صفحه اصلی » سیاسی » خاطره سفیر سابق ایران در روسیه از دیدار حاج قاسم با پوتین/ وقتی سردار سلیمانی روسیه را در جنگ در برابر آمریکا قرارداد

مکتب سلیمانی-3؛

خاطره سفیر سابق ایران در روسیه از دیدار حاج قاسم با پوتین/ وقتی سردار سلیمانی روسیه را در جنگ در برابر آمریکا قرارداد

سفیر سابق ایران در روسیه از دیدار سردار سلیمانی با پوتین در حالی سخن می‌‌گوید که به نظر نمی‌رسید کسی بتواند درون شخصیت سخت رئیس جمهور روسیه نفوذ کرده و نظر وی را تغییر دهد اما حاج قاسم برای هر صحبت و حرکت خود برنامه‌ای داشتند و با پیش بینی همه رفتارها و صحبت‌های پوتین، مسیر بحث را به سمتی بردند که اراده کرده بودند.

تاریخ انتشار: ۱۰:۰۷ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ یکی از ویژگی‌های سردار شهید حاج قاسم سلیمانی که باید به آن پرداخته شود و این موضوع، از عللی بود که ایشان موفقیت‌های بزرگی را در میدان نبرد با تروریسم کسب کرد، برنامه ریزی دقیق ایشان، تسلط به جزئیات و آینده نگری هوشمندانه بر مبنای این اطلاعات بود.

این که ایشان در مراسم تشییع شهید محسن حججی در حالی که داعش هنوز فعال بود و حتی در کشورهای مختلف تلاش می‌کرد یارگیری کند، این وعده را دادند که تا چند ماه دیگر خبر نابودی داعش را اعلام خواهند کرد و این وعده تحقق یافت، از روی وضعیتی خارق العاده و معجزه و غیره نبود بلکه به خاطر همان تسلط به جزئیات، برنامه ریزی دقیق و آینده نگری هوشمندانه ایشان بود.

بخش قابل توجهی از مکتب سلیمانی متوجه موفقیت‌های سردار در عرصه‌های دنیوی است و موفقیت‌هایی که به دست آورده است بسیار مهم و قابل توجه است.

یکی از این موفقیت‌ها کسب رضایت روسیه در همراهی جمهوری اسلامی ایران، سوریه و عراق برای مبارزه با داعشی بود که آمریکا، اسرائیل، عربستان و غیره را پشتیبان خود داشت.

سفیر سابق ایران در روسیه در این رابطه به صاحب نیوز گفت: هر بار که قرار بود سردار سلیمانی برای منظوری به ملاقات پوتین در روسیه بیاید، قبل از آمدن ایشان و دیدار با رئیس جمهور روسیه به لحاظ شخصیت سفت و محکمی که شخص ولادیمیر پوتین داشت، با خود فکر می‌کردم مگر می‌شود نظر وی را تغییر داد.

مهدی صفری ادامه داد: اما وقتی ایشان می‌آمدند می‌دیدم برای همه شرایط قابل پیش بینی برنامه ریزی داشته و تمام صحبت‌ها و حرکات ایشان با برنامه بود تا جایی که آن طور که اراده کرده بود مباحث را پیش برده و موافقت رئیس جمهور روسیه را برای همراهی و یا انجام اقدامی خاص کسب می‌کرد.

وی افزود: حاج قاسم تمام احتمالات ممکن برای سخنان و رفتارهای پوتین را پیش بینی و برای هر واکنش وی، حرکت و صحبتی را برنامه ریزی کرده بودند.

این منش حاج قاسم که جزئی از مکتب سلیمانی است را مقایسه کنید با سخنان بیخوده، بی حساب و کتاب و از این قبیلی که گاهاً دیده می‌شود سیاستمداران کشور حتی در رده‌های بالا به زبان می‌آورند.

این زمان خواهید فهمید چرا ایران در خارج از کشور، در دل ائتلاف دشمن، در فضای استرسی جنگ میدانی، در مقابل گروهی خونخوار و تروریست، با وجود محدودیت‌های فراوان و کمبود امکانات به پیروزی می‌رسد اما در فضای آرام دیپلماتیک، در بهترین هتل‌های دنیا، بعد از سال‌ها مذاکره توافقنامه‌ای را امضا می‌کند که به گفته روزنامه نگار غربی آن قدر توافقنامه برجام به وضوح علیه ایران بود که هیچ اسرائیلیِ ضدّایرانی نسبت به این توافقنامه اعتراضی نمی‌کرد و ماحصل آن برای ایران یک عقب ماندگی چند ساله می‌شود.

اگر این منش حاج قاسم به عنوان بخشی از مکتب سلیمانی یعنی منشی که برگرفته از برنامه ریزی دقیق و عالمانه بود، در عرصه اقتصاد اجرایی می‌شد، آیا شاهد موفقیت‌های اقتصادی نبودیم و آیا باز هم وضعیت اقتصادی کشور این گونه می‌بود؟

بارها اقتصاددانان از حداقل موفقیت‌هایی سخن گفته‌اند که به وضوح مشخص است، کشور توانایی رسیدن به آن‌ها را دارد. این اقتصاددانان کشورهایی مانند عراق و سوریه را مثال می‌زنند که با وجود درگیری و جنگ دارای تورم زیر دو درصد هستند در حالی که کشور ما با این همه ثبات امنیتی و این همه منابع گرفتار تورم بالای 48 درصد است.

مکتب سلیمانی نسخه شفابخشی است که رهبر انقلاب آن را برای کشور تجویز کرده است و در صورت پیاده شدن به ویژه در عرصه‌های مدیریتی شاهد تحولات اساسی در کشور خواهیم بود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد