این رشته در بسیاری از داشنگاه های کشور در حال تدریس است که نشان از ایجاد یک ظرفیت برای جهش است که دشمن از این ترورها سعی دارد این ظرفیت را از هم بپاشد.

یکی دیگر از اهداف این ترورها ایجاد رعب و وحشت در سطح جامعه و همچنین  در سطح نخبگان علمی است تا اولاً از این فضای رعب و وحشت استفاده ابزاری کنند و همچنین شرایط برای شکار نخبگان برای برخی از کشورها با توجه به بستری که فراهم می کنند ایجاد شود که مکاتابات با برخی دانشمندان ایرانی گواهی بر این ادعاست.

این ترورها همچنین قصد دارد اشراف اطلاعتی دشمن را نیز بیان کند که البته میزان نقشه های شومی که خنثی می شود و همچنین گستره آن اصلاً این دستاورد را برای دشمن نخواهد داشت، هر چند که بوق های تبلیغاتی دشمن در گام بعدی این اتفاق را پر رنگ کرده و از طریق بسترهای رسانه ای و فضای مجازی که دارند سعی می کنند، این موضوع را برای جامعه القا کنند.

البته این ترورها نشان می دهدکه دشمن برای متوقف کردن حرکت انقلاب اسلامی ایران از هیچگونه حرکتی فرو گذار نیست و حتی ناجوانمردانه ترین اقدامات را نیز انجام می دهد این در حالی است که همیشه نقاب های حقوق بشری آن ها دیده می شود؛ این رفتار در شرایطی که با شدیدترین تحریم ها و توطئه ها نظام اسلامی رو به روست در واقعه یک اقدام از روی عجز و ناتوانی نیز به شمار می رود چرا که دشمن عصبانی و شکست خورده برای ابراز وجود این چنین کارهایی را انجام می دهد.

البته دشمن از ترورهای خود تا کنون نتوانسته به اهداف خود برسد و همیشه این ترورها مورد اتحاد و انسجام در جامعه شده که در عرصه های مختلف این وحدت و انسجام به نمایش گذاشته می شود.

انتهای پیام/

 

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد