صفحه اصلی » اجتماعی » سیاست های دستگاه قضایی مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان اصفهان:

سیاست های دستگاه قضایی مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب

معاون قضایی رییس کل دادگستری استان اصفهان با اشاره به سیاست های دستگاه قضایی مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در طول تاریخ بیش از 40 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی که با فراز و نشیب های فراوان همراه بود، همواره سعی شده است اجرای عدالت اسلامی که مستند به احکام فقه شیعه و دغدغه اصلی مردم نیز در پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، به درستی تحقق یابد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۱ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر روز سه شنبه آیین تکریم و معارفه رییس دادگاه عمومی بخش بن رود با حضورمسئولان استانی و محلی  با رعایت مقررات وپروتکل های بهداشتی در سالن اجتماعت کانون پرورشی فکری کودک و نوجوان شهر ورزنه برگزار شد.

*سیاست های دستگاه قضایی مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب

سیدرضا سجودی معاون قضایی رییس کل دادگستری استان اصفهان در مراسم تودیع ومعارفه با اشاره به سیاست های دستگاه قضایی مطابق با بیانیه گام دوم انقلاب، گفت: در طول تاریخ بیش از 40 ساله انقلاب شکوهمند اسلامی که با فراز و نشیب های فراوان همراه بود، همواره سعی شده است اجرای عدالت اسلامی که مستند به احکام فقه شیعه و دغدغه اصلی مردم نیز در پیروزی انقلاب اسلامی بوده است، به درستی تحقق یابد.

سجودی  ادامه داد: در فرایند تثبیت جامعه پردازی پس از ثبات اجتماعی و انتظام ناشی از جامعه سازی در طول سال های پس از انقلاب، سه اولویت انسان سازی، نموداری شرایط جامعه نمونه اسلامی و در نهایت حرکت به سوی تعالی از طریق تبلور جامعه عادل و برخوردار از عدالت مد نظر می باشد، که مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) در بیانیه مذکور و سایر تذکرات معظم له به فراخور حال به صورت خاص به آن ها پرداخته اند.

وی افزود: در دوره کنونی که با رویکرد تحقق مراحل «جامعه پردازی» گام برداشته می شود اجرای دقیق و صحیح عدالت قضایی در دوره تحول بدون همکاری و همیاری و تدبیر مسؤولان و مشارکت جدی اقشار مختلف مردم در تمامی حوزه های اجتماعی میسر و محقق نخواهد شد.

*تأکید به امر پیشگیری از وقوع جرم 

معاون منابع انسانی دادگستری کل استان همچنین با تأکید به امر پیشگیری از وقوع جرم، خاطرنشان کرد: یکی از مصادیق این راهبرد آشنایی و توجه به تکنیک های پیشگیری است که وجوه مختلفی را شامل می شود و تنها مختص قوه قضاییه نیست و ضروریست تمامی اقشار جامعه در آن مشارکت فعال و اثربخش داشته باشند تا شاهد بهبود وضعیت در حوزه های مختلف از جمله کاهش آسیب های اجتماعی و ورودی پرونده  به دادسراها، محاکم و مراجع قضایی باشیم.

در پایان این مراسم از خدمات 36 ماهه مهرزاد هوشمندی رییس حوزه قضایی بخش بن رود تقدیر و با اعطای حکمی از سوی رییس محترم قوه قضاییه محمدسجاد شاسنایی به عنوان رییس جدید حوزه قضایی بخش بن رود معرفی شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد