صاحب نیوز

میرزایی نماینده اصفهان

بررسی زوایای اجرای سند 2030 در کشور از دوماه پیش در کمیسیون اصل 90/ نتیجه شکایت علیه دولت را به مردم اعلام می کنیم

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: اعضای کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه 30 آذرماه یک شکایتی را علیه دولت به دلیل اجرای سند 2030 تنظیم کردند و این کمیسیون شکایت را پیگیری و نتیجه آن به مردم اعلام می کند.

کدخبر: 1031302
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ @ ۱۰:۵۵


حجت الاسلام حسین میرزایی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز در خصوص اختصاص اعتبار برای اجرای سند 2030 در بودجه 1400 اظهار کرد: کمیسیون اصل 90 حدود دو ماه قبل پرونده ای در خصوص سند 2030 باز کرد و مسئول رسیدگی به این پرونده هم بند بودم و گزارش مربوط به پرونده را تقدیم کمیسیون اصل 90 کردیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: اخیرا در برنامه بودجه برای پیشبرد اهداف سند 2030 هم بودجه ای در نظر گرفته شده است؛ احتمال داده می شود که سال های قبل این بودجه در لایحه دولت بوده است.

وی افزود: دولت برخلاف فرمایشات رهبر معظم انقلاب به دنبال اجرایی کردن این سند بوده و برای اجرا کردن آن بودجه اختصاص داده است.

حجت الاسلام میرزایی با بیان اینکه سند 2030 چند اشکال دارد که اولین بحث آن عدم تصویب آن در مجلس شورای اسلامی است و نمی توان در کشور اجرا کرد، تصریح کرد: به عنوان کسی که بر روی سند 2030 کار جدی و پژوهشی انجام دادم می گویم که این سند در ابعاد مختلف خلاف عقل، قانون اساسی و اسلام است.

وی تأکید کرد: سند 2030 شامل تناقض ها و تعارض های متعدد و مکرری با فضای اسلامی، قانون اساسی، فرهنگ و سبک زندگی ما دارد و به دنبال پیاده کردن سبک زندگی غربی به خصوص آمریکایی ها است.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی با توضیح اینکه اعضای کمیسیون فرهنگی روز یکشنبه 30 آذرماه یک شکایتی را علیه دولت تنظیم کردند، خاطر نشان کرد: کمیسیون اصل 90 این موضوع را پیگیری و نتیجه آن به مردم اعلام می کند.

وی در خصوص برخی از اظهار نظرها در مورد اینکه وزارت آموزش و پرورش این اعتبار را برای اجرای سند 2030 در بودجه 1400 پیش بینی نکرده است، گفت: بالاخره این کار از طرف دولت آقای روحانی انجام شده است؛ وزارتخانه و سازمان برنامه و بودجه و یا حتی رئیس دولت هر کدام که بودجه را اختصاص دادند، این کار تخلف و به روشی مشخص کننده عدم التزام عملی به ولایت فقیه است و این کار بارهای حقوقی و قانونی خود را دارد.

انتهای پیام/