صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » شهید سلیمانی هیچگاه حق ماموریت و اضافه کاری نگرفت/ وقتی حاج قاسم با نظافتچی بیمارستان عکس یادگاری گرفت

مکتب سلیمانی مکتب سلیمانی-5؛

شهید سلیمانی هیچگاه حق ماموریت و اضافه کاری نگرفت/ وقتی حاج قاسم با نظافتچی بیمارستان عکس یادگاری گرفت

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: ویژگی دیگر این شهید انقلابی بودن حاج قاسم است و مقام معظم رهبری می فرمایند که حاج قاسم فرا جناحی بود و متعلق به هیچ جناحی نبود اما برخی سواستفاده نکنند چرا که حاج قاسم برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی در حوزه منطقه ای از تمام ظرفیت ها حتی ظرفیت کشور های دیگر نیز استفاده می کند این انقلابی بودن وی را می رساند.

تاریخ انتشار: ۰۸:۵۴ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴

حمید باقری در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز با شاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد ویژگی های بارز شهید سلیمانی  اظهار کرد: مقام معظم رهبری یکی از ویژگی های برجسته حاج قاسم را مدیر بودن وی عنوان کردند که نشان دهنده مدیریت خوب شهید سلیمانی است.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: حاج قاسم جهادی و سخت کوش بود و در بسیاری از موارد  در طول یک ماه شاید ۲۵روزش را ایران نبود و این یکی از ویژگی های یک مدیر انقلابی است که زمان و روز و شب برایش فرقی ندارد و آن پنج روزی هم که در ایران هست دائم در حال سرکشی به خانواده شهدا مدافع حرم است و روزهای عید دو روزش را به همسر جانباز میگفت جانباز را به او بسپارد تا کارهایش را انجام دهد.

وی با اشاره به مثال هایی از روحیه جهادی حاج قاسم افزود: ویژگی مهم دیگر در مکتب حاج قاسم بحث جوان بودن است که مقام معظم رهبری فرمودند اگر من زنده باشم و حاج قاسم زنده می ماند من حکم سپاه قدس را به نام ایشان میزدم و منظور از جوان بودن سن نیست و روحیات جوان گرایانه است که شخصیت هایی مانند مسلم خیزاب  که اعجوبه ای در زندگی خود هستند شیفته روحیات جوان حاج قاسم شدند.

*حاج قاسم فراجناحی بود

حمید باقری در ادامه با اشاره به دیگر ویژگی های بارز حاج قاسم ادامه داد: ویژگی دیگر این شهید انقلابی بودن حاج قاسم است و مقام معظم رهبری می فرمایند که حاج قاسم فرا جناحی بود و متعلق به هیچ جناحی نبود اما برخی سواستفاده نکنند چرا که حاج قاسم برای پیشبرد اهداف نظام جمهوری اسلامی در حوزه منطقه ای از تمام ظرفیت ها حتی ظرفیت کشور های دیگر نیز استفاده می کند این انقلابی بودن وی را می رساند.

*شهید سلیمانی اضافه کاری و حق ماموریت نگرفت

وی افزود: حاج قاسم روحیه زهد به معنای واقعی و عدم وابستگی به دنیا را داشت و  دلبستگی به دنیا نداشت و بسیار حساس به بحث مالی بود مسئول سابق مالی سپاه قدس می گوید حاج قاسم یک ریال و یک دلار حق اضافه کاری و حق ماموریت نمی گرفت که جمع این پول ها زیاد بود و یک موقعی بود که حاج قاسم در بحث مالی مشکل داشت و دستش تنگ بود و معاون هماهنگ کننده و جانشین وی  اضافه کاری هایشان را حساب می کند و به حساب سردار سلیمانی می زند و سردار متوجه می شود و او را تنبیه می کند ولی در مقابل می بینیم کسانی را که حق العمل کاری های گزاف می گیرند.

*حاج قاسم محبوب دل هاست

حمید باقری عنوان کرد: شهید سلیمانی روحیه مردمی خوبی داشتند و یک بار وقتی به بیمارستان رفته بود و می خواستند کارهای ترخیص را انجام دهند پرستاران به وی می گویند با ما یک عکس بگیرید حاج قاسم یک نیروی نظافتی را می بیند و به او می گوید شما هم در جمع ما باشید تا عکس بگیریم و این نشانه های یک مدیر انقلابی است و این ویژگی هاست که باعث می شود حاج قاسم محبوب دلها شود.

کارشناس مسائل سیاسی در مورد انتقام به شهادت رساندن حاج قاسم گفت: مقام معظم رهبری می فرمایند که انتقام واقعی این است که آمریکاها  از منطقه بیرون روند و بهترین زمینه ها را خود حاج قاسم ایجاد کرده است امروزه خود آمریکایی هایی که در عراق و افغانستان هستند احساس ناامنی می کنند.

*مکتب سلیمانی چیست؟

باقری ادامه داد: عین الاسد به عنوان یک سیلی سخت بود و انتقام واقعی بصیرتی است که مردم با شناخت آمریکایی ها پیدا می کنند و چهره واقعی آمریکا را می بینند و می شناسند و دیگر خروج آمریکا از منطقه باشد.

وی در مورد مکتب حاج قاسم گفت: مکتب شهید سلیمانی چیزی جز گفتمان و رفتار ایشان نیست، مکتب سلیمانی شاخص هایی دارد که شاخص اول این مکتب ولایتمداری است؛ در صحبت ها و رقتار  حاج قاسم چقدر ولایتمداری دیده می شود و وی در جایی می فرماید خدایا از عمر من بردار و بر عمر مقام معظم رهبری بافزای.

این کارشناس مسائل سیاسی در ادامه گفت: شاخص هایی دیگر مکتب سلیمانی انقلابی گری، سیاسی بودن، انقلابی بودن، جهادی بودن، مردم داری و استکبار ستیزی اوست و وقتی که این شاخص ها را کنار هم بگذارید به گفتمانی می رسید که این گفتمان مکتب حاج قاسم است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد