صفحه اصلی » اقتصادی » آخرین قیمت اقلام خوراکی در بازار اصفهان/ گرانی و کرونا عامل کسادی در بازار شب یلدا

آخرین قیمت اقلام خوراکی در بازار اصفهان/ گرانی و کرونا عامل کسادی در بازار شب یلدا

امروز دوشنبه هفدهم آذرماه خبرنگار صاحب نیوز با حضور در فروشگاه ها آخرین قیمت ها در بازار را بررسی کرده است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۲۴ - دوشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ امروز دوشنبه هفدهم آذرماه خبرنگار صاحب نیوز با حضور در فروشگاه ها آخرین قیمت ها در بازار را بررسی کرده است

ماهی قزل آلا از 44 تا ۴۸ هزار تومان و ماهی آزاد از17 تا ۲۳ هزار تومان در دسترس مشتریان قرار دارد و ماهی شوریده پاکستانی از ۵۶ تا ۶۷ هزار تومان و شوریده صید روز از ۸۹ تا ۱۱۲ هزار تومان و ماهی سرخو چمن از ۸۹ تا ۱۰۰ هزار تومان و سرخو سلطان از ۲۵ تا ۳۱ هزار تومان در بازار عرضه می شود.

ماهی شیر از 113 تا ۱۳۰ هزار تومان و ماهی چیلا از ۲۲هزار و ۵۰۰ تا ۲۸ هزار تومان و همچنین ماهی کفشک از 72 تا ۸۴ هزار تومان و ماهی لب شتری از کیلویی ۶۲ هزار تومان تا ۷۳ هزار تومان به فروش می رسد

در بازار ماهی، ماهی حلوا بندری از ۳۳ هزار  تا ۴۰ هزار تومان و حلوا تپلی از ۲۲هزار و 500 تا ۲9 هزار تومان ومیگو سرتیز از ۵۰ هزار و ۵۰۰ تا 57هزارتومان و شاه میگو از ۱۹۰ هزار و ۵۰۰ تا ۲۲۵ هزار تومان در دسترس مشتریان قرار دارد.

*وضعت بازار میوه و تره بار 

در بازار میوه موز از ۱۸ تا ۲۵ هزار تومان و پرتقال تامسون شمال از هفت هزار و ۵۰۰ تا ۱۴هزارتومان، خیار گلخانه ای از 4 هزار تومان تا هشت هزارتومان و به از شش هزار و 500 تا ۱۲ هزار و ۵۰۰تومان در بازار عرضه می شود.

خرمالو اصفهان از 9 هزار و ۵۰۰ تا 15هزار و نارنگی شمال از شش هزار و ۲۵۰ تا ۱۲ هزار و 500 قیمت خورده و همچنین انار از شش هزار و ۵۰۰ تا ۱۸ هزار تومان و لیمو شیرین از پنج هزار تا ۱۵ هزار تومان به فروش می رسد.

پیاز سفید از سه هزار  تا پنج هزار و 500 و سیب زمینی از دوهزار و ۲۰۰ تا سه هزار و ۲۵۰ همچنین هویج از چهار هزار  تا شش هزار و ۵۰۰ و شلغم از دو هزار و ۶۰۰ تا چهار هزارو ۵۰۰ در بازار عرضه می شود.

در این بازار گوجه از سه هزار و ۵۰۰ تا هفت هزار تومان و بامجان از دو هزار تا دو هزار و ۶۰۰ و فلفل دلمه ای سبز نیز از شش هزار و ۵۰۰ تا ۱۳هزار تومان قیمت خورده است.

*وضعیت اقلام دیگر در بازار 

در بازار خشکبار لپه از42 هزار تا 44ت ومان و نخود از 22 هزار تا 24 هزار تومان برای مشتریان در دستر قرار گرفته است و همچنین عدس و ماش نیز از 22 هزار و 500 تا 24 هزار تومان در بازار عرضه می شود.

قند در بازار از کیلویی 9 هزار و 500 تا 13 هزار تومان در بازار عرضه می شود که با توجه به شکل های مختلف قیمت های متفاوتی را به خود اختصاص داده است و خرمای سطلی نیز نزدیک به 18 هزار تومان خرید و فروش می شود.

لوبیا چیتی نیز بین 30 تا 33 هزار تومان عرضه می شود و لوبیای قرمز با قیمت 24 تا 26 هزار تومان در بازار در دسترس مشتریان است.

تخم مرغ در هر کیلو گرم 18 هزار و 500 تا 19 هزار و 500 برای مشتریان عرضه می شود و قیمت گوشت قرمز در درجات مختلف از 80 هزار تومان تا 110 هزار تومان در بازار قیمت گذاری شده است.

یکی از مشاهدات قابل توجه در بازار با توجه به نزدیک شدن به شب یلدا خلوت بودن آجیل فروشی ها به صورت قابل توجه است که به نظر می رسد کرونا و قدرت خرید برای مردم این خلوتی و کسادی را در بازار ایجاد کرده است؛ این فروشندگان امیدوارند در روزهای باقی مانده شرایط بازار برای آن ها متفاوت شود.

البته با متصدیان دیگر مشاغل نیز که هم صحبت می شویم از گرانی، کسادی و کرونا به عنوان مهمان های ناخواسته بازار یاد می کنند که شرایط را برای آن ها سخت کرده است.

انتهای پیام/

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد