صفحه اصلی » فرهنگ و اندیشه » حاج قاسم نقطه مقابل غرب گرایان و استکبارپذیران داخلی است

حاج قاسم نقطه مقابل غرب گرایان و استکبارپذیران داخلی است

کارشناس مسائل سیاسی گفت: وقتی کسی در مکتب اسلام بزرگ شود خود به خود تبدیل به یک قهرمان ملی می شود وتمام ویژگی های بارز یک ایرانی را نشان می دهد مانند شجاعت، عزت نفس، استکبار ستیزی و از طرف دیگر تبدیل به قهرمان مقاومتی می شود چرا که مقاومت پایه و اساس دینی دارد که شخصیت حاج قاسم نیز توحیدی است.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۸ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴

غلامعلی کریمی در گفت و گو با خبر نگار صاحب نیوز اظهار کرد: مقام معظم رهبری می فرمایند که حاج قاسم را باید به چشم یک مکتب دید نه یک فرد و منظورشان این است که حاج قاسم نماد تربیت و پرورش یافته در مکتب امام و اسلام ناب محمدی هستند و از این موضوع نباید غفلت کرد چرا که باعث تحلیل و تحریف در شخصیت حاج قاسم می شود.

کارشناس مسائل سیاسی عنوان کرد: زیر بنا و اساس شخصیت و تربیت حاج قاسم دینی و حاج قاسم نماد جهان بینی توحیدی است که این نماد درامتداد نماد پیامبران، امامان، ولایت فقیه و شخصیت هایی مثل حاج قاسم است و جهان بینی دیگر که مادی گرایانه هست که نمادهای آن امروز لیبرال دموکراسی، لیبرال سرمایه داری مربوط به آمریکا و غرب می شود.

*حاج قاسم یک قهرمان ملی و قهرمان مقاومت است

کریمی ادامه داد: وقتی کسی در مکتب اسلام بزرگ شود خود به خود تبدیل به یک قهرمان ملی می شود وتمام ویژگی های بارز یک ایرانی را نشان می دهد مانند شجاعت، عزت نفس، استکبار ستیزی و از طرف دیگر تبدیل به قهرمان مقاومتی می شود چرا که مقاومت پایه و اساس دینی دارد که شخصیت حاج قاسم نیز توحیدی است.

وی افزود: حاج قاسم در اندازه و ردیف خودش که یک پله پایین تر از ولی فقیه است یک انسان کامل است و تمام ابعاد شخصیتیش هماهنگ با مکتب است و در هر بعدی که به حاج قاسم نگاه کنید مکارم و اخلاق مقام معظم رهبری در ایشان رشد یافته است که به برکت مکتب اسلام است.

*از اصلی ترین ویژگی های شهید سلیمانی استکبار ستیزی است

کریمی اذعان کرد: شهید سلیمانی مظهر سبقت الله و رنگ خداست که وقتی صحبتش را می بینیم صحبت رسول خداست که باعث تبدیل به این نمادها و مکتب می شود و از برجسته ترین ویژگی های سردار سلیمانی نماد استکبار ستیزی است یعنی در مقابل کفار سرسخت است و کوتاه نمی آید.

کارشناس مسائل سیاسی ادامه داد: مقام معظم رهبری به استکبار ستیزی در حاج قاسم اشاره می کند چون نقطه مقابل استکبارپذیری است در جریان غرب باوری که آمریکا را به آمریکای خوب و بد و آمریکای ترامپ و بایدن تقسیم می کند و زمینه استکبار پذیری را آماده می کند پس نقطه مقابلش سردار سلیمانی است که نماد استکبار ستیزی است که نشان دهنده این است که ما مسلمانان روحیه استکبار ستیزی داریم و زیر بار استکبارپذیری نمی رویم.

وی در ادامه افزود: راز محبوبیت حاج قاسم در آیه ای از سوره حضرت مریم نهفته است که می فرماید کسانی که ایمان آوردند و در امتداد آن عمل صالح انجام دهند که منظور مکتب حاج قاسم و عملکرد ایشان است خداوند آنان را محبوب دلها می کند.

*انتقام ما خروج آمریکا از منطقه است

غلامعلی کریمی ادامه داد: همان موقع که سردار شهید شدند مقام معظم رهبری اعلام کردند که در جواب شهادت سردار سلیمانی باید یک سیلی به دشمن زده شود و یک انتقام گرفته شود که انتقام اصلی ما اخراج آمریکا از منطقه است و همین که آمریکا دستش از منطقه غرب آسیا قطع شود خود به خود زوال، افول، انهدام و حذفش محقق می شود.

کریمی بیان کرد: در این راستا باید یک حرکت نرم افزاری برای شکست آمریکا انجام شود که سبب درهم شکستن ابهت آمریکا شود که این حرکت در عصر عاشورای سال ۱۳۴۲ توسط امام که حاج قاسم در مکتب امام تعریف شده است و سیلی محکمی بود که در فرو ریختن ابهت پوشالی آمریکا بسیار موثر بود همچنین حمله عین الاسد برای درهم شکستن ابهت آمریکا بسیار موثر بود.

وی خاطرنشان کرد: سیلی دوم، تشییع جنازه بی نظیر حاج قاسم با جمعیت ۲۷الی ۲۸ میلیونی در ایران و چند میلیونی در عراق بود و آمریکا فهمید که علاوه بر هزینه هشت تریلیون دلاری که برای حاج قاسم خرج کرده بود، کلا بر باد رفته و اینجاست که مکتب حاج قاسم به نمایش گذاشته می شود؛ آن سیلی سخت زده شد که جنبه بازدارندگی دارد تا دشمن متوجه شود دیگر همچین غلطی نکند.

این کارشناس مسائل سیاسی گفت: از سال گذشته تا امسال شاهد یک جریان تحریفی هستیم که انتقام را در قالب سیلی که در عین الاسد زده شد تعریف کردند و بعد طوری تعریف کردند که انتقامی گرفته نشد؛ سیلی را با انتقام نباید اشتباه گرفت و ما هنوز انتقام حاج قاسم را نگرفته ایم.

غلامعلی کریمی اظهار کرد: انتقامی که برای سردار سلیمانی درنظر گرفته شده زمان بر است و تنبیه سختی که برای عوامل آن ترور در نظر گرفته شده است قطعی است ولی در زمان ممکن که شرایط آن فراهم شود انتقام گرفته خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد