صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » حرکت در مسیر مستقیم اسلام، راز موفقیت دنیایی و عزت حاج قاسم

مکتب سلیمانی_۴؛

حرکت در مسیر مستقیم اسلام، راز موفقیت دنیایی و عزت حاج قاسم

حاج قاسم گرفتار خط و جناح و بازی‌های جناحی نشده بود، خط مستقیم اسلام را گرفته بود و پیش می‌رفت و چون با حساب و کتاب اسلامی قدم برمی‌داشت هم در این دنیا پیروزی‌ها یکی پس از دیگری نصیبش می‌شد و هم توشه معنویت خود برای آخرتش را پربارتر می‌کرد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۱۷ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴

به گزارش پایگاه خبری صاحب نیوز؛ سال گذشته در چنین روزهایی یک فرد کاملاً مذهبی، کاملاً بسیجی، کاملاً انقلابی و کاملاً حزب اللهی به شهادت رسید و دیدیم که کشور غرق در غم و اندوه شده است. چپ و راست، مذهبی و غیرمذهبی، حزب اللهی و غیر حزب اللهی، بسیجی و مخالف بسیجی، همه و همه طوری گریه می‌کردند که گویا یکی از عزیزان خود را از دست داده‌اند.

این گریه، گریه‌ای از اعماق جان و برگرفته از محبت و عشق بود به این شخصیت بزرگ. اما مگر این شخصیت چگونه بود که چپ و راست، مذهبی و غیرمذهبی و انقلابی و غیرانقلابی برای او چنین داغدار شدند؟ چرا همه او را دوست داشتند؟

پاسخ این سؤال خیلی سخت نیست. البته هر کس برای خدا خالص شود همان گونه که امیرالمؤمنین علی -علیه السّلام- فرموده اند «مَنْ أَصْلَحَ مَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ اللَّهِ أَصْلَحَ اللَّهُ مَا بَيْنَهُ وَ بَيْنَ النَّاسِ وَ مَنْ أَصْلَحَ أَمْرَ آخِرَتِهِ أَصْلَحَ اللَّهُ لَهُ أَمْرَ دُنْيَاهُ: هر كس آنچه را ميان او و خداست اصلاح نمايد، خداوند آنچه را بين او و مردم است اصلاح كند و هر كس كار آخرتش را به اصلاح آورد، خداوند كار دنيايش را اصلاح كند.» و قطعاً حاج قاسمی که در اوج اخلاص به دل همه نشسته و همه از روی همین به دل نشستن به اخلاصش پی بردند، این گونه بود.

در طول این علت، که مسبب الأسباب است، می‌توان منش و خوی و خط مشی این سردار سرافراز را مشاهده کرد. بعد از شهادت ایشان، سخنان سردار سلیمانی در مورد بدحجاب‌ها منتشر شد تا جایی که این قدر این سخنان جدید به نظر می‌رسید که بارها در مجامع عمومی و رسمی و از خبرگزاری‌های مختلف منتشر شد.

سخنانی که در آن حاج قاسم دختران و زنان بی حجاب را هم جزئی از همین امت می‌خواند و کسانی که ایشان را دشمن و یا غیرخودی می‌خواندند را نکوهش می‌کرد. آری آن قدر غرق در یک سری اشتباهات شده‌ایم که گویا سردار سخنی جدید می‌گویند و مطلبی جدید آورده‌ در حالی که این چیزی جز اسلام ناب نیست و متأسفانه اگر حاج قاسم این سخنان راجع به بدحجاب‌ها را به زبان نیاورده بود، هر کس دیگری بود برخی او را تکفیر می‌کردند.

در شرایطی که دشمن له له می‌زند برای کم کردن یاران ما و برای تفرقه انداختن در بین ما و برای جذب کردن دوستان ما، بسیاری از ما با حرف‌های نسنجیده و برخلاف اسلام ناب محمدی، گروه گروه از یاران خود کم می‌کنیم، برخی را به خاطر بدحجابی دشمن می‌نامیم و گروهی دیگر را با صحبت‌های دیگر، غافل از این که همه این‌ها ایرانی و مسلمان هستند و شاید در یکی دو مورد برخلاف دستورات دینی رفتار می‌کنند همان طور که ما شاید در موارد بسیار بیشتری بر خلاف دستورات دینی رفتار می‌کنیم.

حاج قاسم گرفتار خط و جناح و بازی‌های جناحی نشده بود، خط مستقیم اسلام را گرفته بود و پیش می‌رفت و چون با حساب و کتاب اسلامی قدم برمی‌داشت هم در این دنیا پیروزی‌ها یکی پس از دیگری نصیبش می‌شد و هم توشه معنویت خود برای آخرتش را پربارتر می‌کرد.

اگر قرار است طرفدار حاج قاسم باشیم و اگر قرار است به پیروی از فرامین رهبر معظم انقلاب مکتب سلیمانی را در جامعه پیاده کنیم باید یکی از وظایف ما حفظ اتحاد و پرهیز از دفع دوستان باشد. نه تنها کسی را به خاطر بدحجاب بودن از دایره اسلام و دین و قرآن و امت خارج ندانیم بلکه با دید بازتر نگاه کنیم و به جای دفع نیروها و یاران خودی، در بین یاران دشمن به دنبال اشتراکاتی با خود بگردیم و آن‌ها را هم جذب کنیم.

اگر با این مشی به پیش برویم قطعاً به زودی در اطراف دشمن کسی باقی نخواهد ماند. بصیر بودن به همین چیزها نیز هست که تشخیص دهیم امروز کشور چقدر به اتحاد و به جذب احتیاج دارد. این سخن بارها به زبان آورده شده است که دشمن بر آرمان باطل خود ایستاده است، چرا ما بر آرمان حق خود نایستیم و از مدد الهی بهره نگیریم تا به موفقیت دست پیدا کینم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد