صفحه اصلی » ورزشی » 15 دوچرخه سوار اصفهانی فرش دست بافت مردم نصف جهان را به مزار سردار دل ها می رسانند

15 دوچرخه سوار اصفهانی فرش دست بافت مردم نصف جهان را به مزار سردار دل ها می رسانند

عصر امروز گروهی از دوچرخه سواران اصفهانی مسیر اصفهان به گلستان شهدای کرمان و مزار شهید حاج قاسم سلیمانی را رکاب می زنند.

تاریخ انتشار: ۲۲:۳۰ - شنبه ۱۳۹۹/۱۰/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ عصر امروز گروهی از دوچرخه سواران اصفهانی  مسیر اصفهان به گلستان شهدای کرمان و مزار شهید حاج قاسم سلیمانی را رکاب می زنند.

این دوچرخه سواران که عضو هیئت دوچرخه سواری و باشگاه های سطح استان اصفهان هستند با حضور در گلستان شهدای اصفهان و بدرقه مسئولان ورزشی و نظامی کار خود آغاز کردند.

حرکت 15 دوچرخه سوار اصفهانی به سمت گلستان شهدای کرمان

سید محمد طباطبایی هم در حاشیه این برنامه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: در ایام سالروز شهادت سردار دلها، حاج قاسم سلیمانی هستیم، به همین مناسبت و بر اساس رسالتی که جامعه ورزشی استان اصفهان دارند امروز به نمایندگی از طرف 23 هزار شهید و جامعه جوان و ورزشکاران استان، تعدادی از دوچرخه سواران اصفهانی از کنار قبور مطهر شهدای دفاع مقدس، مدافع حرم و سلامت مسیر اصفهان به کرمان را طی آغاز می کنند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان اصفهان اظهار کرد: این حرکت به سمت مزار مطهر شهید سلیمانی رکاب می زنند و حامل پیام مردم اصفهان به ویژه جامعه جوان و ورزشکاران اصفهانی هستند.

وی با بیان اینکه راه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ادامه پیدا می کند، افزود: ایران در زمان شهادت این سردار عزیز علی رغم اختلاف نظرها یک پارچه و متحد شد؛ استکبار جهانی کسی که در قلب مردم ایران بود را ترور و شهید کرد و یک پارچگی ملت ایران بیش از پیش شد و با ندای رهبر معظم انقلاب در مقابل با استکبار جهانی خواهند ایستاد.

طباطبایی اضافه کرد: جامعه ورزشکاری استان پیام یک پارچگی و انزجارخود را از استکبار جهانی در اولین سالگرد شهادت حاج قاسم سلیمانی بیان خواهد کرد و مطمن در این مسیری که رکاب خواهند زد حامل پیام مردم اصفهان به شهرهایی که در مسیر هستند، خواهند بود.

وی با توضیح اینکه امیداور هستیم که جامعه ورزش استان اصفهان رسالت اصلی خود را در مباحث فرهنگی و اهداف عالی شهدا انجام دهد، خاطر نشان کرد: امروز این کار یک فعالیت فرهنگی است که با همکاری اداره کل ورزش و جوانان و بسیج ورزشکاران و هیئت دوچرخه سوارای انجام می شود.

مدیرکل ورزش و جوانان اصفهان بیان کرد: پیوست ورزشی این کار پیوست فرهنگی با نام سردار دلها است و این پیام به کل شهرهایی در مسیر داده می شود؛ این گروه یک فرش دستباف که توسط هنرمندان اصفهانی تهیه شده است را به خانواده سردار شهید حاج قاسم سلیمانی می کنند.

وی در پایان با بیان اینکه امیدوار هستیم بیش از پیش بتوانیم برای نمایان کردن اهداف و برنامه های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به ویژه زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا گام برداریم، گفت: 15 دوچرخه سوار اصفهانی مسیر اصفهان به سمت کرمان رکاب می زنند.

رکاب زدن 400 دوچرخه سوار از سراسر کشور به کرمان

سرهنگ مرتضی عمومهدی هم در این مراسم در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در آستانه سالگرد شهادت چهره بین المللی مقاومت، حاج قاسم سلیمانی هستیم، سردار سلمانی که به دست شقی ترین افراد روزگار، آمریکای جنایت کار و ترامپ قمار باز به شهادت رسید.

معاون هماهنگی سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان گفت: سردار شهید سلیمانی برای از بین بردن تروریست در دنیا قیام و فداکاری کرد و مردم کشورهای مقاومت را بسیج کرد تا در مقابل داعش بایستد، توسط تروریسیت بین المللی دنیا، آمریکا به شهادت رسید.

وی افزود: مردم عزیز ایران از سال گذشته تاکنون به هر عنوان و مناسبتی که بوده است، یاد و نام حاج قاسم را در دلهای خود زنده نگهداشتند.

سرهنگ عمومهدی بیان کرد: یکی از مجموعه برنامه هایی که در آستانه سالروز شهادت حاج قاسم قرار است انجام شود، برگزاری دوچرخه سواری از سراسر کشور به سمت مزار شریف سردار سلیمانی در کرمان است و این دلهای عاشق دوچرخه را تا مزار مطهر این شهید رکاب می زنند.

وی با توضیح اینکه 400 دوچرخه سوار از سراسر کشور این مسیر را طی می کنند، خاطر نشان کرد: ورزشکاران اصفهان در یک تیم بیش از 15 نفر به سمت کرمان اعزام می شوند و برنامه های فرهنگی در شهرهای عبوری دوچرخه سواران برگزار می شود.

معاون هماهنگی سپاه صاحب الزمان (عج) در پایان گفت: دوچرخه سواران اصفهانی پیام آورر و یادآور نام سیدا شهیدان جبهه مقاومت، حاج قاسم سلیمانی خواهند بود.

هدف من از این سفر زنده نگهداشتن یاد و خاطره سردار دلها است

محمد جواد صادقی یکی از دوچرخه سواران این گروه به خبرنگار صاحب نیوز گفت: سفری به شهر کرمان به مناسبت شهادت سردار سلیمانی خواهیم داشت، به مدت 5 روز مسیر اصفهان تا کرمان را رکاب می زنیم.

وی تصریح کرد: 750 کیلومتر مسافت اصفهان تا کرمان است و همزمان با شهادت سردار سلیمانی به گلزار شهدای شهر کرمان می رسیم.

صادقی گفت: هدف من از این سفر زنده نگهداشتن یاد و خاطره شهدا به خصوص سردار دلها حاج قاسم سلیمانی است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد