صفحه اصلی » اجتماعی » ایجاد 600 کارگاه دوخت ماسک/ دنبال ایجاد اشتغال در مناطق محروم هستیم

سردار فدا:

ایجاد 600 کارگاه دوخت ماسک/ دنبال ایجاد اشتغال در مناطق محروم هستیم

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: اگر ظرفیت اشتغال و ایجاد درآمد برای خانواده ها فراهم شود درگیر خیلی از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد نمی شوند و ما به دنبال ایجاد اشتغال در این مناطق هستیم.

تاریخ انتشار: ۲۲:۱۳ - پنجشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۴

به گزارش صاحب نیوز؛ سردار مجتبی فدا در عصر امروز در دیدار خیرین و نیکوکاران از مرکز خدمات اشتغال محلی زینبیه با توضیح اینکه بخش اعظمی از آسیب های اجتماعی این منطقه به دلیل عدم اشتغال است، اظهار کرد: 400 هزار نفر حاشیه نشین در کلانشهر اصفهان ساکن هستند؛ یک سری از مسئولان می گویند به دلیل اینکه توسعه حاشیه شهر باعث مهاجرت از شهرها و استانی دیگر به این منطقه می شود و نباید به آن پرداخت.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: محرومیت به همین دلیل در این منطقه وجود دارد؛ دیدگاه دیگری هم وجود دارد که از ظرفیت های موجود برای آبادی و توسعه این مناطق استفاده کنیم.

وی افزود: اقوام مختلف ایرانی، شهروندانی از سوریه، عراق و ترکیه در این منطقه زندگی می کنند و باید بر رفع محرومیت در این منطقه کار و تلاش کرد؛ بسته های حمایتی متعددی در این منطق توزیع شد اما با یک برنامه و یک سرمایه گذاری دائم انجام دهیم تا شغل و مهارت آموزش ببینند و تولیدکننده شوند.

سردار فدا با بیان اینکه از ظرفیت مساجد و منازل می توان استفاده کرد اما ایجاد کارگاه های تولیدی مناسبت تر برای فعالیت است، تصریح کرد: برای راه اندازی این کارگاه ها از تمام ظرفیت شهر و استان استفاده می کنیم؛ اگر ظرفیت اشتغال و ایجاد درآمد برای خانواده ها فراهم شود درگیر خیلی از آسیب های اجتماعی از جمله طلاق و اعتیاد نمی شوند.

وی بیان کرد: 600 کارگاه دوخت ماسک در این مدت شش ماه گذشته در سطح شهر و به خصوص در این محلات راه اندازی کردیم؛ کار خیر حتی خیلی کم تأثیر مثبت خود را دارد.

فرمانده سپاه صاحب الزمان (عج) با توضیح اینکه اولین معضل برای راه اندازی این مراکز مکان است، خاطر نشان کرد: هزینه تأمین مواد اولیه و آموزش دومین معضل ما است و ما به دنبال ایجاد اشتغال در این مناطق هستیم.

وی در پایان با اشاره به فرمایشی از رهبر انقلاب گفت: کار بسیج ایجاد چنین مراکزی نیست اما امام خامنه ای می فرمایند که خدمت به مردم بهترین راه مبارزه با آمریکا است؛ هر چقدر به مردم خدمت کنیم سرباز و لشکر برای نظام جمهوری اسلامی ایران ایجاد کردیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد