صفحه اصلی » اقتصادی » 6 میلیون و 730 مشترک اینترنت در استان/ 78 مدرسه بدون پوشش اینترنت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان:

6 میلیون و 730 مشترک اینترنت در استان/ 78 مدرسه بدون پوشش اینترنت

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: کل مشترکان اینترنت در سطح استان 6 میلیون و 730 است که ثابت 813 هزار و 244 نفر و سیار 5 میلیون و 187 هزار و 486 نفر شامل می شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۹ - شنبه ۱۳۹۹/۰۹/۲۹

جعفر مطلب زاده در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص ضریب نفوذ اینترنت در استان اصفهان اظهار کرد: ظرفیت نفوذ اینترنت پهن باند در استان اصفهان 112.31 درصد است که شامل 15.22 درصد اینترنت ثابت و 97.09 درصد سیار می شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اصفهان گفت: کل مشترکان اینترنت در سطح استان 6 میلیون و 730 که ثابت 813 هزار و 244 نفر و سیار 5 میلیون و 187 هزار و 486 نفر است.

وی در خصوص اتصال مدارس روستایی استان به اینترنت خاطر نشان کرد: یک هزار و 400 مدرسه روستایی فعال استان را به شبکه هوشمند سازی اینترنتadsl  و اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و های وب متصل کردیم.

مطلب زاده تصریح کرد: 78 مدرسه در نقاط کور  در سطح استان داشتیم که هیچ گونه سیگنالی نداشتند که بتوانیم اینترنت استفاده کنیم و پیگیری هستیم که یک سیگنال اینترنتی به این مدارس برسانیم؛ 935 روستای بالای 20 خانوار داریم که جز 123 همه دارای اینترنت هستند.

وی با توضیح اینکه برای متصل کردن این روستاها با وزارت ارتباطات مکاتبه کردیم، خاطر نشان کرد: برنامه های توسعه اینترنت به صورت روتین انجام می شود و ما زمانی که توسعه برای اپراتورها منفعت نداشته باشد، برای توسعه منطقه ورود می کنیم.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات اصفهان در پایان گفت: کسانی که در شهرزندگی می کنند به انواع شرکت هایی اینترنت دهنده متصل هستند و دسترسی دارد.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد