صفحه اصلی » سیاسی » روایت پدر مدافع حرم اصفهانی از دلیل محبوبیت سردار سلیمانی در بین رزمندگان/ ماجرای صحبت رهبر معظم انقلاب که حاج قاسم به آن جامه عمل پوشاند

روایت پدر مدافع حرم اصفهانی از دلیل محبوبیت سردار سلیمانی در بین رزمندگان/ ماجرای صحبت رهبر معظم انقلاب که حاج قاسم به آن جامه عمل پوشاند

اگر سردار سلیمانی فرمان می داد که سخت و مشکل ترین عملیات ها را رزمندگان انجام دهند، نه تنها رزمندگان بدون هیچ گونه چرایی حضور پیدا می کردند بلکه به این فرمان هم عشق می ورزیدند و افتخار می کردند که فردی دارد فرماندهی می کند که خود در صحنه نبرد و خط مقدم حضور دارد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۳ - دوشنبه ۱۳۹۹/۱۰/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ چند روز دیگر می شود یک سال که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی توسط یکی دیگر از جنایت ‌های استکبار جهانی آمریکای جنایتکار به شهادت رسید؛ استکبار جهانی فکر می کرد که با ترور این فرمانده غیور می‌تواند حاج قاسم و مکتب این شهید را به دست فراموشی بسپارد، اما سردار دلها زنده‌تر از همیشه در زندگی و یاد ملت ایران جاری است.

سردار رشید اسلام حاج قاسم سلیمانی، فردی بود که از جوانی در میدان‌های نبرد حضور و همواره لباس مجاهدت را به تن داشت؛ مبارزی که در دوران جوانی عملیات‌های تأثیرگذاری را علیه رژیم بعث عراق انجام داد و بعد از آن با استفاده از تجربه های دفاع مقدس، جنوب شرق کشور را از لوث وجود اشرار و گروهک‌های تروریستی مسلح پاکسازی کرد و طعم زندگی آسوده و بی‌دغدغه را به مردم آن منطقه چشاند و پس از آن فرمانده سپاه قدس شد و موفقیت هایی یکی پس از دیگر را برای مردم مظلوم رقم زد.

در این زمینه با سردار مجتبی شیروانیان، مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس و پدر شهید مدافع حرم به گفت و گو پرداختیم.

صاحب نیوز: در خصوص شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی بگویید.

سردار شیروانیان: شهادت حاج قاسم سلیمانی برای ملت ما و دشمنان ما از حیات ایشان مؤثرتر بود و برای ملت ما باعث انسجام و مشخص شدن نقش بی بدیل او در جبهه های مقامت بود.

رهبر انقلاب فرمودند که هر جایی که مردمی با رژیم صهیونیستی مبارزه کنند ما پشت سر آن ها هستیم؛ حاج قاسم هم بر اساس همین ایده در حضور جبهه های مقاومت و کمک به مردم مستضعف را تکلیف خود دانست.

چرا سردار شهید سلیمانی با دیگر فرماندهان جنگ دنیا متمایز بود؟

شهید سلیمانی با رعایت همه اصولی که واقعا در هیچ کدام از جنگ های دنیا به این اصول پرداخته نمی شود، جنگ می کرد؛ اصول مانند مسائل انسانی، اخلاقی و دینی مبارزه را با دشمنان اسلام شروع کرد و یک فرمانده میدانی بودند.

صحبت و سخنی که می گفت را ابتدا خود سریع تر از همه به آن عمل می کرد و بر اساس آموزه های دینی و مکتب اسلام و رعایت مسائل شرعی فعالیت می کرد؛ همه این ها باعث شد که بعد از شهادت ایشان مکتب حاج قاسم مطرح شود.

شما به مکتب حاج قاسم سلیمانی اشاره کردید، ممکن است بیشتر در این زمینه توضیح دهید؟

شهادت سردار سلیمانی یک حادثه، شهادت و اثربخشی مقطعی نبود بلکه هنوز در آستانه سالگرد شهادت حاج قاسم هستیم می بینیم که دنیا را تحت تأثیر قرار داده است؛ پس از شهادت به مردانگی و اخلاق و درایت او پی بردیم.

ما باید از لحظه لحظه های زندگی این شهید عزیز درس بگیریم؛ حاج قاسم ابتدای دوران دفاع مقدس یک پاسدار در سپاه کرمان بود و برخی اوقات مستنداتی نشان می دهد که خلوص در چهر و فعالیت های این شهدی مشخص است.

سردار سلیمانی در لشکر ثارالله (ع) کرمان فرماندهی می کرد و عملیات های بزرگی مانند کربلای 5 در خط اول محور جنگ بود و لشکرهای بعدی پس از لشکر ثارالله در منطقه حضور پیدا می کردند.

حاج قاسم سلیمانی در قرارگاه قدس که در مناطق استان سیستان و بلوچستان و کرمان و منطقه مرزی جنوب شرق را شامل شد فرماندهی می کرد و یادگارانی را به جای گذاشتند و این خصوصیات و ویژگی ها او سرمایه شد که زمانی که مسئولیت سپاه قدس را بر عهده گرفت در آمادگی کامل بود.

خط دشمن و دشمن شناسی و سیاست های استکبار و حرکت های ملت منطقه را به تبعیت از رهبری انقلاب رهبری و هدایت می کرد؛ دشمن شناسی و جریان شناسی باعث شده بود که نقش تأثیرگذاری و بی بدیلی را در منطقه داشته باشد.

دشمنان انقلاب اسلامی و مردم مستضعف و به کلی استکبار جهانی به رهبری آمریکا و رژیم صهیونیستی زمانی که شجاعت، توانمندی و نقش آفرینی سردار شهید حاج قاسم سلیمانی برای آن ها غیر قابل تحمل شد، تصمیم به شهادت او گرفتند.

هر چند که حاج قاسم بارها با مرز شهادت رفته بود و او در خط مقدم جبهه های حق علیه باطل سوریه، لبنان و عراق مانند یک رزمنده تک پر حضور پیدا کرد تا عملیات ها به صورت دقیق و کارشناسی انجام شود تا موفقیت به دنبال داشته باشد و رزمندگان و مدافعان حرم از حضور سردار در خط مقدم و بین خود روحیه می گرفتند.

با توجه به اینکه شما پدر شهید ابوالفضل شیروانیان، مدافع حرم هستید، چرا حاج قاسم در بین رزمندگان مدافع حرم اینقدر محبوب بود؟

اگر سردار سلیمانی فرمان می داد که سخت و مشکل ترین عملیات ها را رزمندگان انجام دهند، نه تنها رزمندگان بدون هیچ گونه چرایی حضور پیدا می کردند بلکه به این فرمان هم عشق می ورزیدند و افتخار می کردند که فردی دارد فرماندهی می کند که خود در صحنه نبرد و خط مقدم حضور دارد.

فرماندهی سردار حاج قاسم سلیمانی مانند فرماندهی ارتش های کلاسیک نیست که در 40 و 50 کیلومتر عقب تر از خط مقدم باشد و فرمان رفتن به جلو را به رزمندگان دهد؛ او همراه با رزمندگان در خط مقدم جبهه حضور داشت.

نکته آخر؟

باید قدر این شهدا را بدانیم و راه آن ها را ادامه دهیم و سعی کنیم مکتب حاج قاسم سلیمانی را درک کنیم؛ این راه و برنامه ها احساسی و برای یک مقطع خاص و محدودی نباشد.

ما باید مثل اینکه مکتب و دین اسلام را از زمانی که به تکلیف رسیدم باید دنبال کنیم و اصول و احکام آن را انجام دهیم، مکتب حاج قاسم را ابتدا بشناسیم و در به اصول آن بپردازیم و همچنین با جامه عمل پوشاندن فرمایشات رهبر معظم انقلاب اسلامی بتوانیم رسالت و تکلیف خود را انجام دهیم.

گفت و گو از محمدرضا باقری

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد