صفحه اصلی » اقتصادی » اظهار نظر افراد غیر متخصص در حوزه دامپزشکی زجرآور است/ آیا واحدهای تولیدی مرغ گوشتی از هورمون استفاده می کنند؟

پاسخ به یک شایعه تکراری؛

اظهار نظر افراد غیر متخصص در حوزه دامپزشکی زجرآور است/ آیا واحدهای تولیدی مرغ گوشتی از هورمون استفاده می کنند؟

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان با گلایه از برخی از افراد در حوزه پزشکی گفت: متاسفانه برخی از افراد در حوزه هایی که تخصص ندارند اظهار نظر می کنند و این موضوع زجر آور است؛ افراد به هیچ عنوان نباید در حوزه هایی که تخصص ندارند اظهار نظر کنند و اگر قرار باشد همه در حوزه های غیر تخصصی اظهار نظر کنیم آشفته بازار می شود.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۸ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۹

شهرام موحدی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: هیچ چیزی به عنوان هورمون در حوزه پرورش طیور و به ویژه مرغ گوشتی و تخم گذار نداریم و هیچ هورمونی به صورت تزریق یا خوراکی انجام نمی شود.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان تصریح کرد: هورمون را نمی توان به عنوان خوراکی به طیور داد چرا که ساختار پروتینی داشته و در دستگاه گوارش از بین می رود، بنابراین باید به صورت تزریقی باشد، که اگر قرار باشد تزریق انجام و تکرار نیز شود این مرغ کیلویی بیش از 500 هزار تومان می شود که اصلاً چنین چیزی شدنی نبوده و هیچ کجای دنیا هم انجام نمی شود و اصلاً ارزش اقتصادی ندارد.

وی با گلایه از برخی از افراد در حوزه پزشکی افزود: متاسفانه برخی از افراد در حوزه هایی که تخصص ندارند اظهار نظر می کنند و این موضوع زجر آور است؛ افراد به هیچ عنوان نباید در حوزه هایی که تخصص ندارند اظهار نظر کنند و اگر قرار باشد همه در حوزه های غیر تخصصی اظهار نظر کنیم آشفته بازار می شود.

موحدی با بیان اینکه باید موضوعات تخصصی تر دنبال شود، ادامه داد: در تولید گوشت مرغ، مرغی تولید می شود که کاملا اصلاح نژاد شده و 45 روز در جایی نگاه داری می شود که رطوبت آن تامین شده و تمام مواد معدنی و ویتامین ها در اختیارش قرار می گیرد و بهترین آب در دسترس این مرغ است و همچنین دما محافظت شده است، بنابراین جوجه رشد خوبی را دارد.

مدیر کل دامپزشکی استان اصفهان خاطرنشان کرد: کیفیت گوشت مرغ تولیدی مشکلی نداشته و فوق العاده است.

شهرام موحدی در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه تولید مرغ سایز، برنامه ای مشترک بین جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان است، گفت:  در اصفهان مصرف مرغ سنگین رواج دارد که این اشتباه است و ما این موضوع را در برخی استان های دیگر نمی بینیم

وی بیان کرد: ما باید مانند تمام دنیا به سمتی برویم که مرغ را با وزن کمتر از یک و نیم کیلوگرم مصرف کنیم که این فوق العاده خواهد بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد