صفحه اصلی » ورزشی » تلاش برای پیدا کردن کوهنورد اصفهانی در دماوند/ تیم جست و جو با بارش برف سنگین هم کار خود را متوقف نمی کند

تلاش برای پیدا کردن کوهنورد اصفهانی در دماوند/ تیم جست و جو با بارش برف سنگین هم کار خود را متوقف نمی کند

رئیس هیات کوهنوردی اصفهان گفت: این کوهنورد گفته است که روز پنجشنبه بعد از ظهر باز خواهد گشت اما هنوز بازنگشته و شرایط بد جوی نیز در این منطقه حاکم است، هیات کوهنوردی سریعاً جلسه ای را تشکیل داد و 12 نفر از اعضای حرفه ای به منطقه دماوند اعزام شدند.

تاریخ انتشار: ۲۳:۰۰ - شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۸

مهدی نصر در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: یک کوهنورد اصفهانی که از اعضای باشگاه کوهنوردی آرش اصفهان است، روز جمعه به منطقه دماوند برای صعود ورود پیدا می کند؛ البته تذاکرات لازم به این کوهنورد داده شده بود که این صعود در این شرایط کار درستی نیست.

رئیس هیات کوهنوردی اصفهان تصریح کرد: این کوهنورد گفته است که روز پنجشنبه بعد از ظهر باز خواهد گشت اما هنوز بازنگشته و شرایط بد جوی نیز در این منطقه حاکم است، هیات کوهنوردی سریعاً جلسه ای را تشکیل داد و 12 نفر از اعضای حرفه ای هیات کوهنوردی استان به منطقه دماوند اعزام شدند.

وی افزود: دو تیم تشکیل شده که یکی از تیم ها اطراف مسجد صاحب الزمان و کوهپایه را جست و جو می کند و دیگری نیز به سمت پناهگاه اعزام شد؛ اما تا کنون هنوز این کوهنورد پیدا نشده است.

نصر با اشاره به اینکه شرایط جوی کار را سخت می کند، ادامه داد: به کلیه کوهنوردان توصیه می کنم با توجه به شرایط کرونا و آب و هوا هیچ صعودی نداشته باشند و اگر قرار به صعود زمستانی نیز باشد باید مجوز های لازم اخذ شود.

به گزارش صاحب نیوز؛ روابط عمومی هیات کوهنوردی که اطلاع رسانی خوبی را در این زمینه و در حین عملیات دارد در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که اثری از این کوهنورد مفقود شده در بارگاه سوم دماوند نبود؛ حدود ساعت ۱۶:۳۰ امروز شنبه هشتم آذر ماه، تیم امداد و نجات توانست به بارگاه سوم دماوند برسد که متاسفانه در این بارگاه و جان پناه های اطراف اثری از جوان مفقود شده نبود.
در این جان پناه تنها چند وسیله کوچک از جمله جلد کرامپون، ظرف غذا و … بوده اما وسایلی مانند کوله سنگین، چادر و کیسه خواب موجود نیست که این نشان می دهد فرزاد به سمت ارتفاعات بالاتر حرکت کرده است.
طبق گزارشات فردا بارش شدیدی از برف در این ارتفاعات رخ خواهد داد اما تیم جستجو با تمام خستگی و مشکلات قصد دارد به جستجوی خود ادامه دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد