صاحب نیوز

واکسن کرونا

چرا ضدانقلاب برای خرید واکسن، دلسوز مردم ایران شده است؟

با انتشار خبر موفقیت دانشمندان ایرانی در ساخت واکسن کرونا و ورود واکسن ایرانی کووید19 به فاز آزمایش انسانی، در حالی ضدانقلاب، عناصر وابسته داخلی، لیبرال‌ها و دشمنان ملت ایران که روزی هشتک تحریم کنید را ترند می‌کردند امروز هشتک می‌زنند واکسن بخرید و دلسوز مردم شده‌اند که اما و اگرهای بسیاری پشت سر واکسن‌های ساخته شده کرونا در جهان است و حتی رسانه‌های معاند کشور نیز اذعان کرده‌اند برخی از این واکسن‌ها تحت فشار تاییدیه گرفته‌اند.

کدخبر: 1031474
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۲ @ ۱۶:۵۸


به گزارش صاحب نیوز؛ انتشار هشتک واکسن بخرید از طرف ضدانقلاب از آن جمله عجایب خنده‌دار روزگار است. ضدانقلابی که رسمأ درخواست می‌دهد که حتی تیم‌های ورزشی کشور ما تحریم شوند و بارها با سازمان مجاهدین که دستش به خون هزاران نفر از ملت کشورمان آلوده است دست دوستی داده‌اند و با دشمنان کشور ما متحد شده‌اند، الان یکباره دلسوز مردم شده‌اند و درخواست می‌کنند در حالی که واکسن کرونا در داخل کشور توسط چندین گروه مختلف در حال ساخت است، ایران تن به خرید واکسن‌های خارجی بدهد که هزار و یک حرف پشت سر آن است که اگر به عنوان مثال کتب مستند امنیتی مانند کتاب «نه» اثر محمدرضا حدادپور جهرمی را خوانده باشید، متوجه خواهید شد راجع به چه چیزی صحبت می‌کنیم.

*واکسنی که با فشار تأیدیه گرفته است

در این بین سخنان مصطفی معین، نامزد اصلاح طلب انتخابات ریاست جمهوری در سال‌های گذشته و رئیس شورای عالی نظام پزشکی کشور، بسیار مهم و قابل توجه است. وی در یادداشتی تلگرامی نوشت: «واکسن جدید کرونا از نوع واکسن RNA است که به سیستم ایمنی بدن یاد می‌دهد چگونه با ویروس کرونا مبارزه کند. با تزریق واکسن، بخش کوچکی از کُد ژنتیکی ویروس وارد بدن می‌شود و سیستم ایمنی آن را به عنوان یک عامل خارجی شناسایی می‌کند و از بین می‌برد!»

روش تولید RNA برای واکسن مبتنی بر تغییرات ژنتیکی در بدن انسان است. روشی که نسبتاً جدید به شمار می‌رود و هنوز مورد اعتماد کامل مجامع پزشکی نیست و شاید به دلیل ابهاماتی که در آینده استفاده از این واکسن‌ها وجود دارد، پنج نفر از جمع 22 نفری کمیته اخلاق سازمان غذا و دارو آمریکا حاضر نشدند برای تولید واکسن شرکت فایزر برای مقابله با کووید19 با وجود این که میزان مرگ و میر روزانه این ویروس را می‌بینند، رأی مثبت بدهند.

بی‌بی‌سی در خبری که در رابطه با تأیید واکسن کرونای شرکت فایزر منتشر کرد این طور نوشت: سازمان غذا و داروی آمریکا (اف‌دی‌ای) برای تایید مجوز اضطراری این واکسن تحت فشار قرار داشت و پس از آن که روز گذشته هیات مشاوران مستقل این سازمان هم به صدور مجوز برای آن رای داد، این فشارها تشدید شد تا جایی که روزنامه واشنگتن‌پست مدعی شد رئیس این سازمان تهدید شده که یا تا پایان روز جمعه مجوز واکسن فایزر را تایید یا استعفانامه خود را تقدیم کند.

گویا اتاق فکر دشمن که بلافاصله بعد از انتشار خبر موفقیت دانشمندان ایران برای ساخت واکسن کرونا، تصمیم به ترند کردن هشتک «واکسن بخرید» گرفته است، فرصت کافی برای هماهنگی همه ابزارهای خود نداشته است وگرنه مجوز انتشار چنین خبری را به بی‌بی‌سی نمی‌داد.

*هیچ ترند شدنی بی‌برنامه نیست

گذشته از این صحبت‌ها  باز هم فرض کنیم که واکسن کرونای ساخت آمریکا هیچ مشکلی ندارد و برای مثال هیچ کس هم با تزریق آن دچار عوارضی همچون فلج صورت نشده است. باز هم نکته جالب همان دلسوزی ضدانقلاب است که همچنان اصرار دارد ایرانی که در علم ژنتیک و پزشکی جزء کشورهای پیشرفته دنیا محسوب می‌شود و واکسن کرونا را البته از روش مطمئن‌تر ساخت واکسن یعنی کار بر روی ویروس ضعیف شده به مرحله تست انسانی رسانده است، اقدام به خرید واکسن از شرکت‌های خارجی بکند.

البته دیگر این را همه می‌دانیم که ترند شدن یک هشتک مانند هشتک واکسن بخرید نیاز به چه هماهنگی بین جامعه توییتری همراه است و این که چرا همان کسانی که روزی خواهان تحریم جمهوری اسلامی ایران بودند امروز با تمام توان آمده‌اند به میدان تا این هشتک را داغ و برجسته کنند.

اکانت‌هایی که با این هشتک خواهان خرید واکسن توسط ایران هستند، اصلاح طلبان، اپوزیسیون خارج نشین، ضدانقلاب و دشمنان کشور هستند. برای این که ببینیم چرا این همه دست و پا می‌زنند و پی به نقطه اشتراکشان ببریم، نگاهی می‌کنیم به پیش شرط آمریکا برای فروش این واکسن به ایران.

*همه ماجرا به خاطر تصویب FATF !

هرچند طبق پروتکل‌های سازمان ملل و سازمان‌های زیرمجموعه مانند سازمان بهداشت جهانی، هیچ کشوری نباید تحت تحریم غذا و دارو قرار بگیرد اما این آمریکا است که داروهای مختلف را از ایران دریغ کرده و واردات دارو به ایران را به دلیل تحریم منع کرده است.

اما اکنون برای وارد کردن واکسن کرونا به ایران یک پیش شرط گذاشته است و آن این که ایران با آمریکا وارد مذاکره شود، FATF را بپذیرد و سپس از آمریکا واکسن خریداری کند.

هملن گونه که پیش از این هم اطلاع دارید آمریکا و برخی داخلی ها بسیار تلاش کردند تا این طرح را در ایران به تصویب برسانند. FATF یک پروتکل و برنامه بانکی است که مطابق آن اطلاعات همه تراکنش‌های مالی کشور به سازمان خزانه‎داری آمریکا می‌رفت و آن‌ها از ریز فعالیت‌های تک تک مردم و سازمان‌های کشور اطلاع پیدا می‌کردند.

آری معادله حل شد و اکنون می‌توان فهمید چرا اصلاح طلبان در کنار اپوزیسیون ضد انقلاب و دشمنان نظام اسلامی صف کشیده‌اند تا هشتکی را داغ کنند و از ایران بخواهند واکسن کرونای خارجی خریداری کند.

در حال حاضر باید همه توان کشور همان طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند متحد شود تا شر این ویروس منحوس برچیده شود وگرنه اگر قرار بود بسیاری از صحبت‌ها گفته شود، مشخص می‌شد چگونه همین کسانی که امروز برای مردم ایران اشک تمساح می‌ریزند و عمّال داخلی و خارجی استکبار جهانی مانع از آن شدند که واکسن کووید19 زودتر از این‌ها در داخل کشور ساخته شود.

اکنون که موفقیت دانشمندان ایران در ساخت واکسن کرونا مسجّل شده است باید همه تلاش‌ها به سمت موفقیت ایشان متمرکز شود تا هر چه سریعتر بساط کرونا برچیده گردد و آرامش و سلامیت به کشور بازگردد.

انتهای پیام/