صفحه اصلی » اجتماعی » باران هوای اصفهان را سالم کرد

باران هوای اصفهان را سالم کرد

میانگین کیفیت هوای کلانشهر اصفهان در ۲۴ ساعت منتهی به ساعت۷ صبح امروز یکشنبه ۱۶ آذر با میانگین ۸۴ در وضعیت سالم قرار دارد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۴۶ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ شاخص کیفی هوا در ایستگاه‌های پایش دائم در خیابان استانداری ۱۰۱ ناسالم برای گروه های حساس، میدان احمدآباد روی عدد ۹۱، خیابان پروین۷۷ و بزرگراه خرازی ۸۵، خیابان دانشگاه ۹۴ و خیابان رودکی ۷۵ AQI در وضعیت سالم قراردارد.

همچنین وضعیت کیفیت هوا در شاهین شهر ۱۰۵ ،مبارکه ۱۰۲ در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد و سایر شهرستان ها سالم گزارش شده است.

شاخص کیفی هوا از صفر تا ۵۰ هوای پاک، ۵۱ تا ۱۰۰ هوای سالم، ۱۰۱ تا ۱۵۰ ناسالم برای گروه‌های حساس، ۱۵۱ تا ۲۰۰ ناسالم برای عموم، ۲۰۱ تا ۳۰۰ بسیار ناسالم و ۳۰۱ تا ۵۰۰ خطرناک است.

شاخص کیفی هوا ( Air Quality Index ) معیاری است که غلظت ترکیبات مختلف آلاینده موجود در هوا نظیر مونوکسید کربن، دی اکسیدگوگرد، ترکیبات نیتروژن دار، ازون و ذرات معلق (ذرات کوچک‌تر از ۱۰ میکرومتر و ذرات کوچک‌تر از ۲.۵ میکرومتر) را که دارای حدود مجاز متفاوت با واحدهای مختلف است به یک عدد بدون واحد تبدیل می‌کند و وضعیت آلودگی هوا را نمایش می‌دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد