صفحه اصلی » اجتماعی » 8 شهرستان در وضعیت زرد بدون محدودیت های 5 گانه و تردد/ لزوم استفاده از اپلیکشین ماسک در ادارات استان

سخنگوی ستاد استانی مقابله با کرونا اصفهان:

8 شهرستان در وضعیت زرد بدون محدودیت های 5 گانه و تردد/ لزوم استفاده از اپلیکشین ماسک در ادارات استان

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان اصفهان گفت: شهرستان های بوئین میاندشت، فریدونشهر، نجف آباد، مبارکه، خور و بیابانک، برخوار، دهاقان و چادگان وضعیت زرد دارند باید رعایت دستورالعل های بهداشتی ادامه پیدا کند؛ محدودیت های 5 گانه و تردد و حتی تردد شبانه در سطح شهرستان ها و مناطق زرد نداریم.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۲ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الله غلامی شامگاه سه شنبع در نشست خبری ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان اصفهان با بیان اینکه از همه کسبه، اصناف، واحدهای تولیدی و مردم تشکر می کنیم که در این مدت با ما همکاری کردند، اظهار کرد: بر اساس گزارش ها بالای 85 درصد به طور متوسط رعایت پروتکل های بهداشتی را در سطح استان داشتیم و بر اساس رعایت پروتکل ها رنگ بندی شهرستان ها تغییر پیدا کرد.

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان اصفهان گفت: شهرستان های بوئین میاندشت، فریدونشهر، نجف آباد، مبارکه، خور و بیابانک، برخوار، دهاقان و چادگان وضعیت زرد دارند باید رعایت دستورالعل های بهداشتی ادامه پیدا کند.

وی افزود: طرح جامع هوشمند که از ابتدای آذر آغاز شد ادامه دارد که بر اساس گزارش دانشگاه علوم پزشکی شاهد کاهش 50 درصدی مراجعات به مراکز درمان هستیم؛ محدویت ها در شهرهای زرد طبق دستورالعمل انجام می شود که محدودیت های 5 گانه و تردد و حتی تردد شبانه در سطح شهرستان ها و مناطق زرد نداریم؛ محدودیت حضور کارمندان به دو سوم افزایش پیدا می کند.

بازنگری ستاد ملی کرونا برای جایگاه برخی از مشاغل

غلامی با توضیح اینکه مراکز فرهنگی و مذهبی با توجه به پروتکل های خاص خود می توانند فعالیت انجام دهند؛ بیان کرد: طبق بازنگری ستاد ملی کرونا برخی از مشاغل از گروه های دو به یک منتقل شدند، یکی از این مشاغل تولیدکنندگان و فروشندگان گز و شیرینی بود که به دلیل اینکه در کارگاه ها تولید می شود و پرسنل محدود و همچنین به دلیل با رعایت دستور العمل ها و فاصله گذاری اجتماعی همه ضوابطی که قبلا اعلام شد از گروه دو مشاغل به گروه یک انتقال داده شدند.

وی اضاضه کرد: همچنین طبخ غذاهای بیرون بر می‌توانند از فردا از گروه دو به گروه یک و آرایشگاه‌های زنانه با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کنترل مراجعان از طریق سامانه ماسک از گروه سه در گروه شغلی دو منتقل شدند.

اجرای سامانه ماسک در ادارات سراسر استان

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا اصفهان تأکید کرد: سامانه اپلیکیشین ماسک از فردا در کلیه ادارات استان فعال می شود که با اسکن کارت ملی افراد را شناسایی و کنترل کنند و از ورود افرادی که کرونای آن ها مثبت شده است و در 14 روز قرنطینه را  نگذرانده اند جلوگیری می شود.

وی با بیان اینکه مراکز ترمینال های بار و مسافر، فرودگاه ها، ایستگاه های راه آن و به طور کل حمل و نقل عمومی ملزم به استفاده از این سامانه هستند، خاطر نشان کرد: امیداور هستیم که با این اقدامات و رعایت های پروتکل های بهداشتی بتوانیم شاهد کاهش استان شیوع در سطح استان باشیم.

غلامی اظهار کرد: لیستی از اداراتی که این مصوبات را انجام داده بودند بسیار محدود بود؛ باید در شهرداری ها و دادگستری ها مصوبه ها دقیق اجرا شود که این مراکز به دلیل مراجعه زیاد مهم هستند.

وی با توضیح اینکه حضور دانش آموزان ابتدایی پایه اول و دوم در مدارس به تصمیم گیری در 15 روز آینده با توجه به رنگ بندی استان موکول می شود؛ تصریح کرد: این تصمیم گیری با توجه به رنگ بندی شهرستان ها انجام می شود و شهرستان های سفید در اولویت هستند.

ساعت فعالیت اتوبوسرانی و مترو مانند قبل است

سخنگوی ستاد استانی پیشگیری و مقابله با کرونا استان اصفهان عنوان کرد: ساعت فعالیت اتوبوسرانی و مترو مانند ساعات کار قبل است جز اینکه شرایط تغییر کند که تغییر ساعت اعلام می شود؛ پلیس راهور در سطح کلانشهر با پلاک های غیر بومی برخورد می کند و دوربین ها هم حضور پلاک های غیر بومی در شهرستان های نارنجی را رصد می کند.

وی اضافه کرد: گیت های عبور و مرور حذف نشده است و به دلیل بارندگی های اخیر و شرایط لغزندگی در راه ها و نیاز به حضور پلیس در کل شبکه های راهی استان به خصوص مناطق سرد سیر بود که مقداری حضور کمرنگی داشتند اما گیت ها بازهم به صورت فعال کار می کنند.

اجرای طرح هوشمند در دستور کار قرار دارد

غلامی با توضیح اینکه حضور کارمندان مانند گذشته در شهرهای قرمز یک سوم، نارنجی یک دوم و در شهرهای زرد دو سوم است، خاطر نشان کرد: اجرای طرح هوشمند در دستور کار قرار دارد و اپلیکیشن ماسک باید در تمام ادارات اجرا شود.

وی در زمینه افرادی که به دلیل عدم استفاده از اینترنت و تلفن همراه از خواندن درس در امسال عقب مانده و به نوعی ترک تحصیل کردند، گفت: این موارد خاص در جلسه ستاد مقابه با کرونا مطرح نمی شود و در جلسه شورای آموزش و پروش تصمیم گیری می شود و همچنین تاکنون در خصوص امتحان دانشجویان تصمیی گرفته نشده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد