صفحه اصلی » اجتماعی » مسئولان از ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در بین مردم پرهیز کنند/ تغییر نام خیابان ها و اماکن عمومی را دستاویز بهره مندی های سیاسی نکنید

بیانیه تشکل های دانشجویی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شهر اصفهان خطاب به شورای اسلامی شهر اصفهان:

مسئولان از ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در بین مردم پرهیز کنند/ تغییر نام خیابان ها و اماکن عمومی را دستاویز بهره مندی های سیاسی نکنید

تشکل های دانشجویی اصفهان با توجه به فضای نخبگانی و تخصصی خود در عرصه های مختلف فرهنگی سیاسی اجتماعی از مسئولان مطالبه دارند که از ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در بین مردم به جد پرهیز کنند و در راستای ایجاد وحدت و همدلی گام بردارند تا مبادا از آرمان‌های انقلاب اسلامی دور شوند و فضا را برای سوء استفاده رسانه های محور غربی-عبری-عربی باز بگذارند.

تاریخ انتشار: ۱۵:۱۴ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ تشکل های دانشجویی اصفهان با توجه به فضای نخبگانی و تخصصی خود در عرصه های مختلف فرهنگی سیاسی اجتماعی نسبت به برخی حاشیه های ایجاد شده در شهر اصفهان به مسئولان هشدار دادند.

متن بیانیه به شرح زیر است:

«برگ های تاریخ ایران زمین را همیشه شور و حماسه‌ی ایرانیان و از خودگذشتگی و فداکاری مردم این سرزمین پر کرده است و پس از انقلاب اسلامی نیز این شور و حماسه با ایدئولوژی متقن خداباوری و نفی استکبار و ظلم در مردم کشور نهادینه شد و البته اصفهان، شهر حماسه‌ی شهیدان و نام آوران بزرگ همچون خرازی و همت و کاظمی بوده است و کوی و برزن های این شهر پر از نوای حماسه و عشق است.

در این بین همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز پیش‌تر در مورد مداخله‌ی رسانه ای و روانی معاندان و منافقان در وحدت و همدلی مردم فرموده بودند که: «مگس روی زخم می‌نشیند» متأسفانه اخیراً و در پی اتفاقات مختلف در کشور، عده ای خواسته و یا ناخواسته به جای پرداختن به حل مشکلات اساسی مردم و پیگیری مسئله معیشت و دغدغه های اساسی آنان، در پی بر هم زدن اتحاد، آرامش و همدلی مردم هستند و با اقدامات شاذ و حاشیه ای به این موضوعات می‌پردازند و نیز با پیشنهاد تغییر نام اماکن و خیابان‌های شهر شهیدان زمینه ی تشویش اذهان عمومی و ایجاد رویه ی تفرقه و دو قطبی در بین مردم را فراهم می سازند.

این اقدامات که متأسفانه بدون بررسی و در نظر قرار دادن اولویت های اساسی جامعه در شرایط امروزی انجام می گیرد، خلاف مسلک و دون شأن مسئولین و منتخبان مردم است و تنها جامعه را از آرمان اصلی خویش دور می‌نماید.

عملکرد نهاد های مختلف در مدیریت شهری شهر اصفهان اگر چه رویدادهای مهم فرهنگی را رقم زده است، اما طبیعی است که نیاز به همراهی و همکاری با نخبگان جامعه جهت پر کردن برخی خلاء ها را دارد. و جنبش دانشجویی با رصد دقیق مسائل و مشکلات و همچنین با توجه به موضوع فرهنگ و هنر در پی جاری کردن اتفاقات جدید و در خور شأن مردم شریف اصفهان می‌باشد.

همانطور که پیش‌تر نیز گفتیم، شهر شور و حماسه، نیاز به رنگ و بوی این صلابت را دارد و محور این همدلی و اتحاد مردم، شهدا و قهرمانان این سرزمین هستند که با از خود گذشتگی در عرصه های مختلف علمی، نظامی، فرهنگی و … جان و مال خود را فدای این مردم و سرزمین خود کرده اند.

در همین راستا و با توجه به رسالت شورای اسلامی شهر و شهرداری ها، در تداوم زنده نگه داشتن یاد شهیدان، که به تعبیر رهبر معظم انقلاب (مدظله العالی) کمتر از شهادت نیست، و ادای دِین به آنان و با توجه به نزدیک شدن به چهلمین روز شهادت دانشمند هسته ای کشورمان، دکتر محسن فخری زاده، جنبش دانشجویی و تشکل های دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهر اصفهان از منتخبان شورای اسلامی شهر و نیز شهرداری های تابعه مطالبه جدی دارند، تا با تغییر نام برخی اماکن عمومی و خیابان‌های شهر اصفهان، این اماکن را به نام این شهید و دیگر شهیدان بزرگ ایران اسلامی که نماد واقعی شکوه این مرز و بوم هستند مزین نمایند.

همچنین تشکل های دانشجویی اصفهان با توجه به فضای نخبگانی و تخصصی خود در عرصه های مختلف فرهنگی سیاسی اجتماعی از مسئولان مطالبه دارند که از ایجاد تفرقه و اختلاف افکنی در بین مردم به جد پرهیز کنند و در راستای ایجاد وحدت و همدلی گام بردارند تا مبادا از آرمان‌های انقلاب اسلامی دور شوند و فضا را برای سوء استفاده رسانه های محور غربی-عبری-عربی باز بگذارند. البته کماکان این سوال باقی است که چرا در یک فرآیند غلط، تغییر نام خیابان ها و اماکن عمومی دستاویز برخی بهره مندی های سیاسی خارج از اصول و آرمان‌های انقلاب اسلامی می‌شود.

تشکل های دانشجویی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی شهر اصفهان
ششم دیماه 1399

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه اصفهان

جامعه اسلامی دانشگاه اصفهان و علوم پزشکی اصفهان

انجمن اسلامی دانشجویان مستقل دانشگاه پیام نور اصفهان

انجمن مستقل دانشگاه خوراسگان

بسیج دانشجویی دانشگاه اصفهان»

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد