صفحه اصلی » اقتصادی » نگاه در بورس باید بلند مدت و میان مدت باشد/ آگاهی و آموزش نیاز فعالیت در این بازار

یک کارشناس اقتصادی:

نگاه در بورس باید بلند مدت و میان مدت باشد/ آگاهی و آموزش نیاز فعالیت در این بازار

کارشناس اقتصادی گفت: در حال حاضر بازار روند منطقی و خوبی دارد و البته سهم ها بر پایه های تحلیل ها بیشتر نوسانات را رقم می زنند که این تحلیل ها کمک می کند ریسک کمتری در بازار باشد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۹ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۳

مهدی ابوالحسنی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بازار سرمایه همیشه تحت عوامل روانی و اقتصادی با افت و صعود روبروست و این نوسانات بخش جدایی ناپذیر بورس است.

این کارشناس اقتصادی گفت: یک بخشی از سرمایه گذاری در بورس نگاه بلند مدت و کمتر از آن میان مدت است اما مشاهده می کنیم برخی که عموماً افراد تازه وارد هستند نگاه ها بسیار کوتاه مدت به بازار دارند که با ماهیت بازار سازگار نیست و باعث خرید و فروش های هیجانی می شود.

وی افزود: بعد از اینکه بورس بعد از یک صعود قابل توجه وارد فاز اصلاحی شد که حتی تا فراتر از انتظار هم ریزش داشت رفته رفته بازار روند صعودی گرفت و وضعیت بهتری پیدا کرد.

ابوالحسنی گفت: در حال حاضر بازار روند منطقی و خوبی دارد و البته سهم ها بر پایه های تحلیل ها بیشتر نوسانات را رقم می زنند که این تحلیل ها کمک می کند ریسک کمتری در بازار باشد.

مهدی ابوالحسنی بیان کرد: آموزش و آگاهی  می تواند ریسک فعالیت در بورس را به صورت چشم گیری کاهش دهد که باید مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر بازار با امیدی که در آن ظاهر شده و همچنین بخشی از تجربه ترس از ماه های پیش که از بین رفته به نظر می رسد روند صعودی را داشته باشد و مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد