صفحه اصلی » سیاسی » ارادت ویژه شهید سلیمانی به رهبری/ حاج قاسم، مخلصانه، دلاورانه و عارفانه زندگی می کرد

در میزگرد صاحب نیوز مطرح شد؛

ارادت ویژه شهید سلیمانی به رهبری/ حاج قاسم، مخلصانه، دلاورانه و عارفانه زندگی می کرد

کارشناس مسائل سیاسی گفت: باتوجه از خاطراتی که از سردار نقل می کنند وقتی که مقام معظم رهبری  به دانشگاه امام حسین تشریف بردند علاوه بر آن احترام نظامی که سردار گذاشتند دستشان را نیز روی سینه خود گذاشته بودند که نشان از ابراز ارادتش نسبت به ایشان بود.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۸ - چهارشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ یک سال از ترور ناجوانمردانه سردار دل ها حاج قاسم سلیمانی می گذرد؛ حاج قاسم یک قهرمانی ملی و محبوب قلب های عموم مردم است و هنوز هم در بین مردم حسرت از دست دادن این انسان بزرگ موج می زند؛ برای شناخت بیشتر و تبین راه و روش این مرد بزرگ صاحب نیوز با حضور علی محمد کریمان و حسین مطیع کارشناسان سیاسی در میز گردی گفت و کرده است.

ویژگی بارز شهد سلیمانی از نگاه شما چیست؟

علی محمد کریمیان: شجاعت دلاوری و جنگجویی از ویژگی های شهید سلیمانی است؛  سردار سلیمانی سردار دلها ویژگی های یک مرد الهی را داشت؛ شهید سلیمانی در دوران جنگ و پس از آن شجاعت و دلاوری زیادی را نشان دادند؛ این شهید با اخلاص در جبهه ها برای رضای خدا و دفاع از ولایت فعالیت کردند.

چه در جنگ در سوریه و چه در عراق با داعش که همه فکر می کردند داعش توانسته چند کشور را بگیرد و یک حکومت را تشکیل دهد و خودش را در جهان مطرح کند با دلاوری ها، ایستادگی ها و با تشکیل جبهه مقاومت که بسیار موثر بود توانست دشمنان را به ذلالت برساند و آن وعده ای که سردار داده بودند که داعش تا ۳ماه دیگر نخواهد بود از پیشگویی های وی بود که محقق شد.

یکی از خصوصیت های سردار سلیمانی دلاوری ها و جنگجویی است و خصوصیت دیگر خلوصش بود که با اخلاص در راه رضای خدا و نه برای دنیا و برای تبعیت از ولایت انجام دادند که تبعیت از ولایت از دیگر خصوصیت های سردار بود.

باتوجه از خاطراتی که از سردار نقل می کنند وقتی که مقام معظم رهبری  به دانشگاه امام حسین تشریف بردند علاوه بر آن احترام نظامی که سردار گذاشتند دستشان را نیز روی سینه خود گذاشته بودند که نشان از ابراز ارادتش نسبت به ایشان بود.

سردار گفته بود بود امروز تبعیت از رهبری لازم است و عاقبت به خیری انسان در تبعیت از ولایت و دفاع از جمهوری اسلامی است که با این صحبت همان صحبت امام (ره) را تایید می کند که حفظ نظام از اوجب واجبات است و این شهید با تمام وجودش آن را به اثبات رسانید.

یکی دیگر از خصوصیات سردار سلیمانی خلوص و عرفان است که چقدر مخلصانه، دلاورانه و عارفانه زندگی کردند، قدم برداشتند و طلب شهادت می کردند و لیاقت سردار سلیمانی شهادت بود که به این توفیق هم رسیدند و در راه دین خدا و عزت در دین خدا به شهادت رسیدند.

بعضاً شخصیت هایی بوده و هستند که با انحراف هایی که ایجاد شده به نوعی به انحراف کشیده شدند؛ مکتب سردار سلیمانی شیوه و راهی برای عبرت گرفتن و درس گرفتن در امروز و آینده است که هرکسی بخواد در مسیر مستقیم حرکت کند باید این راه و روش ها را به کار گیرد.

حسین مطیع:  حاج قاسم صفات بارز زیادی داشت یکی از این صفات این است که به شدت تهذیب نفس کرده بود یعنی جهاد اکبری که داشت در کنار جهاد اصغر و جهاد کبیر هیچگاه ترک نشد به شدت مواظب خودش بود هوای نفسش را کنترل کرده بود و با همین تهذیب نفس بود که در دل مردم اثر گذاشته بود و خداوند حبش را در دل مردم قرار داد.

حاج قاسم زمان شناس بود و آگاهی نسبت به اوضاع، زمانه، منطقه، جامعه، جهان خودش وجهان اسلام داشت وبسیاری از افراد متاسفانه با اینکه جهاد هم می کنند آگاهی نسبت به زمان خودشان ندارد و هرکسی نمی تواند اینگونه باشد؛ حاج قاسم به شدت عالم به زمان خودش بود اوضاع زمان خودش را در منطقه، جهان اسلام و در داخل و خارج به خوبی رصد می کرد.

حتی گاهی کار فرهنگی از وی می شنویم که پیشنهاداتی در قالب آن ارایه می داد مثلا اینکه مساجد و روحیانیان مساجد چه کارهایی باید انجام دهند و اینکه یک انسان نظامی درمسائل فرهنگی دیدگاه های خوبی ارائه کند و این فوق العاده است خیلی ها چون جهان بین نیستند نمی توانند اوضاع زمانه خودشان را درک کنند و در مسائل سیاسی و اجتماعی بازی می خورند.

حاج قاسم قابلیت تبدیل شدن به یک اسطوره را دارد و می تواند الگو بسیار خوبی برای جوانان نه تنها در ایران بلکه تمام مسلمانان جهان اسلام و حتی خارج از آن وجهان مستضعفین باشد؛ می تواند یک چهره و الگو برای جوانان و نوجوانان باشد تا بتوانند آرزو کنند بتوانند شبیه به حاج قاسم شوندو مرتب از وی یاد کنند و این امتیاز بی نظیری است چون حاج قاسم توانایی اسطوره شدن در منطقه و جهان را دارد و این چنین اسطوره هایی نیاز کشور ماست چرا که جوانان به دنبال اسطوره ها و هنرمندان هستند و دوست دارند شبیه به این شخصیت ها شوند به همین دلیل هم سلبریتی ها را دنبال می کنند و به کسانی احتیاج دارند که بتوانند با حرف، اخلاق، رفتار، عکس و فیلم او شارژ و تغذیه شوند الگو قرار دادن سردار سلیمانی به جای سلبریتی ها برای جوانان رشد خوبی خواهد داشت.

*اقای مطیع در مورد مکتب سلیمانی کمی توضیح دهید؟

حسین مطیع: مجموعه اندیشه ها، رفتار ها، گفتارها، کردارها و حتی اخلاق شهید سلیمانی را مکتب حاج قاسم می گویند وی مهربان بود و کودکان را بسیار دوست داشت و این شیوه رفتاری پیامبر بود نسبت به خانواده و فرزندان یتیم خانواده شهدا توجه ویژه داشت و برایشان مانند یک پدر مهربان بود و آنهایی که با سردار کارکرده بودند می گفتند که آنقدری که به زیر دستانش محبت و توجه ویژه می کرد به بالادستان و مافوق خودش آنقدر توجه نمی کرد و این نشان دهنده خود سازی حاج قاسم است و نشان می دهد خیلی روی نفسش کار کرده است هیچگاه از خط ولایت سرد نشد و زاویه نگرفت و جلوی ولایت شاخ و شانه نکشید که خیلی ها این کار را انجام دادند و می کنند و مردم این جهادها را می بینند و به وی علاقه متد می شوند.

*آقای کریمیان نظرتان در ممورد انتقام شهید سلیمانی چیست؟

غلامرضا کریمیان: انتقام شهید سلیمانی باید گرفته شود و گوشه ای از آن عین الاسد زده شد و همانطور که مقام معظم رهبری گفتند کفش سردار سلیمانی با ارزش تر از ترامپ است و به نوعی انتقام به معنای حمله نظامی نیست و براین است که امریکا ذلیل شود و از منطقه خارج شود این بزرگترین انتقام است.

برخی فکر می کنند زدن آمریکا به منزله انتقام است که بالاتر از زدن، خفت و خواری آمریکا در منطقه و اخراج اوست که در حال انجام است و امروزه درجهان آمریکا دیگر آن جایگاه سابق را ندارد و ذلالتی که آمریکا دچارش شده در خود آمریکا هم مشکلاتی بوجود آورده است.

*تشییع سردار چه درس هایی داشت؟

حسین مطیع:  اولین درس این است که مردم ما طرفدار حق هستند مردمی پاک و سالم هستند و درست را از غلط تشخیص می دهند و انسان های صادق و مجاهد را از سیاسی و دغل کار تشخیص می دهند و به موقعش امتیازشان را به آن ها می دهند.

دشمنان می خواستند در جنگ رسانه ای و فضای مجازی  حاج قاسم را ترور تشخصیتی کنند که به لطف خدا موفق نشدند شهادت وی نشان داد که در جنگ با فضای مجازی هم ما میتوانیم موفق باشیم و در فضای مجازی برای نیروهای اصیل و انقلابی بستری فراهم کنیم که بتوانند در این بحث ها موفق شوند و امتیاز بگیرند

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد