صفحه اصلی » اجتماعی » نمایش صحنه های دفاع مقدس در میدان مبارزه با کرونا و تحریم ها/ 6 شهید مدافع سلامت از اصفهان

رئیس بیمارستان شهید صدوقی:

نمایش صحنه های دفاع مقدس در میدان مبارزه با کرونا و تحریم ها/ 6 شهید مدافع سلامت از اصفهان

رئیس بیمارستان شهید صدوقی گفت: تحریم های کنونی صحنه های دفاع مقدس را بار دیگر به نمایش گذاشته است؛ علی رغم اینکه ادعا می کنند که تحریم ها علیه ایران شامل دارو و غذا نمی شود اما می بینیم که این دو بحث استراتژیک تحریم است اما رزمندگان حوزه سلامت با دست خالی در حال مبارزه هستند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۴۶ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سیدرضا مرتضویان پیش از ظهر امروز در آیین غبارویی از قبور مطهر شهدای مدافع سلامت اصفهان با توضیح اینکه اگر به عقب برگردیم می بینیم که در دوران دفاع مقدس همه کشورها دست به دست هم دادند تا در صحنه نبرد جمهوری اسلامی ایران را شکست دهند، اظهار کرد: دیدم که رزمندگان اسلام با ایثار و فداکاری و از جان گذشتگی توانستند بر همه توطئه ها پیروز شوند.

رئیس بیمارستان شهید آیت الله صدوقی اصفهان گفت: زمانی که ارتش بعثی را تا دندان مسلح کرده بودند و به ما اجازه نمی دادند که پایین ترین تجهیزات را فراهم کنیم، فقط با ایثار و از جان گذشتگی توانستیم مقاومت کنیم و پیروزی را در آغوش گرفتیم.

وی افزود: امروز هم با همین صحنه مواجه هستیم، کسانی که امروز در دفاع از بیمارانی که گرفتار ویروس منحوس کرونا هستند، از جان و دل خدمت می کنند و از خود و خانواده می گذرند تا بتوانند این ویروس را شکست دهند.

مرتضویان با توضیح اینکه تحریم های کنونی صحنه های دفاع مقدس را بار دیگر به نمایش گذاشته است، بیان کرد: علی رغم اینکه ادعا می کنند که تحریم ها علیه ایران شامل دارو و غذا را نمی شود اما می بینیم که این دو بحث استراتژیک تحریم است اما رزمندگان حوزه سلامت با دست خالی در حال مبارزه هستند.

وی اضافه کرد: دانشمندان ایرانی علی رغم تحریم های متعدد توانستند واکسن کرونا را کشف کنند و کارهای مقدماتی آن را انجام دهند.

رئیس بیمارستان شهید آیت الله صدوقی با بیان اینکه وظیفه دارم از همه کادر درمان به خصوص پرستاران تشکر کنیم، خاطر نشان کرد: زمانی در بیمارستان شاید حتی تجهیزات حفاظت فردی هم کامل نبود اما هیچ پرستاری عقب نشینی نکرد که بر بالین بیمار نمیروم.

وی با توضیح اینکه خوشبختانه در وضعیتی هستیم که تقریبا بیماری را کنترل کردیم، ادامه داد: برخی از کشورها در ابتدا شیوع بیمار کرونا ادعا می کردند که ایران با توجه به شرایط و تحریم هایی که دارد نمی تواند کرونا را کنترل کند اما می بینیم از بسیاری کشورهایی که ادعای پیشرفت دارند، بسیار جلو هستیم.

مرتضویان تأکید کرد: میزان آمار مبتلایان و فوتی های ناشی از کرونا در ایران کمتر از بسیاری از کشورهای به اصطلاح پیشرفته است و این موفقیت ها جز فداکاری کادر درمان میسر نمی شد.

وی در پایان گفت: شهر اصفهان شش شهید مدافع سلامت تقدیم سلامت جامعه کرده است و بیمارستان آیت الله صدوقی هم دو نفر از نیروهای خوب خود را تقدیم کرده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد