صفحه اصلی » ریپورتاژ آگهی » تفاوت بلیط هواپیما چارتر با سیستمی چیست؟

تفاوت بلیط هواپیما چارتر با سیستمی چیست؟

در هنگام خرید بلیط سیستمی شما با خیال مطمئن از فرودگاه بلیط خود را می خرید و کارت پرواز دریافت می کنید. قیمت بلیط های سیستمی همیشه گران تر از سایر بلیط ها نیست، البته بلیط های لحظه آخری قیمت بلیط از بلیط هواپیما سیستمی کمتر می باشد و این طبیعی است ،چون این بلیط ها را از قبل خریداری می کنند و به صورت تخفیف به مسافران عرضه می کنند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۲۸ - یکشنبه ۱۳۹۹/۰۹/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ وقتی برای سفر خود اقدام به خرید بلیط هواپیما می کنید، هنگام خرید با اصطلاح بلیط سیستمی در سایت ها حتما مواجه شده اید، و ممکن است معنی آن را ندانید و این سوال در ذهن شما نقش بسته که خرید بلیط هواپیما سیستمی یعنی چه؟ توجه داشته باشید که بلیط از نوع سیستمی همان بلیط هواپیما عادی می باشد که برای پرواز با هواپیما چه داخلی و چه خارجی به فروش می رسد. بلیط سیستمی را بدون نگرانی و قطعی بودن بلیط تهیه می کنید، زیرا اگر بخواهید این بلیط را پس بدهید می دانید که با مشکل کم شده از مبلغ بلیط مواجه نمی شوید. قیمت این نوع  بلیط ثابت می باشد و به هیچ عنوان در خرید آن قیمت بلیط هواپیما تغییر پیدا نمی کند و ایرلاین در ابتدای سال کاری خود نرخ بلیط های خود را مشخص می کند و هیچگونه تغییری در قیمت بلیط بوجود نمی آید.

قیمت بلیط سیستمی

در تازه‌ترین مقاله بررسی تفاوتهای قیمت انواع بلیط هواپیما، قیمت بلیط سیستمی به نسبت بلیط چارتر بیشتر است و اگر به نسبت قیمت بلیط چارتر مقایسه کنید متوجه خواهید شد که بلیط پروازی سیستمی مزایا و برتری هایی نسبت به بلیط چارتری دارد. زمان خرید بلیط برای کودکان خود با توجه به سن کودک با قیمت کم می توانید این نوع بلیط ها را خریداری کنید. یگی دیگر از مزایای آن کلاس نرخی است، که این کلاس ها عامل تفاوت بین بلیط های سیستمی و بلیط های چاتری هستند. در بلیط های سیستمی با کلاس نرخ متفاوت و میزان بار جریمه کنسلی بلیط با هم متفاوت است. (برای اطلاعات بیشتر به وبسایت آژانس هواپیمایی دلتابان سر بزنید و نرخ بلیط ها را با یکدیگر مقایسه کنید.)

در هنگام خرید بلیط سیستمی شما با خیال مطمئن از فرودگاه بلیط خود را می خرید و کارت پرواز دریافت می کنید. قیمت بلیط های سیستمی همیشه گران تر از سایر بلیط ها نیست، البته بلیط های لحظه آخری قیمت بلیط از بلیط هواپیما سیستمی کمتر می باشد و این طبیعی است ،چون این بلیط ها را از قبل خریداری می کنند و به صورت تخفیف به مسافران عرضه می کنند. زمانی که شما بلیط پرواز سیستمی را تهیه می کنید نیاز نیست که هر لحظه منتظر حرکت برای سفر باشید و شما می توانید چندین روز قبل از حرکت بلیط خود را خریداری کنید و با آرامش و خیال راحت به سفرتان بروید. یکی از خوبی های بلیط سیستمی این است که شما با آرامش و بدون دغدغه راهی سفر می شوید.

راه هایی برای کاهش هزینه بلیط هواپیما سیستمی وجود دارد اینکه شما از طریق سایت ها اقدام به خرید بلیط هواپیمایی خود کنید و لیستی از بلیط ها و تاریخ پرواز می توانید مشاهده کنید. در بالای این بلیط ها تقویم قیمتی است و شما می توانید ارزان ترین بلیط را در فاصله چند روز قبل از سفرتان ببینید و با توجه به قیمت بلیط تاریخ سفر خود را تغییر دهید تا آن را با قیمت مناسب خریداری کنید. زمانی که شما سفر خود را در زمانی انتخاب کنید که بعد از تعطیلات باشد، خرید بلیط پروازی سیستمی برای ساعت های آخر شب و انتخاب ایرلاین ها با امکانات کمتر به شما کمک می کند تا بلیط با قیمت کمتر بخرید.

قیمت بلیط پروازی سیستمی بر خلاف بلیط چارتری روز به روز تغییر پیدا نمی کند و این بلیط ها افزایش و کاهش قیمت لحظه ای ندارند. این بلیط ها در انواع مختلف بلیط یک طرفه، بلیط رفت و برگشت، بلیط دارای توقف اجباری، بلیط دارای توقف برنامه ریزی شده و بلیط های رفت و برگشت با مقاصد متغییر و بلیط های دارای چند وقت موجود هستند. هر یک از بلیط های سیستمی برای سفر به مقصد های مختلفی مناسب و کاربردی هستند و با توجه به مسیر و زمان سفر و هدف شما از سفر به آن مقصد بلیط انتخاب و خریداری می شوند.

تفاوت بلیط سیستمی و چارتر

بلیط پروازی سیستمی بلیطی است که توسط ایرلاین به طور مستقیم به فروش می رسد و قیمت این نوع بلیط ها توسط سازمان هواپیمایی کشوری بر حسب مسیر و دیگر فاکتورها تعیین و ابلاغ می شود. اگر به دنبال بلیط ارزان هستید باید بلیط چارتر را انتخاب کنید چون در لحظه آخر امکان خرید بلیط ارزان چارتر بالاتر می باشد. بلیط چارتر قیمت کمتری نسبت به بلیط هواپیمان سیستمی دارد و ممکن است این بلیط برای شما مقرون به صرفه تر باشد. بلیط چارتری و بلیط سیستمی از نظر خدماتی که به مشتریان خود ارائه می دهند هیچ تفاوتی ندارد و این امکان وجود ندارد که بعضی از صندلی های هواپیما به صورت از قبل توسط چارتر کننده مشخص شده باشد و یا بعضی از صندلی های ردیف جلو هواپیما به عنوان بلیط هواپیمای سیستمی فروخته شود. تفاوت بلیط چارتری و بلیط سیستمی در قیمت است بلیط چارتری برخی اوقات قیمت بسیار کمی نسبت به بلیط های سیستمی دارند و به این خاطر است که به علت فروش نرفتن بلیط چارتر کننده برای اینکه ضرر نکند بلیط خود را با قیمت کمتری می فروشد. بلیط چارتر قابل استردادد نیست ولی بلیط پرواز سیستمی را در هر زمانی می توانید کنسل کنید و پول بلیط با کسر جریمه به شما پس داده می شود.

مقایسه قیمت بلیط سیستمی و بلیط چارتر

شاید تصور کنید بلیط چارتر به نسبت بلیط پروازی سیستمی قیمت کمتری دارد البته همیشه این تصور درست نیست گاهی اوقات بلیط سیستمی لحظه آخری با قیمت کمتری عرضه می شود و قیمتی کمتر از چارتر به مشتریان عرضه می شود. اما توجه داشته باشید که بلیط هواپیما سیستمی بیشتر اوقات ثابت هستند اما بلیط چارتر نوسان قیمت بیشتری دارد و قیمت آن کمتر از بلیط هواپیما سیستمی می باشد.

مزایای بلیط هواپیما سیستمی

همانطور که می دانید بلیط هواپیما سیستمی از بقیه بلیط ها قیمت بیشتری دارد و در هنگام خرید این بلیط ها شما از مزایای خرید منطقی این بلیط بهره می برید. بلیط پروازی سیستمی دارای نرخ ثابت است و همین موضوع باعث می شود تا همه افراد این بلیط را از ماه ها قبل خریداری کنند تا با خیال راحت برای سفر خود برنامه ریزی کنند و آماده سفر شوند. خرید بلیط پرواز سیستمی برای کسانی که قصد سفر به کشورهای خارجی دارند و نیاز به اخذ ویزا است، بسیار مهم می باشد زیرا که سفارت کشور مورد نظر شما از چند هفته قبل سفر بلیط را مورد بررسی قرار می دهند. یکی از نقاط مثبت در بلیط سیستمی این است شما می توانید بلیط خود را تعویض یا استرداد کنید، این مزیت باعث می شود شما برنامه سفرتان تغییر کند و با بلیط پروازی سیستمی به راحتی می توانید روز و ساعت سفر خود را تغییر دهید، بدون اینکه ضرر و زیانی متوجه شما شود. برخی از افراد با خرید بلیط چارتری و با تغییر برنامه سفرشان دچار ضرر مالی بسیار زیادی شده اند، پس به خاطر داشته باشید که نوع بلیط چقدر می تواند موثر باشد. با خرید بلیط هواپیمای سیستمی شما می توانید در صورت کنسل شدن سفر بلیط خود را پس بدهید و در این زمان فقط مبلغ کمی از بلیط به عنوان جریمه کم می شود ولی ما بقی مبلغ به شما برگردانده می شود. اگر کودک با خود به سفر می برید بلیط های سیستمی مناسب تر هستند، چرا که این بلیط ها برای کودکان 2 تا 12 سال نیم بها محسوب می شوند.

معایب بلیط هواپیما سیستمی

بلیط های سیستمی آنقدر مزایا دارند که توانسته طرفداران زیادی برای خود داشته باشد و تنها نکته ای که می توان به آن اشاره کرد، گران بودن قیمت بلیط نسبت به بلیط چارتری است و همین علت باعث می شود افراد در هنگام خرید بلیط هواپیما اقدام به خرید بلیط چارتری کنند. یکی از عیب های بلیط هواپیمای سیستمی کم بودن این بلیط ها در بعضی از فصل های سال است. کم بودن این بلیط در این فصل ها به دلیل این است که مسافران و گردشگران بسیاری اقدام به سفر می کنند و اکثر آژانس های مسافرتی این بلیط ها را خریداری می کنند به همین دلیل پیدا کردن بلیط پروازی سیستمی در این فصل ها دشوار است. ممکن است برخی از افراد بلیط هواپیما خود را به مقصد مورد نظر از ماه ها قبل خریداری کرده باشند و این موضوع باعث می شود تهیه بلیط سیستمی در زمان اوج پیک سفر کم باشد.

بلیط سیستمی لحظه آخری

در برخی اوقات بلیط سیستمی شامل تخفیف در لحظه های آخر شده و قیمت این بلیط ها شکسته می شود و پایین تر از قیمت اولیه به فروش می رسد. در روز های وسط هفته و فصل هایی که گردشگران کمتری به سفر می روند، می توانید یکی دو روز قبل از سفر بلیط لحظه آخری سیستمی را با قیمت مناسب خریداری کنید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما سیستمی

شما می توانید برای خرید بلیط خود از طریق سایت اقدام کرده تا بتوانید در کمترین بازه زمانی اقدام به خرید بلیط کنید. کاربران به آسانی می توانند با مراجعه به سایت دلتابان گزینه بلیط هواپیما را انتخاب کرده و انواع بلیط ها را با قیمت و مشخصات کامل بلیط مشاهده کنند. در اینجا شما با بررسی کامل بلیط های مختلف و انتخاب قطعی خود در عرض چند ثانیه اقدام به رزرو بلیط می کنید. یکی از خوبی های این سایت فیلترینگ است که شما را در سریع انجام دادن انتخاب بلیط کمک می کند تا شما با سرعت بیشتر و در مدت زمان کمی تاریخ سفر، قیمت، نوع ایرلاین و کلاس پروازی را مشاهده و بلیط خود را تهیه کنید.

دلتابان از سال 1375 با همکاری پرسنل متخصص و مجرب خود با زیرساخت علمی و پژوهشی در راستای ارائه خدماتی شایسته به هموطنان شریف و گرانقدر تورهای لوکس به مقاصد مختلف گردشگری در دنیا را اجرا نموده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد