صاحب نیوز

21608

امام جمعه اصفهان:

رسانه ها دستاوردهای جمهوری اسلامی را بازگو کنند/ فعالان فضای مجازی به جای ورود به اختلافات داخلی، به دشمن ضربه بزنند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اصفهان گفت: فعالان فضای مجازی به جای ورود به اختلافات داخلی بهتر است فضای رسانه‌ای را از دست دشمن بگیرند، برای ضربه زدن به آنان آماده باشند و پاسخ شبهات و اشکالات را بدهند.

کدخبر: 1031678
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۰۴ @ ۱۱:۵۴


به گزارش صاحب نیوز؛ آیت‌الله سید یوسف طباطبایی نژاد در دیدار با رئیس سازمان بسیج رسانه کشور با اشاره به اهمیت کار رسانه اظهار کرد: به قول آیت‌الله جوادی، فضای مجازی، مجازی نیست و می‌توان گفت که این فضا، فضای حقیقی است؛ کار مهم این است که این فضا از دشمن گرفته شود و قبل از اینکه دشمن ضربه بزند، آماده باشیم و در کانال های مختلف پاسخ شبهات و اشکالات دشمن داده شود.

وی با بیان اینکه نباید وارد اختلافات داخلی شد، افزود: اختلاف‌نظر وجود دارد؛ در زمان پیامبر اکرم(صلی‌الله علیه و آله) اختلاف‌نظر وجود داشت و به همین دلیل خداوند متعال دستور به مشورت داده است؛ اگر نظر برخی افراد با رسول خدا(صلی‌الله علیه و آله) تفاوت نداشت دیگر نیازی به مشورت نبود.

نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با بیان اینکه ما در مقابل دشمن وحدت داریم، عنوان کرد: ممکن است کسی با رهبر انقلاب نیز اختلاف‌نظر داشته باشد اما مهم این است که تابع ولایت باشد و نظر خود را زیر پا بگذارد و تبعیت کند.

وی گفت: خداوند متعال در قرآن کریم می‌فرماید: « نه به خدا قسم، ایمان نیاوردند به جز اینکه هنگامی که اختلاف دارند، به تو(پیامبر) بگویند، تو قضاوت کن، سپس به نفع و یا ضررشان باشد، هیچ حرج و احساس ناخشنودی نداشته باشند و تسلیم باشند».

آیت‌الله طباطبایی نژاد تصریح کرد: گاهی اوقات برخی از مسئولان نمی‌خواهد با صراحت در مقابل مقامات نظام صحبت کنند اما رسانه‌ها آن را بزرگ می‌کنند، این کار صحیح نیست، بهتر است ظرفیت‌ها برای پاسخ به دشمن به کار گرفته شده است و این کار بدون شک با رعایت دستورات اسلامی پاسخ‌ها داده می‌شود چراکه قرآن کریم می فرماید: «وَلَا تَسُبُّوا الَّذِينَ يَدْعُونَ مِنْ دُونِ اللَّه فَيَسُبُّوا اللَّهَ عَدْوًا بِغَيْرِ عِلْمٍ؛ و معبودانی را که کافران به جای خدا می‌پرستند، دشنام ندهید، که آنان هم از روی دشمنی و نادانی خدا را دشنام خواهند داد».

وی بیان کرد: یکی از ضرورت‌های کار رسانه‌ای این است که دستاوردهای نظام اسلامی برای مردم تشریح شود تا همه بدانند که قبل از انقلاب چه بودیم و هم اکنون چه شدیم نه اینکه با گران شدن یک جنس، جنبه انصاف را از دست دهیم؛ قدرت نظامی کشور، راه‌ها و جاده‌ها، پیشرفت‌های پزشکی و هسته‌ای، همه و همه از جمله دستاوردهایی است که می‌توان تبیین کرد.

انتهای پیام/