صفحه اصلی » سیاسی » پاسخ دروغگویی به مردم را باید مردم بدهند

گزارش؛

پاسخ دروغگویی به مردم را باید مردم بدهند

زمانی مجال تحریف به دروغگویان داده می‌شود که مردم نسبت به دروغ‌های قبلی آن‌ها واکنش خاصی نشان نداده و باز هم دروغ جدید آن‌ها را باور کرده باشند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۵ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ تحریف نه یک جریان سیاسی در جامعه بلکه یک حربه سیاسی موذیانه‌ای است که از ابتدای ظهور اسلام هر گاه دشمن در اضطرار و ناچاری قرار می‌گرفته از آن استفاده می‌کرده است.

تحریف زمانی کاربرد دارد که شخصیت مورد تحریف مورد پذیرش عموم مردم باشد و حتی بالاتر از آن در بین مردم از جایگاه و قداست برخوردار باشد، همانند رسول الله (ص) و یا امام خمینی (ره) و رفتار، کردار و یا سخنی از وی به ضرر فرد یا گروهی باشد. این فرد یا گروه چون نمی‌تواند علیه شخصیت بزرگ مقابله کند و باید دست به تحریف سخنان و کردار وی به نفع خود می‌زند.

*تحریف حربه دشمنان از زمان پیامبر تاکنون

همان طور که در صدر اسلام امثال بنی امیه که بالاجبار وقتی دیدند همه مردم به اسلام گرویده‌اند و راهی برای بقا و نجات خود ندارند جز اینکه مسلمان بشوند، مسلمان شدند، چون توانایی مقابله علنی با پیامبر و دستورات وی را نداشتند تا بتوانند به حکومت برسند و بر مردم ستمگری کنند و منافع خود را دنبال کنند دست به تحریف سخنان و کردار پیامبر زدند.

محمدجواد طبسی در کتاب فرهنگ کوثر مطالب مفصلی از تحریف پیامبر توسط معاویه می‌آورد از آن جمله بیان می‌کند نصر بن مزاحم در کتاب وقعه صفین مى نویسد: معاویه کسى را به سراغ عبدالله بن عمر [که پیامبر را درک کرده و از او احادیثی داشت] فرستاده، به او گفت: اگر بشنوم که حدیثى را نقل کرده باشى، گردن تو را خواهم زد.

شخصیت والای حضرت محمد (ص) نه تنها در صدر اسلام بلکه بعدها نیز در زمان خلفا و امرای دیگر مورد تحریف قرار گرفته و حتی در زمان حال نیز با وجود این همه مستندات متقن تاریخی که توسط مذاهب و ادیان مختلف بیان شده است باز هم مورد تحریف قرار می‌گیرد که از آن جمله تحریف شخصیت و رسالت حضرت خاتم النبیین توسط سلمان رشدی بود که پس از ساخت فیلم سینمایی محمد رسول الله در مورد کودکی پیامبر اعظم بر اساس همین مدارک متقن، حضرت آیت الله جوادی آملی فرمودند: فیلم محمد رسول الله (ص) پاسخی محکم به شبهات و تحریفات مطرح شده توسط سلمان رشدی و امثال اوست؛ چراکه تنها ابزاری که می‌تواند با زبان زنده، پاسخ سلمان رشدی‌ها را بدهد، همین هنر است.

تحریف ابزار گروهی بوده که سعی داشتند با دروغ مطلبی را به جامعه عرضه و القا کنند. در صدر اسلام یهود و امثال معاویه و بعدها امثال سلمان رشدی‌ها.

*هشدارهای مکرر رهبر معظم انقلاب در مورد تحریف شخصیت امام راحل

شخصیت بزرگ بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی از جمله شخصیت‌هایی بود که کسی یارای ایستادگی در مقابل آن را نداشت لذا امثلا همین گروه تحریف کننده سعی کردند با تحریف و دروغ پردازی، از شخصیت امام برای منافع شخصی و گروهی خود استفاده کنند تا جایی که امام خمینی (ره) برای خنثی سازی این حجم از تحاریف علنا فرمودند هر سخن و مطلبی که از ایشان ضبط شده و یا توسط خود ایشان به رشته تحریر درآمده است را مردم بپذیرند و نقل قول‌ها از ایشان را مورد قبول واقع نکنند.

رهبر معظم انقلاب در بیست و ششمین سالگرد امام خمینی (ره) در مورد تحریف شخصیت امام و جریانی که متمسک به تحریف امام راحل برای نیل به اهداف شوم خود می‌شوند فرمودند: «در زمان حیات امام هم برای تحریف شخصیّت امام کار میشد؛ از یک‌طرف دشمن بود که از اوّل انقلاب سعی کرد در تبلیغات جهانی خود امام را به‌صورت یک انقلابی خشک و خشن – از نوع آنچه در تاریخ انقلابهای بزرگ و معروف عالم مثل انقلاب فرانسه، انقلاب مارکسیستی شوروی و بعضی از انقلابهای دیگر می‌شناسیم – معرّفی کند؛ یک انسانی که خشک است و خشن است و گره ابروی او باز نمیشود و صرفاً نگاه میکند به مقابله‌ی با دشمن و هیچ عاطفه‌ای، هیچ انعطافی در او نیست.

امام را این‌جوری معرّفی میکردند که این غلط بود. بله، امام قاطع بود، غیر متزلزل بود، در تصمیم خود – همان‌طور که حالا عرض خواهم کرد – انسانی راسخ بود لکن مظهر عاطفه بود، مظهر لطافت بود، مظهر محبّت بود، مظهر دلداری و دلدادگی در مقابل خدا و در مقابل خلق خدا، بخصوص نسبت به قشرهای مظلوم و مستضعف جامعه بود؛ این کاری بود که دشمن از روز اوّل در انقلاب ما، در تبلیغات جهانی نسبت به امام انجام میداد. در داخل هم بعضی ندانسته، بعضی هم دانسته [شخصیّت امام را] تحریف میکردند؛ حتّی زمان حیات خود امام. هر حرفی را که به‌نظرشان پسندیده بود، به امام نسبت میدادند؛ درحالی‌که ارتباطی به امام نداشت. بعد از رحلت امام هم همین جریان ادامه داشته است؛ حتّی تا آنجایی که بعضی حرفها و بعضی اظهارات، امام را به‌صورت یک آدم لیبرال که هیچ قید و شرطی در رفتار او در زمینه‌های سیاسی، حتّی در زمینه‌های فکری و فرهنگی وجود ندارد معرّفی میکنند؛ این هم بشدّت غلط و خلاف واقع است.»

حضرت آیت الله خامنه‌ای حتی دو سال بعد در همین مراسم نیز خطر تحریف شخصیت و بیانات امام خمینی (ره) را متذکر شدند و این نشان دهنده این است که این جریان همچنان در طول این مدت درصدد تحریف امام بوده است. ایشان فرمودند: « انگیزه­‌هایی برای تحریف شخصیّت امام و تحریف انقلاب -که بزرگ­‌ترین هنر امام بزرگوار بود- هست. ما باید تکرار کنیم حقایقی را که در باب امام و در باب انقلاب گفته‌ایم، باز هم بگوییم و تکرار کنیم و مجال تحریف را از تحریف­‌کنندگان بگیریم.»

وقیحانه‌ترین تحاریف قطعاً تحریف شخصیت‌های بزرگ است اما اگر زمان پیامبر امکانات ثبت و ضبط صدا و تصویر ایشان وجود نداشت شاید تحریف ایشان خیلی کار دشواری نبود، اما خیلی وقیحانه‌تر است که سخنان و بیانات شخصیت‌ها در عصر حاضر در حالی مورد تحیف قرار بگیرد که ویدئو و صدا و تصویر کامل بیانات ایشان موجود و در دسترس همگان باشد.

خیلی عجیب به نظر می‌رسد که چگونه در عصر حاضر عده‌ای دست به تحریف شخصیت‌هایی می‌زنند که هنوز در قید حیات هستند و مطالب و بیاناتشان به صورت ضبط شده موجود است.

*تحریف بیانات رهبر انقلاب

امروز که رهبر معظم انقلاب یکی از اثرگذارترین شخصیت‌های جهان هستند و بارها دشمن اعتراف کرده است که با یک سخنرانی ایشان توطئه‌های پیچیده و کارشناسی شده آن‌ها را خنثی می‌کنند، جریان مشخصی در کشور که سخنان ایشان را برنمی‌تابند و در تضاد با منافع و نظرات لیبرالی خود می‌بینند مرتب صحبت‌های معظم له را تحریف می‌کنند.

اما مورد سؤال است که چه چیزی به این عده این اجازه را می‌دهد که در عصر فناوری و رسانه و در عصری که در کسری از ثانیه می‌توان مطلبی را به اقصی نقاط عالم ارسال کرد، با وجود این که احتمال رسوایی‌شان وجود دارد، باز هم عده‌ای دست به تحریف شخصیت و بیانات رهبر انقلاب می‌زنند؟

پاسخ سؤال مردم هستند. این عده تحریف کننده سال‌هاست دست به تحریف و دروغ می‌زنند و بعد رسوا می‌شوند اما به جای این که در چشم مردم به چوپان دروغگو مشهور شوند، باز هم مردمی را خام خود کرده و با دروغی جدید دروغ قبلی را توجیه کرده و به کار خود ادامه می‌دهند.

تکنیک‌هایی در فضای رسانه‌ای و در عملیات روانی وجود دارد که عده تحریف‌گر با استفاده از این اصول توانسته‌اند تاکنون اهداف خود را به پیش ببرند.

در ماجرای انتخابات 1396 یکی از کاندیداها با تأکید روی این کلام مضحک و غیرممکن که سیدابراهیم رئیسی قصد دارد در خیابان‌ها دیوار بکشد و یا این که او یک اعدامگر است، با تکنیک ترس دست به تحریف شخصیت وی زد در حالی که مردم بارها از این کاندیدا سخنان کذب و خلف وعده دیده و شنیده بودند اما از طریق هجمه رسانه‌ای و به کمک تکنیک «ترس» و تکنیک‌های دیگر تبلیغاتی باور کردند هرچند بعدها با انتصاب ایشان به سمت ریاست قوه قضائیه فعالیت، اثربخشی و مبارزه با فساد وی را دیدند.

در ماجرای برجام پس از این که برجام با شکست مواجه شد، دولتی‌ها و کسانی که برای برجام یقه پاره می‌کردند سعی کردند با تحریف رهبر معظم انقلاب و سخنان ایشان این طور اظهار کنند که ایشان با برجام موافق بودند در حالی که فیلم اظهارات ایشان در مورد برجام و این توافقنامه موجود بود.

اینجا باید مردم را مقصر رواج این رویه غلط دانست که با وجود دیدن این همه دروغ باز هم به این عده اعتماد می‌کنند، سخنانشان را باور می‌کنند و آن را منتشر می‌کنند. مردم باید با بی‌اعتنایی و باور نکردن سخنان دروغ گوها و تحریف کنندگان که از قضا مشخص هم هست چه کسانی هستند، راه را بر دروغگویی به مردم ببندند.

*آخرین نمونه دروغ گویی اصلاح طلبان

در آخرین عمل وقیحانه این گروه سخنان رهبر معظم انقلاب در مورد رفع تحریم‌ها را تحریف کردند با این که این سخنان در تلویزیون، پایگاه دفتر حفظ و نشر آثار ایشان و ده‌ها خبرگزاری و سایت خبری به صورت فیلم، صوت و متن منتشر شده است.

رهبری در بین دست اندرکاران مراسم سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی فرمودند «رفع تحریم دست دشمن است، و خنثی ‌کردن تحریم دست ما است؛ غیر از این است؟ ما که نمیتوانیم خودمان رفع تحریم کنیم، دشمن باید رفع تحریم کند امّا خودمان میتوانیم این تحریم دشمن را خنثی کنیم. پس این مقدّم است، این درست است؛ بیشتر دنبال این باشیم. البتّه نمیگویم دنبال رفع تحریم نباشیم؛ چرا، واقعاً اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم. البتّه چهار سال است تأخیر شده [یعنی] از سال ۹۵ بنا بوده همه‌ی تحریمها یکباره برداشته بشود [امّا] تا الان نه فقط برداشته نشده، زیاد هم شده. تأخیر شده [امّا] اگر بتوانیم با روش درست، عاقلانه، با روش اسلامی و ایرانی، با روش عزّتمندانه تحریم را برطرف کنیم، باید برطرف کنیم. امّا به این نیندیشید؛ عمده به خنثی کردن تحریم بیندیشید که دست شما است و شما میتوانید این کار را بکنید.»

اما صبح روز بعد 10 رسانه زنجیره‌ای اصلاح طلب که به دنبال خدمتگزاری به کدخدایی آمریکا هستند، به صورت هماهنگ این بخش از سخنان رهبر معظم انقلاب را تیتر یک روزنامه‌های خود کردند: اگر بتوانیم تحریم را رفع کنیم، یک ساعت هم نباید تأخیر کنیم.

تا جایی که دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله خامنه‌ای با انتشار تصویر زیر با تیتر «کار جریان تحریف» به این تحریف واکنش نشان دادند.

در حالی که تأکید و تکیه حضرت آیت الله خامنه‌ای بر این است که به جای تمرکز بر رفع تحریم‌ها، مسئولان برای خنثی سازی تحریم‌ها تلاش کنند، این رسانه‌ها تلاش کردند این طور القا کنند رهبر معم انقلاب به مسئولان دستور داده‌اند برای رفع تحریم‌ها تلاش کنند. این مطلب باید موجب بیداری مردم بشود و بدانند با چه افرادی و چه رسانه‌هایی و با چه وقاحت و ابزارهایی روبرو هستند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد